خبر
بورس و سهام   بیمه  

علت لغو عرضه 2 بلوک «البرز» و «اتکام»

می متالز - علت لغو عرضه دو بلوک 17.3 و 11.44 درصدی بیمه البرز و بیمه اتکایی ایرانیان اعلام شد.

به گزارش می متالز، ابوالقاسم شمسی جامخانه درباره علت لغو عرضه دو بلوک 17.3 و 11.44 درصدی بیمه البرز و بیمه اتکایی ایرانیان که قرار بود سه شنبه 29 بهمن در بورس و فرابورس انجام شود  گفت: علت این تصمیم ناشی از آخرین مصوبه هیات واگذاری در مورد سود فروش اقساطی بود که باید در عرضه های پیش رو رعایت می شد.

وی ادامه داد: بنابراین درحالی شرایط فروش اقساطی این دو بلوک باید اصلاح می شد که از سوی دیگر طبق مفاد دستورالعمل معاملات در بورس و فرابورس ، تغییر در برخی شرایط فروش بلوکی به منزله انصراف فروشنده بوده و باید مجددا" فرایند طی شود. در این رابطه موضوع با رئیس سازمان بورس مطرح و با مساعدت و موافقت هیات مدیره سازمان بورس ، مقرر شد این دو بلوک در اسرع وقت آگهی شوند.

عضو هیات عامل و معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه ها سازمان خصوصی سازی افزود: با این اوصاف انتظار می رود طی یک هفته یا 10 روز آینده ، دو بلوک 17.3 و 11.44 درصدی "البرز و اتکای" آگهی شوند و زمینه فروش این دو شرکت با همان قیمت قبلی فراهم شود.

شمسی جامخانه در پاسخ به این سئوال که با توجه به رونق بازار سرمایه ، سازمان خصوصی سازی چه برنامه ایی برای واگذاری بنگاه ها و ورود شرکت های جدید به بازار سهام دارد، توضیح داد: طبق مصوبات هیات واگذاری ، فروش خرد و بلوک سهام شرکت های دولتی در هفته های آینده انجام می شود و برای پذیرش شرکت های جدید و عرضه های اولیه ، برنامه ایی درحال تهیه و تدوین است که بعد از نهایی شدن ، اعلام خواهد شد.

کد خبر: 82518
تاریخ: 1398/11/08 - 22:49
منبع: دنیای بورس

بیمه البرز  بیمه اتکایی ایرانیان  اتکام  فرابورس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هپکو فعلا واگذار نمی‌شود!

می متالز - رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صمت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود و پس از آن نسبت به واگذاری دوباره هپکو اقدام خواهیم کرد.
 

تفاهم نامه «فرابورس» با ساترا

می متالز - تفاهم نامه بین فرابورس و سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) با هدف تأمین مالی طرح‌های فرهنگی امضا شد.
 معاونت سرمایه گذاری جسورانه گروه مالی فیروزه مطرح کرد:

"بورس" راه نرفته استارت آپ‌ها

می متالز - شرکت‌های استارت آپی برای ورود به بورس ترس زیادی دارند اما؛ به نظر می‌رسد این یک راه نرفته بوده که با همت گروه بسیاری از فعالان حوزه این ترس مرتفع خواهد شد.
 مدیرعامل فرابورس اعلام کرد؛

رشد ۵۴ درصدی اشتغال در شرکت‌های پذیرش‌شده فرابورسی

می متالز - مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه نرخ اشتغال از جمله مهم‌ترین شاخص‌های کلان اقتصادی به شمار می‌رود که در شرایط رکود از اهمیت بالاتری برخوردار است، عنوان کرد: در حال حاضر مساله افزایش یا حفظ اشتغال موجود، به یکی از مهمترین اهداف سیاست‌گذاران بدل شده و در همین راستا فرابورس ایران نیز با هدف تحقق رشد تولید و اشتغال ملی، با فراهم آوردن بستری مناسب برای تامین مالی، تلاش کرده است زمینه‌ساز رشد ۵۴ درصدی اشتغال در میان شرکت‌های پذیرش‌شده در بازار فرابورس ایران باشد.
 معاون بازار فرابورس خبر داد:

اجرای بازار دو طرفه با سازوکار وکالت و فروش تعهدی

می متالز - معاون بازار فرابورس گفت:
 اکتیو 1700 میلیارد تومانی چهارشنبه عرضه می‌ شود

عرضه اولیه | هر عرضه اولیه رقیب تازه برای «وآوا»

می متالز - یکی از نکات قابل توجه که از نظر منطقی شاید مبنایی نداشته باشد این‌ است که هر عرضه اولیه جدید رقیبی برای عرضه اولیه پیشین بوده است. به نظر می‌رسد که بازیگران سرخط‌نشین عرضه‌های اولیه نیز تقریبا ثابت هستند و عده‌ای تمام امید کسب سود از سهام را به این بخش بسته‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما