خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

تولید گندله برزیل کاهش می یابد

می متالز - جدیدترین آمار منتشره نشان می دهد از تولید گندله برزیل کاسته می شود.

به گزارش می متالز، شرکت معدنی واله برزیل هدف تولید گندله سنگ‌آهن خود را در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۴ میلیون‌تن اعلام کرده که ۱۰ درصد از تخمین قبلی که دسامبر سال قبل اعلام شده بود کمتر است.

این شرکت دسامبر گذشته اعلام کرده بود انتظار دارد ۴۹ میلیون تن گندله در سال ۲۰۲۰ بفروشد درحالی‌که در سال ۲۰۱۹ این رقم را ۲/ ۴۳ میلیون تن تخمین زده بود. تولید گندله سال ۲۰۱۹ نیز ۱۵ درصد افت داشته ۸/ ۴۱ میلیون تن شد.

ظاهرا تقاضا در بازارهای قراردادی واله به‌دلیل حاشیه سود پایین‌تر فولادسازان ضعیف‌تر شده است. در سمت تقاضا اما در بازار سنگ‌آهن چین بهبود تقاضا و تداوم رشد بازارهای آتی قیمت این ماده اولیه را بالا برده گرچه رشد قیمت محدود بوده و بازار فولاد هنوز در رکود است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعتماد فولاد خوزستان به تامین کنندگان مواد نسوز داخلی

می متالز - داریوش طهماسبی رییس واحد تعمیرات گرم نسوز: سنگ آهن، الکترود و مواد نسوز از مهم‌ترین نهاده‌های استراتژیک فولاد خوزستان هستند. هر کدام در جایگاه خود از اهمیت بالایی برخودار هستند، بطوری که اگر در تامین به موقع هر کدام، خللی وارد شود، باعث توقف تولید و از دست رفتن سرمایه می‌شود.
 

گلوگاه‌های ظرفیتی و زیرساختی، اولویت نخست طرح‌های توسعه

می متالز - مهران خرم نیا معاون برنامه ریزی و توسعه: در عصر امروز صنعت فولاد در بسیاری از کشورها، به عنوان یک موتور محرک توسعه اقتصادی برشمرده می‌شود و با ایجاد اشتغال فراوان و فراهم‌آوردن بستر مناسبی برای توسعه صادرات از جایگاه مهمی در تولید ناخالص داخلی دنیا برخوردار است.
 

با حجم خرید بالایی در بازار فولاد رو به رو خواهیم شد

می متالز - قیمت فولاد از تابستان سال ۲۰۱۸ در روند نزولی بلند مدت قرار گرفته و اخیراً پس از همه گیری کووید-۱۹ با کاهش تقاضا روبرو شده است.
 

روند افزايشی تولید فولاد خام ترکیه در ژانویه

می متالز - طبق اعلام یک انجمن صنفی در تاریخ 2 مارس، تولید فولاد خام ترکیه ۱۷.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت و به ۳ میلیون تن، در ماه ژانویه رسید.
 

بازدید معاون هماهنگ کننده تیپ زرهی امام زمان (عج) شبستر از مجتمع فولاد میانه

می متالز - مرجع اخبار شهرستان میانه، از روابط عمومی مجتمع فولاد میانه، سرهنگ محمودی آذر معاون هماهنگ کننده تیپ زرهی امام زمان (عج) شبستر طی بازدید از مجتمع فولاد میانه از زحمات پرسنل مجتمع فولاد میانه در پی کسب رکورد تولید ساعتی، روزانه و ماهیانه تشکر و قدردانی کرد.
 

تکریم و معارفه در شرکت صبا فولاد خلیج فارس/ سعید بزرگی مدیرعامل شد

می متالز - با حضور اعضای هیات مدیره هلدینگ صبا انرژی، هیات مدیره، مدیران و روسای واحدهای شرکت صبا فولاد خلیج فارس، آیین تکریم و معارفه ی مدیرعامل این شرکت در محل کارخانه برگزار و مهندس سعید بزرگی به سمت مدیرعامل جدید معرفی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما