خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  
بهترین‌های فلزی در دی ماه چه شرکت‌هایی بودند؟

با کدال | بررسی عملکرد «دی» ماه نمادهای صنعت «فلزات اساسی» در یک قاب

می متالز - اکثر قریب به یقین شرکت‌ها گزارش عملکرد خود در ماه دی را منتشر کرده‌اند. در این گزارش، عملکرد تمامی نمادهای گروه فلزات اساسی در اولین ماه زمستان در قالب یک جدول کیفی آورده شده است.

به گزارش می متالز، در رابطه با اکثر صنایع، تمامی شرکت‌های مطرح گزارش عملکرد خود را بر روی کدال قرار داده‌اند. نتیجه قیاس عملکرد زمستانی شرکت‌ها با میانگین عملکرد دو فصل پاییز و تابستان را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

چندین نکته را در رابطه با این عملکردها باید در نظر داشت:

1)  بهبود یا ضعف شدید عملکرد نسبت به بازه‌های پیشین به تنهایی نمی‌تواند معیار مطلوبیت فعالیت شرکت در ماه «دی» باشد. ممکن است برخی شرکت‌ها در ماه‌های اخیر عملکردی بسیار ضعیف و یا فراتر از انتظار نشان داده باشند.

2)  در رابطه با تمامی شرکت‌ها باید به قیمت سهام آن‌ها نیز توجه داشت. در بسیاری موارد کیفیت عملکرد مطلوب شرکت‌ها نیز احتمالا نخواهد توانست قیمت سهام را از منظر بنیادی توجیه کند.

3)  این جدول برای معرفی برخی نمادهایی که ارزش مطالعه بیشتر دارند آورده شده است و به تنهایی نمی‌تواند معیار تصمیم‌گیری باشد. در صورتی که کیفیت عملکرد یک شرکت جذاب می‌نماید لازم است سایر اطلاعات مالی و رویه قیمتی سهم در نظر گرفته شود. در صورتی که سهامدار شرکتی هستید که عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشته است، در نظر گرفتن تمام جوانب و متغیرهای حاکم بر شرکت برای تصمیم‌گیری ضروری خواهد بود.

توضیح: وضعیت نرمال به شرایطی گفته می‌شود که اختلاف عملکردی در بازه 5- تا 5 درصد قرار گرفته باشد. در مرحله بعد در وضعیت کمی خوب و کمی ضعیف قرار می‌گیریم. این صفت کیفی به اختلاف عملکرد بین 5 تا 15 درصد در بازه مثبت و منفی اطلاق می‌شود. بازه 15 تا 30 درصد مثبت را با صفات خوب و بازه 15- تا 30- درصد را با صفت کیفی ضعیف مشخص کرده‌ایم و در نهایت بازه تغییر بیشتر از 30 درصد و کمتر از 30- درصد با توصیفات خیلی خوب و خیلی ضعیف مشخص شده‌است.

کد خبر: 82345
تاریخ: 1398/11/07 - 23:58
منبع: دنیای بورس

فلزات اساسی  گروه فلزات اساسی  کدال 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش سرمایه های جدید| «ونیرو» و «افق» به کجا رسیدند

می متالز - سرمایه گذاری نیرو از تصویب افزایش سرمایه خبر داد.
 گام سهامداران در انتظار مصوبه‌های بانک‌مرکزی:

"وبصادر " در دور سودسازی افتاد

می متالز - بر اساس شفاف‌سازی در خصوص تاثیر نرخ‌های تسعیر ارز اعلامی بانک مرکزی بر سود و زیان سال مالی ۱۳۹۸، "وبصادر" مشخص شدن این تاثیر را منوط بر محاسبه میزان اندوخته کاهش ارزش مطالبات مشکوک الوصول ارزی دانسته است.
 

سیمان داراب در سال ۹۸ بیش از ۱.۷ میلیون تن محصول تولید کرد

می متالز - بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید یک میلیون و ۷۴۵ هزار و ۸۱۵ تن انواع سیمان و کلینکر در شرکت سیمان داراب از ابتدای سال مالی ۹۸ تا پایان اسفند ماه است.
 

تولید بیش از ۲.۵ میلیون تنی سیمان بجنورد در سال ۹۸

می متالز - بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید دو میلیون و ۵۶۵ هزار و ۳۳۶ تن انواع سیمان و کلینکر در شرکت سیمان بجنورد از ابتدای سال مالی ۹۸ تا پایان اسفند ماه گذشته است.
 

زغال سنگ نگین طبس سال ۹۸ را با تولید بیش از ۲۵۲.۷ هزار تن به پایان برد

می متالز - بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۲۵۲ هزار و ۷۴۰ تن زغال سنگ از سوی شرکت زغال سنگ نگین طبس از ابتدای سال مالی ۹۸ تا پایان اسفند ماه است.
 

سیمان ارومیه سال ۹۸ را با تولید ۲.۴۴ میلیون تن محصول به پایان برد

می متالز - بررسی آمارهای سامانه کدال حاکی از تولید ۲ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۴۰۵ تن سیمان و کلینکر توسط شرکت سیمان ارومیه از ابتدای سال مالی ۹۸ تا پایان اسفند ماه گذشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما