خبر
اقتصاد  
قربانی مطرح کرد:

امکان اصلاح مصوبه افزایش حقوق‌ها در مجلس وجود دارد/ ۶ هزار میلیارد تومان بودجه همسان‌سازی بازنشستگان کافی نیست

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور گفت: ۶ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته برای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۹ کافی نیست و در صورت وجود منابع جدید قطعا این رقم افزایش خواهد یافت.

به گزارش می متالز، علی قربانی، با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه گفت: مطابق این مصوبه، میزان افزایش حقوق برای افرادی که بین 2.5 تا 4 میلیون تومان دریافتی ماهانه دارند، زیاد اثرگذار نیست و به نوعی در حق آنها اجحاف می‌شود البته پیشنهاداتی برای اصلاح این موضوع وجود دارد که در زمان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور تصریح کرد: امکان دارد با ارائه پیشنهادات مختلف از سوی نمایندگان در صحن علنی مجلس، این مصوبه رد، اصلاح یا بدون تغییر تصویب شود.                  

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تخصیص 6 هزار میلیارد تومان بودجه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال 99 اظهار داشت: این رقم به استناد قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه در نظر گرفته شد. البته این موضوع باید کاملا از لحاظ کارشناسی مشخص شود زیرا 6 هزار میلیارد تومان با این عنوان که حقوق بازنشستگان باید حداقل 80 درصد میزان حقوق شاغلان شود، تخصیص یافته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مبلغ تخصیص یافته برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه سال 99 کافی نیست، گفت: حداقل باید سالی 15 هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون همسان‌سازی در نظر گرفته شود اما به دلیل کافی نبودن اعتبارات، دولت پیشنهاد 6 هزار میلیارد تومانی را در لایحه بودجه ارائه کرد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور تاکید کرد: در صورت وجود منابع جدید قطعا رقم تخصیص یافته برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99 را افزایش خواهیم داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فیروزی نشست کمیسیون صنایع با حضور شریعتمداری را تشریح کرد:

بررسی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و نحوه هزینه‌کرد اعتبارات حاصل از فروش سهام شستا

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، وضعیت تعاونی‌ها و نحوه هزینه‌کرد اعتبارات حاصل از فروش سهام شستا در بورس در کمیسیون متبوعش با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.
 

انسداد ۱۳۸ حلقه چاه غیر مجاز در تیر ماه سال جاری

می متالز - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: ۱۳۸ حلقه چاه غیر مجاز در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی توسط امورهای منابع آب شرکت در تیرماه سال جاری پر و مسدود شد.
 مدیرعامل شرکت صبا نیرو خبر داد

فروش دو دستگاه توربین بادی به بخش خصوصی

می متالز - شرکت صبا نیرو در راستای فعالیت‌های مرتبط با توسعه بازار خود، مذاکرات متعددی با بخش‌خصوصی برای فروش توربین‌های بادی و بهره‌گیری در مزارع بادی مرتبط را به انجام رسانده است.
 

مردم باید بتوانند شیوه مدیریت سهام عدالت خود را تغییر دهند

می متالز - یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از مدل پیشنهادی دولت برای روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت گفت: لایه مدیریتی تحت عنوان شرکت‌های سرمایه گذاری استانی باید از بین برود چرا که معدن فساد بوده و پاسخگویی هم ندارند و به جای آن می‌توان از شرکت‌های سبدگردانی که در حجم کم کار می‌کنند، استفاده نمود.
 قربانی:

زندگی کارگران زیر خط فقر قرار گرفته است

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اکنون زندگی کارگران زیر خط فقر و تحت فشار مضاعف اقتصادی قرار گرفته و برخی بنگاه‌های اقتصادی به بهانه اینکه بالا بردن حقوق کارگران برایشان بصرفه نیست، توجهی به وضع آنها ندارند.
 

احتمال اردیبهشت سیلابی در تهران

می متالز - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: سدهای تهران برای مهار سیلاب های احتمالی آمادگی کامل دارند و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما