خبر
بورس و سهام   صنعت   خودرو  

با کدال | بررسی عملکرد «دی» ماه نمادهای گروه «خودرو و قطعات» در یک قاب

می متالز - همزمان با آغاز انتشار گزارش‌های ماهانه، «دنیای بورس» در چند نوبت گزارش عملکرد نمادهای خودرویی را در چندین جدول به نمایش کشید. اکنون گزارش تمامی این شرکت‌ها (به جز «خفناور») بر روی کدال قرار گرفته و می‌توان تصویر کاملی از فعالیت این گروه در ماه آغازین زمستان داشت.

به گزارش می متالز، گزارش عملکرد این گروه را می‌توان به نشانه‌هایی از بهبود وضعیت در این صنعت نسبت داد. مساله‌ای که اگر بازگشت به مدار سودآوری را برای این شرکت‌ها به ارمغان بیاورد، بعد از رقیق شدن سهام در پی افزایش سرمایه می‌تواند رشد قیمت سهام را به دنبال داشته باشد. 59296:

دنیای بورس: در رابطه با اکثر صنایع، تمامی شرکت‌های مطرح گزارش عملکرد خود را بر روی کدال قرار داده‌اند. نتیجه قیاس عملکرد زمستانی شرکت‌ها با میانگین عملکرد دو فصل پاییز و تابستان را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

چندین نکته را در رابطه با این عملکردها باید در نظر داشت:

1)     بهبود یا ضعف شدید عملکرد نسبت به بازه‌های پیشین به تنهایی نمی‌تواند معیار مطلوبیت فعالیت شرکت در ماه «دی» باشد. ممکن است برخی شرکت‌ها در ماه‌های اخیر عملکردی بسیار ضعیف و یا فراتر از انتظار نشان داده باشند.

2)     در رابطه با تمامی شرکت‌ها باید به قیمت سهام آن‌ها نیز توجه داشت. در بسیاری موارد کیفیت عملکرد مطلوب شرکت‌ها نیز احتمالا نخواهد توانست قیمت سهام را از منظر بنیادی توجیه کند.

3)     این جدول برای معرفی برخی نمادهایی که ارزش مطالعه بیشتر دارند آورده شده است و به تنهایی نمی‌تواند معیار تصمیم‌گیری باشد. در صورتی که کیفیت عملکرد یک شرکت جذاب می‌نماید لازم است سایر اطلاعات مالی و رویه قیمتی سهم در نظر گرفته شود. در صورتی که سهامدار شرکتی هستید که عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشته است، در نظر گرفتن تمام جوانب و متغیرهای حاکم بر شرکت برای تصمیم‌گیری ضروری خواهد بود.

توضیح: وضعیت نرمال به شرایطی گفته می‌شود که اختلاف عملکردی در بازه 5- تا 5 درصد قرار گرفته باشد. در مرحله بعد در وضعیت کمی خوب و کمی ضعیف قرار می‌گیریم. این صفت کیفی به اختلاف عملکرد بین 5 تا 15 درصد در بازه مثبت و منفی اطلاق می‌شود. بازه 15 تا 30 درصد مثبت را با صفات خوب و بازه 15- تا 30- درصد را با صفت کیفی ضعیف مشخص کرده‌ایم و در نهایت بازه تغییر بیشتر از 30 درصد و کمتر از 30- درصد با توصیفات خیلی خوب و خیلی ضعیف مشخص شده‌است.

کد خبر: 82530
تاریخ: 1398/11/08 - 23:22
منبع: دنیای بورس

گروه خودرو و قطعات  قیمت سهام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بیشترین رشد قیمت سهام بانکی به صادرات رسید

می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس و فرابورس تهران، شاهد تغییرات اندک شاخص سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سرمایه بودیم.
 

نماد ۱۰ شرکت بیمه‌ای در بازار سرمایه به رنگ سبز در آمد

می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد رشد شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
 

نماد ۱۲شرکت بیمه‌ای در تالار شیشه‌ای به رنگ سبز در آمد

می متالز - در چهارمین روز هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد رشد شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
 

نماد ۵ بانک در بازار سرمایه سبز پوش شد

می متالز - در دومین روز هفته معاملات بورس و فرابورس تهران، شاهد افت شاخص سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سرمایه بودیم.
 

نماد ۱ بانک و موسسه اعتباری در تالار شیشه‌ای به رنگ سبز در آمد

می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس و فرابورس تهران، شاهد رشد اندک شاخص سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سرمایه بودیم.
 

نماد ۳ شرکت بیمه‌ای در بازار سرمایه سبزپوش شد

می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد رشد اندک شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما