خبر
بورس و سهام   صنعت  

با کدال | عملکرد «دی» ماه گروه‌های «زغال‌سنگ»، «کانی غیرفلزی» و «کاشی و سرامیک» در یک قاب

می متالز - هر 3 نماد گروه «زغال‌سنگ»، اکثر نمادهای گروه «کانی غیرفلزی» و معدود نمادهای فعال گروه «کاشی و سرامیک» در آخرین جلسه معاملاتی این هفته کار خود را با صف خرید به پایان بردند. عملکرد این شرکت‌ها در نخستین ماه زمستانی چگونه بوده است؟

به گزارش می متالز، در رابطه با اکثر صنایع، تمامی شرکت‌های مطرح گزارش عملکرد خود را بر روی کدال قرار داده‌اند. نتیجه قیاس عملکرد زمستانی شرکت‌ها با میانگین عملکرد دو فصل پاییز و تابستان را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

چندین نکته را در رابطه با این عملکردها باید در نظر داشت:

1)  بهبود یا ضعف شدید عملکرد نسبت به بازه‌های پیشین به تنهایی نمی‌تواند معیار مطلوبیت فعالیت شرکت در ماه «دی» باشد. ممکن است برخی شرکت‌ها در ماه‌های اخیر عملکردی بسیار ضعیف و یا فراتر از انتظار نشان داده باشند.

2)  در رابطه با تمامی شرکت‌ها باید به قیمت سهام آن‌ها نیز توجه داشت. در بسیاری موارد کیفیت عملکرد مطلوب شرکت‌ها نیز احتمالا نخواهد توانست قیمت سهام را از منظر بنیادی توجیه کند.

3)  این جدول برای معرفی برخی نمادهایی که ارزش مطالعه بیشتر دارند آورده شده است و به تنهایی نمی‌تواند معیار تصمیم‌گیری باشد. در صورتی که کیفیت عملکرد یک شرکت جذاب می‌نماید لازم است سایر اطلاعات مالی و رویه قیمتی سهم در نظر گرفته شود. در صورتی که سهامدار شرکتی هستید که عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشته است، در نظر گرفتن تمام جوانب و متغیرهای حاکم بر شرکت برای تصمیم‌گیری ضروری خواهد بود.

توضیح: وضعیت نرمال به شرایطی گفته می‌شود که اختلاف عملکردی در بازه 5- تا 5 درصد قرار گرفته باشد. در مرحله بعد در وضعیت کمی خوب و کمی ضعیف قرار می‌گیریم. این صفت کیفی به اختلاف عملکرد بین 5 تا 15 درصد در بازه مثبت و منفی اطلاق می‌شود. بازه 15 تا 30 درصد مثبت را با صفات خوب و بازه 15- تا 30- درصد را با صفت کیفی ضعیف مشخص کرده‌ایم و در نهایت بازه تغییر بیشتر از 30 درصد و کمتر از 30- درصد با توصیفات خیلی خوب و خیلی ضعیف مشخص شده‌است.

 

 

کد خبر: 82529
تاریخ: 1398/11/08 - 23:19
منبع: دنیای بورس

کدال  قیمت سهام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تحقق سود خالص ۴۷ ریالی به ازای هر سهم "سفارس" بدست آمد:

سودی از جنس فروش سهام برای "سفارس"

می متالز - عمده درآمد‌های این شرکت در سه ماهه نخست از محل فروش سهام شرکت‌های زیر مجموعه بوده که در این میان سهم فارسیت اهواز و سیمان شرق نقش بسزایی در شناسایی سود سیمان فارس و خوزستان دارد.
 

بازارگردانی متفاوت «وسپهر» در حمایت از بازار سهام

می متالز - معاون مالی بانک صادرات ایران گفت: تمام وجوه حاصل از فروش سهام شرکت گروه مالی سپهر صادرات «وسپهر»، صرف کنترل و توسعه بازار سهام می‌شود.
 کاهش چشمگیر صادرات و تعدیل منفی چشمگیر در ۳ماهه نخست:

ابهام در عدم مچینگ "فاسمین" توسط ناظر

می متالز - شرکت کالسمین در جدیدترین صورت‌های مالی منتشر شده خود تعدیل منفی ۴۷ درصدی سود خالص هر سهم در سه ماهه نخست سال مالی جاری را روانه سامانه کدال کرد تا نشان دهد حالا حالا‌ها می‌بایست شاهد افت قیمت سهام این شرکت در بورس باشیم.
 

بیشترین رشد قیمت سهام بانکی به صادرات رسید

می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس و فرابورس تهران، شاهد تغییرات اندک شاخص سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سرمایه بودیم.
 

نماد ۱۰ شرکت بیمه‌ای در بازار سرمایه به رنگ سبز در آمد

می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد رشد شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
 

نماد ۱۲شرکت بیمه‌ای در تالار شیشه‌ای به رنگ سبز در آمد

می متالز - در چهارمین روز هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد رشد شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما