خبر
اقتصاد  
وزیر اقتصاد:

جلسه FATF درباره ایران فردا برگزار می شود/ تکذیب نقش دولت در گرانی دلار

می متالز - وزیر اقتصاد با تکذیب نقش دولت در افزایش روزهای اخیر دلار و با هدف تامین حقوق و عیدی کارمندان، گفت: افزایش قیمت ارز ارتباطی با جلسه FATF ندارد و موضوع ایران فردا مطرح می شود.

به گزارش می متالز، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به خبرنگاران گفت: به دلیل بروز مشکلات ناشی از افزایش قیمت ارز برای دریافت‌کنندگان وام از صندوق توسعه ملی، کارگروهی تشکیل و تسهیلات طبقه‌بندی می شود تا نوع محصول وارداتی تولید کنندگان مشخص شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بعد از تامین حقوق و عیدی کارمندان دولت، افزایش روزهای اخیر دلار متوقف می شود، توضیح داد: نمی‌دانم چرا این موضوع را به حقوق و مزایای کارکنان دولت نسبت می‌دهند اما اگر این موضع عاملی برای کاهش قیمت ارز شود، نگرانی وجود ندارد. چون دولت هیچ نفعی از افزایش قیمت ارز ندارد و خواهان افزایش هم نیست.

به گفته دژپسند افزایش قیمت ارز ارتباطی با جلسه FATF ندارد و موضوع ایران فردا مطرح می شود.

کد خبر: 85661
تاریخ: 1398/11/29 - 13:23
منبع: بورس پرس

FATF  فرهاد دژپسند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تاکیدات روحانی به نحوه عرضه مستقیم سهام عدالت و حقوق صاحبان سهام

می متالز - رئیس جمهور با تاکید بر نحوه عرضه مستقیم سهام عدالت و کاهش تصدی گری و واگذاری مدیریت دولتی، خواهان تسریع فرآیند آزاد سازی، مدیریت بازارسرمایه و حراست از حقوق صاحبان سهام عدالت شد.
 کارگزار بورس مطرح کرد:

نقدی بر دستور وزیر بر کاهش کارمزد کارگزاری ها + دو دغدغه و ارائه پیشنهاد

می متالز - کارگزار بورس با ارائه توضیحاتی درباره دستور وزیر اقتصاد مبنی بر کاهش کارمزد کارگزاری ها و ذینفعان، پیشنهاد داد محدودیت مجوز کارگزاری ها و سقف کارمزدها برداشته شود.
 مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد:

اولویت تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در سال ۹۹

می متالز - مدیرعامل بانک صنعت ومعدن گفت: امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام جهش تولید نام گرفته و سبب شد تا این بانک نخستین اولویت کاری خود را برای واحد های تولیدی به تامین سرمایه در گردش اختصاص دهد.
 

طی حكمی از سوی وزیر اقتصاد، مدیر كل جدید اداره كل امور اقتصادی و دارایی استان كرمانشاه منصوب شد

می متالز - وزیر اقتصاد در این حکم، از جمله "پیگیری و اجرای سیاست ها و خط مشی های اقتصادی و مالی کشور"، "پیگیری بهبود مستمر محیط کسب و کار"، "پیگیری امور مولد سازی دارایی های دولت" و "راهبری و مدیریت مرکز خدمات سرمایه گذاری و تهیه نقشه راه تامین مالی خارجی" در سطح استان را به عنوان اولویت های کاری مدیر کل جدید امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه تعیین کرده است.
 

الگوی بازگشت ارز صادراتی با همکاری بخش خصوصی و دولت طراحی شود

می متالز - رئیس اتاق ایران در نود و چهارمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با توجه به ادامه مشکلات صادرکنندگان برای رفع تعهد ارزی، اصلاح شیوه پیمان سپاری را از دولت درخواست کرد و گفت: اگر همچنان به شیوه قبل عمل شود، صادرکنندگان حرفه‌ای از صحنه خارج شده و افراد دیگری جایگزین می‌شوند و این تضعیف صادرات غیرنفتی کشور را در پی دارد.
 وزیر اقتصاد خواستار شد:

عرضه هفتگی سهام شرکت های بخش خصوصی در بورس

می متالز - فرهاد دژپسند با تاکید بر ضرورت دستیابی به رشد اقتصادی مقبول و با تقدیر از جد و جهد و اشتیاق بخش خصوصی برای پیوستن به بورس اظهار داشت: امیدواریم طی برنامه ای مدون ترتیبی اتخاذ شود که دستکم هفته ای یک شرکت بزرگ بخش خصوصی، سهام خود را در بورس عرضه کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما