خبر
بورس و سهام   صنعت  

با کدال | عملکرد «دی» ماه گروه‌های «زغال‌سنگ»، «کانی غیرفلزی» و «کاشی و سرامیک» در یک قاب

می متالز - هر 3 نماد گروه «زغال‌سنگ»، اکثر نمادهای گروه «کانی غیرفلزی» و معدود نمادهای فعال گروه «کاشی و سرامیک» در آخرین جلسه معاملاتی این هفته کار خود را با صف خرید به پایان بردند. عملکرد این شرکت‌ها در نخستین ماه زمستانی چگونه بوده است؟

به گزارش می متالز، در رابطه با اکثر صنایع، تمامی شرکت‌های مطرح گزارش عملکرد خود را بر روی کدال قرار داده‌اند. نتیجه قیاس عملکرد زمستانی شرکت‌ها با میانگین عملکرد دو فصل پاییز و تابستان را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

چندین نکته را در رابطه با این عملکردها باید در نظر داشت:

1)  بهبود یا ضعف شدید عملکرد نسبت به بازه‌های پیشین به تنهایی نمی‌تواند معیار مطلوبیت فعالیت شرکت در ماه «دی» باشد. ممکن است برخی شرکت‌ها در ماه‌های اخیر عملکردی بسیار ضعیف و یا فراتر از انتظار نشان داده باشند.

2)  در رابطه با تمامی شرکت‌ها باید به قیمت سهام آن‌ها نیز توجه داشت. در بسیاری موارد کیفیت عملکرد مطلوب شرکت‌ها نیز احتمالا نخواهد توانست قیمت سهام را از منظر بنیادی توجیه کند.

3)  این جدول برای معرفی برخی نمادهایی که ارزش مطالعه بیشتر دارند آورده شده است و به تنهایی نمی‌تواند معیار تصمیم‌گیری باشد. در صورتی که کیفیت عملکرد یک شرکت جذاب می‌نماید لازم است سایر اطلاعات مالی و رویه قیمتی سهم در نظر گرفته شود. در صورتی که سهامدار شرکتی هستید که عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشته است، در نظر گرفتن تمام جوانب و متغیرهای حاکم بر شرکت برای تصمیم‌گیری ضروری خواهد بود.

توضیح: وضعیت نرمال به شرایطی گفته می‌شود که اختلاف عملکردی در بازه 5- تا 5 درصد قرار گرفته باشد. در مرحله بعد در وضعیت کمی خوب و کمی ضعیف قرار می‌گیریم. این صفت کیفی به اختلاف عملکرد بین 5 تا 15 درصد در بازه مثبت و منفی اطلاق می‌شود. بازه 15 تا 30 درصد مثبت را با صفات خوب و بازه 15- تا 30- درصد را با صفت کیفی ضعیف مشخص کرده‌ایم و در نهایت بازه تغییر بیشتر از 30 درصد و کمتر از 30- درصد با توصیفات خیلی خوب و خیلی ضعیف مشخص شده‌است.

 

 

کد خبر: 82529
تاریخ: 1398/11/08 - 23:19
منبع: دنیای بورس

کدال  قیمت سهام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بورس کشور پویا و پر تحرک است

می متالز - بورس ما جزو ۵ بورس شفاف دنیاست و با ساز و کارهای تعبیه شده امکان پنهان کاری و انجام جرایم اقتصادی در این بازار نزدیک به صفر است.
 

بیشترین رشد شاخص سهام بیمه ای به کارآفرین رسید

می متالز - در دومین روز هفته معاملات بورس تهران شاهد افزایش اندکی در شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
 

حکم موقت پرونده لوبکات به «شنفت»

می متالز - نفت پارس حکم گرفت.
 

نقدینگی بالا، اجازه اصلاح به بازار سرمایه نمی‌دهد

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: نقدینگی بالایی که در ماه‌های گذشته در بازار سهام در گردش و ورود است، موجب شده تا روند اصلاح و کف‌سازی برای شاخص و نمادهای معاملاتی کوتاه مدت بوده و به ندرت اتفاق بیفتد.
 

نماد ۱۹ شرکت بیمه‌ای در بازار سرمایه به رنگ سبز درآمد

می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس تهران شاهد رشد خوبی در شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
 

بیشترین رشد قیمت سهام بانکی به پاسارگاد رسید

می متالز - در آخرین روز هفته معاملات بازار شاهد افزایش قیمت سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بورس و فرابورس تهران بودیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما