خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  
بهترین‌های فلزی در دی ماه چه شرکت‌هایی بودند؟

با کدال | بررسی عملکرد «دی» ماه نمادهای صنعت «فلزات اساسی» در یک قاب

می متالز - اکثر قریب به یقین شرکت‌ها گزارش عملکرد خود در ماه دی را منتشر کرده‌اند. در این گزارش، عملکرد تمامی نمادهای گروه فلزات اساسی در اولین ماه زمستان در قالب یک جدول کیفی آورده شده است.

به گزارش می متالز، در رابطه با اکثر صنایع، تمامی شرکت‌های مطرح گزارش عملکرد خود را بر روی کدال قرار داده‌اند. نتیجه قیاس عملکرد زمستانی شرکت‌ها با میانگین عملکرد دو فصل پاییز و تابستان را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

چندین نکته را در رابطه با این عملکردها باید در نظر داشت:

1)  بهبود یا ضعف شدید عملکرد نسبت به بازه‌های پیشین به تنهایی نمی‌تواند معیار مطلوبیت فعالیت شرکت در ماه «دی» باشد. ممکن است برخی شرکت‌ها در ماه‌های اخیر عملکردی بسیار ضعیف و یا فراتر از انتظار نشان داده باشند.

2)  در رابطه با تمامی شرکت‌ها باید به قیمت سهام آن‌ها نیز توجه داشت. در بسیاری موارد کیفیت عملکرد مطلوب شرکت‌ها نیز احتمالا نخواهد توانست قیمت سهام را از منظر بنیادی توجیه کند.

3)  این جدول برای معرفی برخی نمادهایی که ارزش مطالعه بیشتر دارند آورده شده است و به تنهایی نمی‌تواند معیار تصمیم‌گیری باشد. در صورتی که کیفیت عملکرد یک شرکت جذاب می‌نماید لازم است سایر اطلاعات مالی و رویه قیمتی سهم در نظر گرفته شود. در صورتی که سهامدار شرکتی هستید که عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشته است، در نظر گرفتن تمام جوانب و متغیرهای حاکم بر شرکت برای تصمیم‌گیری ضروری خواهد بود.

توضیح: وضعیت نرمال به شرایطی گفته می‌شود که اختلاف عملکردی در بازه 5- تا 5 درصد قرار گرفته باشد. در مرحله بعد در وضعیت کمی خوب و کمی ضعیف قرار می‌گیریم. این صفت کیفی به اختلاف عملکرد بین 5 تا 15 درصد در بازه مثبت و منفی اطلاق می‌شود. بازه 15 تا 30 درصد مثبت را با صفات خوب و بازه 15- تا 30- درصد را با صفت کیفی ضعیف مشخص کرده‌ایم و در نهایت بازه تغییر بیشتر از 30 درصد و کمتر از 30- درصد با توصیفات خیلی خوب و خیلی ضعیف مشخص شده‌است.

کد خبر: 82345
تاریخ: 1398/11/07 - 23:58
منبع: دنیای بورس

فلزات اساسی  گروه فلزات اساسی  کدال 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بورس کشور پویا و پر تحرک است

می متالز - بورس ما جزو ۵ بورس شفاف دنیاست و با ساز و کارهای تعبیه شده امکان پنهان کاری و انجام جرایم اقتصادی در این بازار نزدیک به صفر است.
 

حکم موقت پرونده لوبکات به «شنفت»

می متالز - نفت پارس حکم گرفت.
 مدیرعامل بورس تهران عنوان کرد:

پنج عامل رکورد شکنی‌های بازار سرمایه/ بورس، شفاف‌ ترین بازار در اقتصاد کشور است

می متالز - رونق این روزهای معاملات و رشد متوالی شاخص بورس زمینه ورود چشمگیر سرمایه‌گذاران به بازار و دریافت کدهای معاملاتی را فراهم کرده که کارشناسان و مسوولان حاضر در بازار سرمایه، مسایل سیاسی و اقتصادی موجود در کشور را به عنوان عامل اصلی این رشد مطرح کرده‌اند.
 

صدور مجوز افزایش سرمایه هلدینگ خلیج‌فارس

می متالز - سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از محل سود انباشته را صادر کرد.
 نتیجه مزایده این پتروشیمی؛

"فارس" سهامش را نفروخت

می متالز - مزایده شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بی نتیجه ماند.
 

رشد چشمگیر سهام شرکت زامیاد

می متالز - میزان ارزش سهام شرکت زامیاد در ۹ ماهه سال جاری در قیاس با مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما