جستجوی اخبار

صندوق ضمانت صادرات در بازار سرمایه

2 اردیبهشت 1398 ساعت 10:53
می متالز - صندوق ضمانت صادرات ایران در راستای حمایت از صادرات در بازار سرمایه حضور دارد.

شفاف‌سازی فرابورس درباره بازار پایه

2 اردیبهشت 1398 ساعت 09:17
می متالز - گزارش پیش‌رو دادوستدهای هفته گذشته بازار پایه را مورد بررسی قرار می‌دهد که البته نشان می‌دهد خریداران به خرید از بازارهای اصلی علاقه بیش‌تری نشان می‌دهند.

هدف از اجرای عمليات بازار باز

2 اردیبهشت 1398 ساعت 22:56
می متالز - عمليات بازار باز به عنوان يکی از مهم‌ترين ابزارهای غيرمستقيم اجرای سياست پولی، بيانگر چارچوب نهادی خريد و فروش اوراق بهادار پذيرفته شده توسط بانک مرکزی با هدف تاثيرگذاری بر نرخ سود کوتاه مدت در بازار بين‌بانکی و از اين طريق تاثيرگذاری بر نرخ‌‌های سود در بازار پول و علامت‌دهی به ساير فعاليت‌های اقتصادی است.
بازیگران بورس (ماهانه)

موقعیت‌یابی خریداران و فروشندگان در فروردین‌ماه / عملکرد بازیگران بزرگ و کوچک بورس در نخستین ماه سال بررسی شد

2 اردیبهشت 1398 ساعت 22:34
می متالز - بازار سهام در حالی نخستین ماه از سال 98 را با ثبت بازدهی 14.4 درصدی به پایان برد که در این ماه عملکرد خرید و فروش‌های معامله‌گران نشان از فعالیت بالای سهامداران خرد در سمت خرید دارد؛ به‌طوری‌که حقوقی‌های بازار در 16روز کاری فروردین ماه تنها در 3روز توانستند خالص خرید مثبتی را در کارنامه خود ثبت کنند و در مابقی روزها بیشتر از آنکه خریدار باشند، در نقش فروشنده ظاهر شدند. به این ترتیب ماه گذشته با انتقال 707میلیارد تومانی نقدینگی در مسیر پرتفوی معامله‌گران حقوقی به حقیقی همراه شد.
نگاهی به سخنان پمپئو در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید

آیا نفت ایران در بازار جایگزین خواهد شد؟

2 اردیبهشت 1398 ساعت 21:29
می متالز - بعد از انتشار بیانیه کاخ سفید در رابطه با عدم تمدید معافیت تحریمی برای خریداران نفت ایران، مایک پمپئو در تشریح مواضع آمریکا در قبال ایران سخن گفت. وی هدف از اعمال این تحریم‌ها را بازگرداندن ایران به میز مذاکره عنوان کرد. همچنین وی بر خواسته آمریکا از دو کشور عربستان سعودی و امارات متحده برای جایگزین کردن نفت ایران تاکید و از دیگر سو به افزایش تولید نفت ایالات متحده اشاره کرد.

پرسنل و کارگران شرکت لوله گستر اسفراین و مجتمع فولاد اسفراین یک روز از حقوق خود را برای کمک سیل زدگان اختصاص دادند

28 فروردین 1398 ساعت 17:46
می متالز - پرسنل و کارگران شرکت لوله گستر اسفراین و مجتمع فولاد اسفراین یک روز از حقوق خود را برای کمک به استانهای سیل‌زده کشور اختصاص دادند.

80 درصد سهم بازار داخلی در صنعت فولاد کشور با تلاش صنعتگران ایرانی تولید شد

28 فروردین 1398 ساعت 13:40
می متالز - جمعی از محققان؛ به‌منظور پشتیبانی از صنعت فولاد در کشورمان؛ و بخصوص غلتک‌های مربوط به تولید ورق، به تولید قطعه‌های موردنیاز در این صنعت اقدام کردند، که ضمن دستیابی به سهم عمده‌ی بازار در این صنعت، در بخش صادرات نیز باقدرت واردشده‌اند.

فرجام طرح‌های توسعه در « هرمز »

2 اردیبهشت 1398 ساعت 20:18
می متالز - طرح‌های توسعه فولاد هرمزگان به زودی تعیین تکلیف می‌شود.
جلوگیری از خروج سالانه ۷میلیون و ۵۰۰هزار دلار ارز

دستیابی به فناوری ساخت در‌های فلکسیبل

28 فروردین 1398 ساعت 18:35
می متالز - دستیابی به فناوری ساخت در‌های فلکسیبل سلول باتری‌های کک سازی ذوب آهن اصفهان از خروج سالانه بيش از هفت میلیون دلار ارز جلوگیری کرد
واکنش بازار ارز به خبر عدم تمدید معافیت خریداران نفت ایران

دلار و سکه با شوک نفتی صعودی شدند

2 اردیبهشت 1398 ساعت 19:24
می متالز - در اولین روز کاری اردیبهشت ماه شرایط بازار ارزی کشور با سیگنال نفتی آمریکا متحول شد. امروز نشریه واشنگتن پست اعلام کرد که دولت آمریکا معافیت‌های خریداران نفت ایران را تمدید نخواهد کرد. خبری که با بیانیه رسمی کاخ سفید رنگ واقعیت به خود گرفت. در همین راستا دلار و سکه با گارد صعودی معاملات دوشنبه خود را آغاز کردند و بدون توقف به افزایش قیمت پرداختند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما