خبر
بانک ها  

گام دیگر دلار در مسیر صعودی

می متالز - امروز نرخ دلار یک پله دیگر در مسیر صعودی بالا رفت اما سکه در کف قیمت خود معامله می‌شود.

به گزارش می متالز،  امروز نرخ دلار یک پله دیگر در مسیر صعودی بالا رفت و به 13700 تومان تا ساعت 14 رسید. سکه همچنان در کف 5 میلیون تومان و در سطوح کمتر از 5050 هزار تومان معامله می‌شود.

طلا در بازار جهانی همچنان در کانال 1570 دلار در نوسان است و چشم‌انتظار اخبار پیرامون ویروس کرونا همگام با دیگر کالاها نوسان می‌کند. در بازار داخل نیز همچنان اخبار سیاسی نوسان ارزی را در دست گرفته و بانک مرکزی نیز کاری دشوارتر از همیشه برای مقابله با نوسان ارزی در پیش دارد.

باید گفت در شرایطی که التهاب در اقتصاد کشور باقی مانده است، احتمالا متغیرهای اقتصادی مسیری مطلوب نرخ بالای دلار را طی می‌کنند. به این ترتیب برای مثال گرچه اعداد نقدینگی تا پایان تابستان نرخ دلار در کانال 13 هزار تومان را توجیه نمی‌کرد اما اگر سرعت رشد نقدینگی همچنان بالا باشد به تدریج ارزش ذاتی خود را سطوح کنونی نزدیک می‌کند.

کد خبر: 82532
تاریخ: 1398/11/08 - 23:33
منبع: دنیای بورس

نرخ دلار  ویروس کرونا  نوسان ارزی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش تولید آلومینای چین در ماه ژانویه

می متالز - در ماه ژانویه سال جاری، چین 5.81 میلیون تن آلومینا تولید نمود که از این میزان تولید، 5.56 میلیون تن آلومینای متالورژیکی و مابقی آلومینای شیمیایی بوده است. براساس این گزارش، تولید روزانه آلومینیوم متالورژیکی در ژانویه به 179 هزار تن رسید که 9.36 درصد کمتر از ژانویه 2018 و 1.12 درصد کمتر از ماه قبل از آن یعنی دسامبر 2018 بوده است. علت این کاهش تولید، کاهش ظرفیت در منطقه گوانزی زینفا (Guangxi Xinfa) بوده که این کاهش ظرفیت، 2-1.8 میلیون تن تخمین زده می‌شود.
 طلای‌سیاه در فاز انتظار قرار گرفت

تقابل نیروها در بازار نفت

می متالز - نفت که بیشترین بازدهی را از سپتامبر تا هفته گذشته تجربه کرده بود، این هفته را بدون تغییر محسوس آغاز کرد. هفته گذشته، خوش‌بینی همراه با احتیاط درباره میزان تاثیرگذاری ویروس کرونا منجر به این شد که بهای طلای سیاه پس از آنکه به کف ۱۳ ماهه خود در سطح ۵۳ دلار رسید، روندی صعودی به خود بگیرد.
 

سرنوشت مبهم نمایشگاه خودروی پکن

می متالز - به نظر می‌رسد ویروس کرونا قرار نیست به این زودی دست از سر خودروسازی چین بردارد و اکنون در تازه‌ترین نشانه از تاثیر کرونا بر این بخش، مسوولان نمایشگاه خودروی پکن اعلام کردند این مراسم که قرار بود در ماه آوریل برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق می‌افتد.
 

ادامه پیشروی دلار در جهان

می متالز - روند صعودی دلار برای چهارمین روز ادامه یافت.
 

استقبال بورس‌های آمریکا و اروپا از اقدامات جدید چین

می متالز - موافقت چین با افزایش کالاهای مستثنی از تعرفه‌های بیشتر با استقبال معامله‌گران مواجه شد.
 در بازارهای جهانی؛

طلا تغییر جهت داد

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۵۸۶ دلار و ۱۵ سنت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما