خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   صنعت  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبر داد:

همه مطالبات سال ۹۸ کارگران هپکو اراک تسویه شد

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تمامی طلب و حقوق معوق کارگران هپکو اراک و نورد لوله و پروفیل صفا ساوه در سال ۹۸ تسویه شد.

به گزارش می متالز، محمدتقی آبایی هزاوه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تمامی طلب و حقوق معوق کارگران هپکو اراک در سال ۹۸ تسویه شدو عیدی آنان نیز به‌صورت کامل پرداخت شده است.

آبایی هزاوه افزود: با تلاش‌های شبانه‌روزی و پیگیری مستمر استاندار مرکزی و تصمیمات مهم ملی، حقوق و عیدی کارگران هپکو در سال ۹۸ داده شده و بر اساس روال کاری این واحد تولیدی، حقوق اسفندماه کارگران نیز در فروردین ماه سال ۹۹ پرداخت می‌شود.

او اضافه کرد: با وجود تلاش‌های مستمر در رفع مشکلات هنوز هپکو در فرآیند تولید قرار نگرفته و نیاز است برنامه‌های ویژه‌ای برای اجرایی کردن مصوبات استانی و ملی در خصوص این صنعت صورت گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: هپکو اراک از جمله واحد‌های صنعتی است در چند سال اخیر در جریان واگذاری غیرکارشناسی دچار مشکلات و بحران‌های زیادی بوده و کارگران آن اوایل امسال در راستای مطالبات و معوقات حقوق خود بار‌ها دست به تبرپایی اجتماع صنفی زدند.

مطالبات نورد لوله و پروفیل صفا ساوه هم تسویه شد

او ادامه داد: واحد‌های صنعتی نورد لوله و پروفیل صفا ساوه نیز از دیگر صنایع دارای مشکل استان مرکزی از سال‌های گذشته بودند که با تلاش ویژه علاوه بر عیدی، حقوق کارگران این واحد‌ها نیز تا بهمن‌ماه پرداخت شده و حقوق اسفندماه آنان نیز در فروردین‌ماه پرداخت می‌شود.

آبایی هزاوه عنوان کرد: واحد صنعتی پروفیل صفا ساوه در حال راه اندازی خط تولیدی جدید در ابتدای سال آتی است که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر در این شرکت فراهم می‌شود.

او ابراز امیدواری کرد: در سال جدید رونق تولید در بخش‌های مختلف این استان بیش از پیش فراهم شود و مشکلات موجود در جامعه کار و تولید یکی پس از دیگری رفع شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کارگران هپکو در بیم و امید آینده/ آیا روزهای اوج بازمی‌گردند؟!

می متالز - کارگران هپکو می‌گویند: امیدواریم همه مشکلات از جمله مشکل ترخیص مواد اولیه حل شود و هپکو به دوران رونق خود بازگردد.
 

ادامه اعتراضات در هپکو/ هنوز حقوق دو ماه را نداده‌اند!

می متالز - کارگران هپکو می‌گویند: مسوولان به هیچ یک از وعده‌ها عمل نکرده‌اند.
 

روایت کاگران هپکو از وعده‌های‌ بی‌سرانجام مدیران/ رئیس مجلس هیچگاه آشیانه پرندگان را در سالن تولید ‌ندید‌

می متالز - نشست مشترک کارگران هپکو، روحانیون و دانشجویان و اصحاب هنر و رسانه استان مرکزی تاکید شد: کارگر هیچ وقت مقابل نظام نبوده و نیست و مطالبه کارگران هپکو تولید و حفظ صنعت است.
 آیت الله دری نجف آبادی:

داوطلبان خرید هپکو باید برنامه گام به گام داشته باشند

می متالز - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جریان فرهنگی اجتماعی استان باید برنامه گام به گام برای مدیریت و خودکفایی هپکو را مطالبه کرده و پای آن بایستد و من هم از این مطالبه حمایت خواهم کرد.
 

جزئیات جدید از رای دادگاه ‌کارگران شرکت هپکو / قاضی با نگاه ‌رأفت و ‌‌حمایت از‌‌ کارگران ‌رای صادر کرد

می متالز - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با بیان اینکه در رای صادره درباره کارگران بنا بر مساعدت و کمک به بود از حمایت دستگاه قضایی از فعالیت قانونی بخش تولید خبر داد.
 رییس شورای کارگری:

دستگاه قضا کارگران هپکو اراک را تبرئه کرد

می متالز - رییس شورای کارگری شرکت هپکو اراک گفت: ۱۵ نفر از کارگران شرکت هپکو اراک به دادگاه فراخوانده شده بودند که تمامی این افراد در دادگاه کیفری تبرئه شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما