خبر
اقتصاد  
قربانی مطرح کرد:

امکان اصلاح مصوبه افزایش حقوق‌ها در مجلس وجود دارد/ ۶ هزار میلیارد تومان بودجه همسان‌سازی بازنشستگان کافی نیست

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور گفت: ۶ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته برای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۹ کافی نیست و در صورت وجود منابع جدید قطعا این رقم افزایش خواهد یافت.

به گزارش می متالز، علی قربانی، با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه گفت: مطابق این مصوبه، میزان افزایش حقوق برای افرادی که بین 2.5 تا 4 میلیون تومان دریافتی ماهانه دارند، زیاد اثرگذار نیست و به نوعی در حق آنها اجحاف می‌شود البته پیشنهاداتی برای اصلاح این موضوع وجود دارد که در زمان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور تصریح کرد: امکان دارد با ارائه پیشنهادات مختلف از سوی نمایندگان در صحن علنی مجلس، این مصوبه رد، اصلاح یا بدون تغییر تصویب شود.                  

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تخصیص 6 هزار میلیارد تومان بودجه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال 99 اظهار داشت: این رقم به استناد قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه در نظر گرفته شد. البته این موضوع باید کاملا از لحاظ کارشناسی مشخص شود زیرا 6 هزار میلیارد تومان با این عنوان که حقوق بازنشستگان باید حداقل 80 درصد میزان حقوق شاغلان شود، تخصیص یافته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مبلغ تخصیص یافته برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه سال 99 کافی نیست، گفت: حداقل باید سالی 15 هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون همسان‌سازی در نظر گرفته شود اما به دلیل کافی نبودن اعتبارات، دولت پیشنهاد 6 هزار میلیارد تومانی را در لایحه بودجه ارائه کرد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور تاکید کرد: در صورت وجود منابع جدید قطعا رقم تخصیص یافته برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99 را افزایش خواهیم داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تابش:

رعایت عدالت و تامین منابع، لازمه تحقق مصوبه افزایش حقوق‌هاست

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: رعایت عدالت و تامین منابع لازم برای تحقق مصوبه‌ افزایش حقوق‌ها و همسان‌سازی بسیار مهم است و باید تلاش کرد وضعیت کشور در جهتی حرکت کند که بتوان منابع لازم برای تحقق بودجه سال ۹۹ را فراهم کرد.
 جعفرزاده:

دریافت مالیات از پردرآمدها، شکاف طبقاتی را پر می‌کند

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن تاکید بر ضعف سازمان امور مالیاتی به دلیل نداشتن برنامه مدون گفت: کاش دولت با انجام یک کار کارشناسی لایحه جامع مالیاتی را تدوین و به مجلس ارسال می‌کرد.
 گلمرادی مطرح کرد:

چکش کاری موضوع پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی در مجلس

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه یارانه ۷۲ هزار تومانی در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده اما در صحن علنی نیز بررسی خواهد شد.
 حاجی‌بابایی:

ثبت دریافتی‌ها در سامانه کارمند ایران موجب شفاف‌سازی می‌شود/ سامانه در معرض دید افکارعمومی قرار می‌گیرد

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ثبت دریافتی‌های اشخاص در سامانه کارمند ایران موجب شفاف‌سازی و اعتمادسازی در کشور می‌شود.
 حاجی‌بابایی مطرح کرد:

رشد ۱۵ درصدی حقوق‌ها؛ حقوق‌های بالا مشمول افزایش بیشتری هستند/ اصلاح مصوبه در صحن ضرورت دارد

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها، بیشترین رشد را بر حقوق‌های بالا خواهد داشت و نمایندگان مانند پارسال پیشنهاداتی را برای اصلاح این مصوبه در صحن مطرح خواهند کرد.
 مرادی مطرح کرد:

مهار فرار مالیاتی با راه‌اندازی سیستم جامع خوداظهاری/ فشار مالیاتی روی دوش کارمندان و حقوق‌بگیران

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت با در اختیار داشتن سیستم جامع مالیاتی می‌تواند به راحتی راه‌های فرار مالیاتی را مسدود کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما