اخبار
 
اینجا تبلیغ کنید
آهن و فولاد
 در گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت «کیهان» مطرح شد

کمبود مواد اولیه؛ چالش بزرگ تولیدکنندگان لوله و پروفیل

29 دی 1399 ساعت 23:56
می متالز - تولیدکنندگان لوله و پروفیل، این روزها برای تداوم فعالیت خود در تکاپوی تامین مواد اولیه مورد نیاز هستند. ماده اولیه حیاتی برای آنها ورق گرم و سرد است که ظرفیت مصرف این محصول در کشور بیش از تولید داخلی است. به‌دلیل محدودیت در تولید ورق گرم فولادی در کشور، ظرفیت تولید کارخانه‌های لوله و پروفیل‌سازی با میزان عرضه فعلی تامین نمی‌شود و این امر یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های صنعت لوله و پروفیل است.
 

عملکرد فولادی‌ها از ابتدای سال

29 دی 1399 ساعت 23:26
می متالز - طی ماه‌های اخیر، وزارت صنعت، معدن و تجارت با دستورالعمل‌ها و شیوه‌های متفاوت قیمت‌گذاری فولاد، باعث ایجاد ریسک ناشناخته بودن آینده این صنعت می‌شد، علاوه بر اینکه قیمت‌گذاری بر اساس شیوه‌های جدید که ابتدا ۸۰ درصد زیر قیمت CIS و سپس به ۷۰ درصد زیر قیمت CIS رسید، باعث می‌شد تولید و فروش برای تولید‌کنندگان این حوزه مقرون به صرفه نباشد.
 

رکود داخلی بازار فولاد به رغم تکانه‌های نرخ جهانی

29 دی 1399 ساعت 23:22
می متالز - بازار محصولات فولادی کشور برخلاف روند جهانی بازارها ظرف هفته‌های اخیر در رکودی سنگین به سر می‌‌برد. افزایشی شدن بهای شمش و محصولات فولادی در دنیا عامل رشد قیمت پایه این محصولات در بازار داخل است، در عین حال قرارگیری در فصل سرد سال که زمان سنتی رکود بازار فولاد به‌شمار می‌رود باعث شده خریداری در بازار نباشد.
فلزات غیر آهنی
 

مرحله نخست شمش آلومینای ایران بهمن‌ماه تکمیل می‌شود

29 دی 1399 ساعت 16:22
می متالز - مدیر مجتمع آلومینای ایران، مستقر در شهرستان جاجرم، گفت: مرحله نخست طرح تولید شمش آلومینیوم در این مجتمع، بهمن ماه امسال به ظرفیت کامل تولید یعنی ۴۰ هزار تن می‌رسد.
 

۲۰شرکت برتر چهارمین دوره عملکرد HSEE ایمیدرو معرفی شدند/ گل گهر و آلومینای ایران؛ بیشترین امتیاز

29 دی 1399 ساعت 15:51
می متالز - برگزیدگان چهارمین دوره ممیزی عملکرد HSEE ایمیدرو در دو سطح “عملکرد خوب” و “افزایش سطح امتیاز نسبت به سال قبل” معرفی شدند.
 با حضور جعفری؛

20شرکت برتر چهارمین دوره عملکرد HSEE ایمیدرو معرفی شدند/ گل گهر و آلومینای ایران؛ بیشترین امتیاز

29 دی 1399 ساعت 15:14
می متالز - برگزیدگان چهارمین دوره ممیزی عملکرد HSEE ایمیدرو در دو سطح "عملکرد خوب" و "افزایش سطح امتیاز نسبت به سال قبل" معرفی شدند.
 مدیر امور اکتشاف و مهندسی شرکت ملی صنایع مس ایران:

نیازمند روش‌های نوین برای اکتشاف عمیق هستیم

29 دی 1399 ساعت 23:54
می متالز - حدود ۷۰ تا ۸۰ سال پیش این جویندگان بودند که اکتشاف معادن را برعهده داشتند، اما با ابداع روش‌های ژئوفیزیکی و ژئوشیمی، این نقش‌ را دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ برعهده گرفتند، اگرچه به مرور نقش دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ نیز در اکتشافات رو به کاهش بوده و این شرکت‌های کوچک هستند که عهده‌دار این مهم شده‌اند.
 

بازگشت مس به کانال ۷ هزار دلاری

29 دی 1399 ساعت 23:25
می متالز - بازار کاتد مس در بورس فلزات لندن، در هفته گذشته شاهد کاهش نرخ و برگشت به کانال ۷ هزار و ۹۰۰ دلار به ازای هر تن بود. در حالی که بهای هر تن کاتد مس در روز ۶ ژانویه از کانال ۸ هزار دلار عبور کرده و به قیمت ۸۱۲۹ دلار به ازای هر تن رسیده بود که این قیمت بیشترین نرخ معامله این محصول پس از سال ۲۰۱۳ بود، اما این کانال قیمتی برای این فلز چندان دوامی نداشت.
 پس از استعفای معاون امور معادن؛

سعدمحمدی جایگزین اسماعیلی شد

29 دی 1399 ساعت 22:11
می متالز - اردشیر سعدمحمدی معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت شد.
 نماینده اسفراین:

مردم در ساماندهی معدن آلبلاغ به مسوولان اعتماد کنند

29 دی 1399 ساعت 22:32
می متالز - نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی از مردم این شهرستان خراسان شمالی خواست در ساماندهی وضعیت معدن آلبلاغ، به مسوولان اعتماد کنند تا سود و منافع این ناحیه معدنی به مردم منطقه برسد.
 

لزوم افزایش اکتشافات معدنی برای تامین خوراک صنایع سرب و روی

27 دی 1399 ساعت 12:25
می متالز - یکی از مشکلات صنعت سرب و روی ایران تامین مواد اولیه یا همان خوراک برای صنایع تولیدکننده است که نیاز به انجام اکتشافات معدنی جدید برای این بخش احساس می شود.
 

بافق کویری، بهشت معادن ایران را به کجا می برند؟

25 دی 1399 ساعت 17:38
می متالز - بافق در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد واقع شده است. این شهر روزی بهشت معادن ایران بود با داشتن معادن سرب و روی کوشک، فسفات اسفوردی، سرب و روی مهدی آباد و معادن غنی آهن همچون چادر ملو، چغارت، سه چاهون، دی۱۹، لکه سیاه، زاغیا، آنومالی شمالی، آنومالی ۵a شیطور و دهها آنومالی آهن دار دیگر روزگاری شهری بی بدیل در منابع خدادادی به شمار می رفت و به اندازه وسعت کشوری به تنهایی منابع داشت.
 

تثبیت طلا در محدوده قیمتی ۱۸۲۷ دلار

29 دی 1399 ساعت 21:17
می متالز - در حالی که چشم انداز ارائه یک بسته بزرگ کمک کرونایی در آمریکا بر روند ترمیم ارزش دلار تاثیر گذاشته و موجب افزایش جذابیت طلا برای سرمایه گذاران شده است، قیمت فلز زرد پس از کاهش قابل توجه در معاملات اولیه صبح امروز، تثبیت شد.
 درخواست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از مسوولان صمت:

نیازمند تجدید نظر در واردات انواع سنگ به کشور هستیم

29 دی 1399 ساعت 17:37
می متالز - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در واردات انواع سنگ‌ها به کشور تجدید نظر و نیاز تولیدکنندگان در بازار استان به این مهم تامین شود.
 

۱۲ معدنچی چینی بعد از هفت روز زیر آوار هنوز زنده اند

29 دی 1399 ساعت 15:35
می متالز - گزارش ها از چین حاکی است ۱۲ معدنچی این کشور که از ۷ روز پیش در یکی از معادن طلای شرق این کشور محبوس شده اند هنوز زنده اند و درخواست کمک دارند.
 طی ۹ ماهه امسال محقق شد؛

رشد تولید ۶ محصول منتخب معدن و صنایع معدنی

27 دی 1399 ساعت 20:57
می متالز - از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، از بین ۱۰ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و چهار محصول افت را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند که طی آن شمش آلومینیوم خالص همچنان در صدر افزایش تولیدها قرار گرفته و در مقابل تولید ظروف چینی بیشترین کاهش تولید طی این مدت را به خود اختصاص داده است.
 

زمینه اشتغال ۵۰۰نفر در حوزه معادن استان اردبیل فراهم می‌شود

23 دی 1399 ساعت 20:41
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ایجاد زمینه اشتغال ۵۰۰نفر در سال با شتاب سرمایه‌گذاری در حوزه معادن استان خبر داد.
 

تحولات گروه فلزات اساسی در آستانه سال نو چینی

23 دی 1399 ساعت 16:27
می متالز - در سال ۲۰۲۱ مس جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد چین خواهد داشت و دلیل آن سرمایه گذاری گسترده‌ای است که این کشور به تولید خودروهای الکتریکی و توسعه صنعت 5G اختصاص داده است.
مواد معدنی
 مدیرعامل فکور صنعت اعلام کرد؛

عرضه های ادامه دار کنسانتره سنگ آهن در بورس کالا/ شرایط برد برد عرضه کننده و خریدار در تالار بورس

29 دی 1399 ساعت 21:21
می متالز - محمد وحید شیخ زاده مدیرعامل فکور صنعت به عرضه کنسانتره سنگ آهن این شرکت در بورس کالا اشاره کرد و اظهار داشت: عرضه هفته گذشته کنسانتره در بورس کالا به میزان ۳۵ هزار تن، به صورت نقدی و قیمت عرضه مطابق سری های قبلی ۱۶ درصد بهای شمش فولاد خوزستان یعنی یک میلیون و ۸۷۴ هزار تومان به ازای هر تن بود که خوشبختانه دو تقاضا برای محموله مذکور ثبت و در نهایت فروخته شد.
 

اکتشاف سنگ‌ آهن در۳ گستره معدنی بزرگ اصفهان انجام شد

29 دی 1399 ساعت 16:32
می متالز - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور از اجرای عملیات اکتشاف سنگ آهن در سه گستره بزرگ معدنی در اصفهان برای رفع نیاز واحدهای فولادی این خطه خبر داد.
 

۲۰شرکت برتر چهارمین دوره عملکرد HSEE ایمیدرو معرفی شدند/ گل گهر و آلومینای ایران؛ بیشترین امتیاز

29 دی 1399 ساعت 15:51
می متالز - برگزیدگان چهارمین دوره ممیزی عملکرد HSEE ایمیدرو در دو سطح “عملکرد خوب” و “افزایش سطح امتیاز نسبت به سال قبل” معرفی شدند.
 آمار 9 ماهه 99 اعلام شد؛

رشد 26درصدی تولید زغال سنگ ایمیدرو در آذر ماه

27 دی 1399 ساعت 15:32
می متالز - میزان تولید کنسانتره زغال سنگ دو شرکت زیرمجموعه ایمیدرو طی 9 ماهه امسال، 6 درصد افزایش یافت. این در حالی است که تولید این ماده در ماه آذر، با 26درصد رشد همراه شد.
 نگاهی به میزان درآمدهای زغال‌فروش آماده ورود به فرابورس:

روند پر نوسان درآمدی "کزغال"

25 دی 1399 ساعت 10:55
می متالز - در آذرماه سال جاری بیشترین میزان فروش محصول در اختیار «کنستانتره زغال سنگ» با ۴۶.۳۵۴ تن بوده که در مقایسه با ماه گذشته ۴ درصد کاهش فروش را تجربه کرده است.
 فرمانده انتظامی شهرستان زرند:

احداث زیسکو، قابل ستایش است

24 دی 1399 ساعت 18:11
می متالز - مدیر پروژه معدن زغال‌سنگ خمرود و مدیر انتظامات شرکت زیسکو با فرمانده انتظامی زرند، دیدار و گفتگو کردند.
 مدیرعامل سیمان «هگمتان» خبر داد

کاهش شدید تولید سیمان در دی‌ماه

29 دی 1399 ساعت 23:59
می متالز - این روزها صدای انتقاد تولیدکنندگان سیمان بیش از هر زمان دیگری شنیده می‌شود، چرا که مشکلات ریز و درشت پشت سر هم این صنعت را به ورطه ورشکستگی کشانده است. باید ریشه مشکلات را در قیمت‌گذاری دستوری توسط دولت جست‌وجو کرد که باعث شده سیمان از خاک هم ارزان‌تر به فروش برسد.
 ۲.۵۰۳ ریال سود هر سهم این سیمان‌فروش:

سودآوری "ساروم" به ۵۵.۴ میلیارد تومان رسید

29 دی 1399 ساعت 22:33
می متالز - نرخ متوسط فروش هر تن سیمان داخلی و صادراتی در ماهه امسال به ترتیب معادل ۲.۳۳ و ۲.۶۶ میلیون ریال بوده است. این نرخ در آذرماه امسال به ترتیب معادل ۲.۵۷ و ۳.۴۲ میلیون ریال بوده است.
 

مصوبه قیمت نفت کوره کارخانه‌های سیمان ابلاغ شد

29 دی 1399 ساعت 19:42
می متالز - دولت مصوبه مربوط به تعیین قیمت نفت کوره مصرفی کارخانه‌های سیمان را ابلاغ کرد.
 در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان جنوبی مطرح شد:

معادن به قبرستان ماشین‌آلات مستهلک تبدیل شده است

29 دی 1399 ساعت 13:48
می متالز - فعالان حوزه معدن در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان جنوبی با اشاره به مشکل فراروی واحدهای معدنی این استان، کمبود یا نبود ماشین‌آلات و تجهیزات موردنیاز برای بهره‌برداری از معادن را یکی از مهم‌ترین مسائل واحدهای معدنی خراسان جنوبی عنوان کردند و گفتند: این مشکل معلول تحریم‌های همه‌جانبه کشور است که امکان خرید ماشین‌آلات نو را ناممکن کرده و به همین واسطه معادن استان به قبرستان ماشین‌آلات مستهلک‌شده تبدیل است.
 

فرسودگی ماشین آلات مهمترین چالش بخش معدن است

26 دی 1399 ساعت 13:09
می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی گفت: فرسودگی ماشین آلات در حوزه معدن مهمترین چالش این بخش است که هزینه تولید را در حوزه فرآوری و صنایع معدنی افزایش داده است.
 

طلب ۴۰ هزار میلیاردی قطعه‌سازان از ایران‌خودرو/ هپکو می‌تواند خودرو سنگین تولید کند

25 دی 1399 ساعت 17:44
می متالز - دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی گفت: شرکت های قطعه ساز کشور ۴۰ هزار میلیارد تومان از ایران خودرو مطالبه دارند.
 مدیر امور اکتشاف و مهندسی شرکت ملی صنایع مس ایران:

نیازمند روش‌های نوین برای اکتشاف عمیق هستیم

29 دی 1399 ساعت 23:54
می متالز - حدود ۷۰ تا ۸۰ سال پیش این جویندگان بودند که اکتشاف معادن را برعهده داشتند، اما با ابداع روش‌های ژئوفیزیکی و ژئوشیمی، این نقش‌ را دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ برعهده گرفتند، اگرچه به مرور نقش دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ نیز در اکتشافات رو به کاهش بوده و این شرکت‌های کوچک هستند که عهده‌دار این مهم شده‌اند.
 

نمره معدن و صنایع معدنی در عصر تحریم‌ها

29 دی 1399 ساعت 22:41
می متالز - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: تحریم‌ها منجر به سوق یافتن نگاه مسوولان دولتی به رفع مشکلات معادن و توسعه سرمایه‌گذاری در آنها شده و چشم‌انداز مطلوبی را برای این بخش رقم زده است. تقی نبئی افزود: از سال گذشته تاکنون چرخش اقتصادی کشور به سوی معدن پیش رفته و امسال وضعیت معدن بهتر از سال‌های گذشته است.
 نماینده اسفراین:

مردم در ساماندهی معدن آلبلاغ به مسوولان اعتماد کنند

29 دی 1399 ساعت 22:32
می متالز - نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی از مردم این شهرستان خراسان شمالی خواست در ساماندهی وضعیت معدن آلبلاغ، به مسوولان اعتماد کنند تا سود و منافع این ناحیه معدنی به مردم منطقه برسد.
خودرو
 

بهره‌برداری از فاز نخست طراحی و تولید موتورهای کم مصرف گروه بهمن

29 دی 1399 ساعت 23:53
می متالز - شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت‌های گروه بهمن در طرح کلان ملی، طراحی و تولید خانواده موتورهای ۳ و ۴ سیلندر کم مصرف با سطح آلایندگی یورو ۶ و با حداکثر توان ۱۴۳ تا ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور ۲۲۰ تا ۲۵۰ نیوتن متر را در دست اقدام دارد که تا پایان سال‌جاری فاز نخست آن به بهره‌برداری می‌رسد.
 

خودرو ۱۰ درصد دیگر ارزان شد

29 دی 1399 ساعت 23:51
می متالز - نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران، از ریزش ۱۰ درصد دیگر قیمت خودروها در بازار طی یک هفته اخیر خبر داده و اعلام کرد که با توجه به کاهش نرخ ارز در کشور، به‌تبع آن خودرو نیز با کاهش قیمت مواجه شده است.
 

ادغام رسمی فیات کرایسلر و پژوسیتروئن

29 دی 1399 ساعت 23:50
می متالز - پس از گذشت یک سال، در نهایت کمپانی خودروسازی ایتالیایی‌ - آمریکایی و کمپانی خودروسازی فرانسوی قرارداد ادغام خود را نهایی کردند. این قرارداد که ارزشی بالغ‌بر ۵۲ میلیارد دلار دارد در روز شنبه نهایی شد و رسما کار خود را آغاز کرد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، این دو کمپانی نخستین بار در اکتبر ۲۰۱۹ خبر از تولد یک شرکت خودروسازی جدید با هدف فروش سالانه ۱/ ۸ میلیون خودرو دادند.
سیم و کابل
 تحریم‌های بین‌المللی و داخلی

چالش‌های دوگانه صادرات سیم و کابل

29 دی 1399 ساعت 23:09
می متالز - شرکت سیم و کابل ابهر در طول دو سال اخیر، رشدی هزار درصدی را تجربه کرده است و ما علاوه بر حضور موفق در پروژه‌های داخلی توانستیم برندسازی موثری نیز در بازار عراق انجام دهیم.
 نسبت به دوره مشابه گذشته؛

سود "بکام" کاهشی شد

24 دی 1399 ساعت 11:20
می متالز - کارخانجات تولیدی شهید قندی در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۴۷ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۱۳۵ اعلام شده بود، از کاهش ۶۵ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
 رئیس انجمن سیم و کابل سندیکای صنعت برق:

ظرفیت ۲ میلیارد دلاری بازار صادرات سیم و کابل/ سیگنال دولت عربستان به شرکت‌ها برای تصاحب بازارهای ایران

22 دی 1399 ساعت 22:25
می متالز - رئیس انجمن سیم و کابل سندیکای صنعت برق معادل صادرات پنج سال گذشته را 100 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این آمار رقم جذابی نیست زیرا ترکیه که حتی یک معدن مس ندارد 2 میلیارد دلار صادر می‌کند. ما به لحاظ قوانین کار و زنجیره تامین در رتبه پایینی قرار داریم.
اقتصاد
 

رکود داخلی بازار فولاد به رغم تکانه‌های نرخ جهانی

29 دی 1399 ساعت 23:22
می متالز - بازار محصولات فولادی کشور برخلاف روند جهانی بازارها ظرف هفته‌های اخیر در رکودی سنگین به سر می‌‌برد. افزایشی شدن بهای شمش و محصولات فولادی در دنیا عامل رشد قیمت پایه این محصولات در بازار داخل است، در عین حال قرارگیری در فصل سرد سال که زمان سنتی رکود بازار فولاد به‌شمار می‌رود باعث شده خریداری در بازار نباشد.
 حجم معاملات هفتگی هنوز هم در سطوح پایین نوسان می‌کند

روزهای سخت بازار پلیمرها

29 دی 1399 ساعت 23:20
می متالز - حجم معاملات پلیمرها و ترکیبات شیمیایی در بورس کالا چشمگیر نیست و در سطوح پایینی نوسان می‌کند که به وضوح اثرات ورود بازار به فاز رکود را نشان می‌دهد. در گذشته بارها درخصوص ورود بازار به فاز رکود تورمی هشدار دادیم و این روند در هفته‌های اخیر در نمودارهای موجود خودنمایی محسوسی دارد.
 اکبر ترکان:

قیمت گذاری دستوری کالاها بر علیه تولید است

29 دی 1399 ساعت 21:24
می متالز - اکبر ترکان، مشاور عالی سابق رییس جمهور با انتقاد از ادامه رویکرد قیمت گذاری دستوری، این رویه را یک «ساده لوحی بزرگ» در کشور می داند و می گوید: نتیجه قیمت گذاری کالاها، زیان تولیدکنندگان و سود هنگفت دلالان است به طوریکه در برخی موارد دلالان ۱۰ برابر فولادی ها سود می برند!
 در رینگ داخلی صورت می گیرد:

معامله نفت سفید در بورس انرژی

29 دی 1399 ساعت 14:04
می متالز - نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ داخلی بورس انرژی عرضه می شود.
 

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری

29 دی 1399 ساعت 10:06
می متالز - امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه، کالاهای آیزوریسایکل، حلال ۴۰۰، حلال ۴۰۲، حلال ۴۱۰، حلال ۵۰۲ و حلال ۵۰۳ پالایش نفت اصفهان، آیزوفید، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز و نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در رینگ داخلی و ته مانده تصفیه شده برج تقطیر (ATR-۱۴۰) پالایش نفت شازند، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۴ و ریفورمیت پالایش نفت تبریز، حلال ۴۰۲ شرکت نفت ستاره خلیج فارس و نفتای سبک و نفتای سنگین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.
 

عرضه انواع حلال و فرآورده‌های پتروشیمی بورس انرژی ایران

27 دی 1399 ساعت 12:58
می متالز - رینگ داخلی و بین‌المللی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران امروز (شنبه 27 دی ماه) میزبان انواع حلال و فرآورده‌های پتروشیمی خواهد بود.
 یک سوال، یک جواب

P/ E بازار سرمایه با P/ E بازارپول همخوانی ندارد

29 دی 1399 ساعت 23:14
می متالز - در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات، مشکلات و دغدغه‌های مطرح شده از سمت شما منتشر می‌کنیم.
 بورس گرام

دومینوی ریزش بورس به درخواست استیضاح رسید

29 دی 1399 ساعت 23:13
می متالز - شرایط هفته گذشته و همچنین شروع آخرین هفته دی برای سهامداران و فعالان حوزه بورس، به قدری عجیب و غریب و پر از ریزش بود که مجددا هشتگ بورس در توییتر ترند شد و به یکی از هشتگ‌های پر استفاده و پر بازدید در این شبکه اجتماعی تبدیل شد. موضوع دیگر پیش‌بینی سمت و سوی دومینوی سقوط شاخص بورس و اینکه تا کجا پیش می‌رود، است که دو، سه هفته‌ای است بین فعالان حوزه بورس و سهامداران فعال در شبکه ‌اجتماعی توییتر از موضوعات پر بحث در کنار دیگر خبرها است.
 

شکست مقاومت در بازار سهام

29 دی 1399 ساعت 23:11
می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در روز‌‌های پایانی دی ماه سطح مقاومت ۲/ ۱ میلیون واحدی را از دست داد، به‌ این ترتیب سرمایه‌گذاران در نخستین روزکاری هفته جاری شاهد افت ۵/ ۳ درصدی نماگر اصلی بودند.
 

معرفی اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی

29 دی 1399 ساعت 23:35
می متالز - رئیس اداره توسعه روابط بین‌الملل سازمان تامین اجتماعی در معرفی اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی اعلام کرد: این اتحادیه در سال ۱۹۲۷ میلادی با ۱۷ سازمان از قاره اروپا تشکیل شد و جهت یکپارچگی جهانی در بحث بیمه بازنشستگی،ازکارافتادگی و بازماندگان، اساسنامه آن اصلاح و سازمان‌های سایر قاره‌ها نیز توانستند به عضویت آن درآیند.
 

بیمه آسیا طرح بخشودگی صد در صدی جرائم بیمه شخص ثالث را اجرا می کند

29 دی 1399 ساعت 19:33
می متالز - طرح بخشودگی صد در صدی جرائم موضوع بند ب ماده 24 قانون بیمه اجباری شخص ثالث از ابتدای بهمن ماه سال جاری در بیمه آسیا اجرا می شود.
 

بیمه ایران معین ۵۶۰۰ میلیاردی شد

22 دی 1399 ساعت 16:18
می متالز - مجمع فوق العاده بیمه ایران معین با پیشنهاد هیات مدیره این شرکت مبنی بر افزایش سرمایه از ۴۰۰۰ میلیارد ریال به ۵۶۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته و مطالبات حال شده سهامداران موافقت کرد.
 وزیر صمت در جلسه شورای صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت :

ایدرو 50 هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی تعریف کند/ بسته بازگشت واحدهای تحت تملک بانکی رونمایی می شود

29 دی 1399 ساعت 21:59
می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایدرو خواست تا ۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه‌های مختلف صنعتی تعریف کند و بسته پیشنهادی خود را برای رونمایی ارائه نماید.
 ستاد تنظیم بازار مصوب کرد؛

فروش تایرهای باری و اتوبوسی تولید داخل بر اساس ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها/ عدم ثبت در سامانه جامع تجارت تخلف محسوب می شود

29 دی 1399 ساعت 21:55
می متالز - ستاد تنظیم بازار مقرر کرد که تایرهای باری و اتوبوسی تولید داخل همچون سایر لاستیک‌ها در چارچوب ضوابط هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و با ثبت در سامانه جامع تجارت به فروش برسند.
 معاون وزیر صمت در پیام گرامیداشت روز ملی "هوای پاک" تأکید کرد:

رعایت اخلاق زیست محیطی و اصلاح الگوی مصرف در SMEها/ ضرورت کنترل آلاینده‌ها در مبداء و استفاده از فنآوری‌های دوستدار محیط زیست

29 دی 1399 ساعت 21:52
می متالز - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مناسبت فرارسیدن روز "هوای پاک" پیامی صادر کرد.
 

استفاده از سامانه صیاد با سیم‌کارت خود فرد

29 دی 1399 ساعت 23:42
می متالز - با اجرایی شدن قانون جدید چک و پس از الزامی شدن ثبت چک در سامانه صیاد، دارندگان چک برگشتی رفع سوء اثر نشده نمی‌توانند در سامانه صیاد، چک جدید ثبت کنند.
 بانک مرکزی گزارش چک را منتشر کرد

علامت افت معاملات از چک

29 دی 1399 ساعت 23:37
می متالز - گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد در آبان‌ماه سال‌جاری، چک‌های مبادله‌ای از نظر تعداد و مبلغ به نسبت مهرماه به ترتیب ۴/ ۹ درصد و ۴/ ۱۲ درصد کاهش داشته است. از سوی دیگر چک‌های وصولی نیز از نظر تعداد و مبلغ با کاهش مواجه بوده است. اما چک‌های برگشتی در آبان‌ماه از نظر تعداد به نسبت مهرماه کاهش ۲/ ۷ درصدی را تجربه کرده، اما از نظر مبلغ با رشد ۱/ ۳ درصد مواجه بوده است. به این ترتیب می‌توان گفت در آبان‌ماه مبادلات چک با کاهش مواجه بوده و در صورت تکرار آن در ماه‌های بعدی، می‌تواند نشان‌دهنده مقدمه‌ای برای رکود در بازارهای کالایی باشد.
 براساس اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی ۲۶ ارز کاهش یافت

29 دی 1399 ساعت 21:14
می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۶ ارز کاهش و ۸ ارز افزایش یافت. نرخ ۱۳ ارز نیز ثابت ماند.
 به دنبال برگزاری مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران زاگرس چهارمحال و بختیاری:

در مجمع "ثزاگرس" سود تقسیم نشد

29 دی 1399 ساعت 21:25
می متالز - شرکت سرمايه گذاری توسعه و عمران زاگرس چهار محال و بختياری در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ برگزار شد.
 مدیرعامل شرکت سبدگردان کاریزما تاکید کرد:

نشانی از ورود نقدینگی به صندوق‌های درآمد ثابت نیست

29 دی 1399 ساعت 15:12
می متالز - ریزش یکباره نرخ ارز برای اقتصاد کشوری که ماه ها خود را با نرخ های بالای ارز تعدیل کرده، اصلا اتفاق خوشایندی نخواهد بود و منجر به خروج ارز از کشور و نوسانات شدید در بازارها خواهد شد.
 رئیس اتاق ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد

ناپایداری در سرمایه‌گذاری، میوه نوسانات سیاست‌گذاری است

29 دی 1399 ساعت 13:11
می متالز - غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران می‌گوید: مشکلات موجود در حوزه سیاست‌گذاری و بخشنامه‌های غیر کارشناسی و خلق‌الساعه به برندکشی و حذف بازارهای صادراتی منجر می‌شود و چنان ریسک‌های غیرمترقبه و جدید به فعالان اقتصادی وارد می‌کند که فرصتی برای ایجاد ظرفیت تازه در عرصه سرمایه‌گذاری، صادرات و برندسازی ایجاد نمی‌شود.
 

هوشمند‌سازی زیرساخت‌های معدنی کشور در رویداد آنلاین "دوشنبه‌های استارت آپی"

24 دی 1399 ساعت 17:15
می متالز - در رویداد آنلاین "دوشنبه‌های استارت آپی" فناوران حوزه معدن در صندوق نوآوری و شکوفایی ایده‌های خود را به سرمایه‌گذاران ارائه کردند که هدف این ایده‌ها، استخراج، اکتشاف و هوشمند‌سازی زیرساخت‌های معدنی کشور بوده است.
 

جاذبه‌های گردشگری و معادن از مهمترین ظرفیت‌های "شمیل" استان هرمزگان است

20 دی 1399 ساعت 12:38
می متالز - نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه "کشاورزی، جاذبه‌های گردشگری، معادن شن و ماسه و سد ظرفیت‌های مهم بخش شمیل است" گفت: توسعه شمیل بدون مشارکت نخبگان و معتمدین قطعا اتفاق نخواهد افتاد.
 

وعده وزیر راه و شهرسازی به اتمام راه‌آهن چابهار-زاهدان در سال ۱۴۰۰

18 دی 1399 ساعت 16:00
می متالز - وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری خط ریلی چابهار-زاهدان در سال ۱۴۰۰ خبرداد.
 

کلاف سردرگم تعیین تکلیف دپویی ها

29 دی 1399 ساعت 23:47
می متالز - بعد از مکاتبات صورت گرفته برای تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک، طی جلسه‌ای از سوی معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی معاون اول رئیس‌جمهور زمانی سه هفته‌ای تعیین شده تا دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش و راهکار خودرا برای تعیین تکلیف این خودروها اعلام کنند، خودروهای پرحاشیه‌ای که در بین آنها از بنز تا پورشه و BMW دیده می‌شود که با وجود استاندارد یورو (۵) نتوانسته بودند مجوز استاندارد ایران را برای ترخیص دریافت کنند.
 ستاد تنظیم بازار تصویب کرد؛

تکلیف گمرک برای جلوگیری از متروکه شدن ذخایر راهبردی کشور/ کالاهای استراتژیک در اولویت تخلیه قرار می‌گیرند

29 دی 1399 ساعت 22:01
می متالز - ستاد تنظیم بازار، گمرک جمهوری اسلامی ایران را مکلف به جلوگیری از متروکه شدن کالاهای راهبردی موجود در بنادر کرد.
 مکاتبه بانک با جنیدی؛

اعلام متناقض مناطق آزاد برای ترانزیت خودرو آمریکایی/ کار به ریاست جمهوری کشید

29 دی 1399 ساعت 19:59
می متالز - گرچه مسوولان در مناطق آزاد اعلام کردند که نه شورای عالی مناطق آزاد و نه مناطق هیچ درخواستی برای ترانزیت خودروی آمریکایی فی مابین مناطق نداشته اند، اما مستندات، نشان می دهد قبل از آن، شورای عالی مناطق آزاد طی مکاتبه ای با معاونت حقوقی ریاست جمهور برای ترانزیت خودروهای آمریکایی و رفع موانع ایجاد شده از سوی گمرک ایران رایزنی کرده است.
 

نگاهی به موفقیت‌های قانون مالیات ارزش افزوده

29 دی 1399 ساعت 23:34
می متالز - قوانین و مقررات در رده‌های مختلف اجتماعی پاشنه آشیل موفقیت‌ها و ناکامی‌ها در جوامع مدرن است. تجارب تدوین و اجرای قوانین به روز و دوراندیش در سطح کشور نشان داده این گونه قوانین به چه میزان در رشد و بالندگی جامعه در بخش‌های مختلف و گوناگون موثر واقع شده‌است. در این میان به دلیل پیچیدگی‌های اقتصادی و صنعتی که در کشور ما وجود دارد، تدوین و اجرای مناسب قوانین خوب و موثر می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری در رونق چرخه اقتصاد در سطح کلان و بهبود شرایط معیشتی و درآمدی مردم در سطح خرد داشته باشد.
 کیوان کاشفی در شورای گفت‌وگوی کرمانشاه؛

مشکلات مربوط به بررسی تراکنش‌های بانکی پیگیری می‌شود

29 دی 1399 ساعت 12:48
می متالز - کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران در شورای گفت‌وگوی کرمانشاه با اشاره به مشکلاتی که بررسی تراکنش‌های بانکی توسط سازمان امور مالیاتی برای فعالان اقتصادی به همراه داشته است، گفت: این موضوع را برای طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به معاون اول رئیس‌جمهور ارجاع می‌دهیم.
 

عواقب تعجیل در تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه

29 دی 1399 ساعت 12:42
می متالز - نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از درخواست 60 نماینده از هیات رئیسه مجلس برای بررسی فوریت‌دار طرح مالیات بر عایدی سرمایه در صحن مجلس خبر داد. طرحی که برخلاف نظر کارشناسی فعالان بخش خصوصی، اما نمایندگان مجلس معتقدند زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای اجرای آن مهیاست.
 

طرح اروپا برای کاهش وابستگی به دلار

29 دی 1399 ساعت 23:45
می متالز - کمیسیون اروپا با توجه به درس‌هایی که طی بحران کرونا گرفته، به دنبال راه‌هایی برای تقویت موقعیت جهانی یورو و کاهش وابستگی به دلار آمریکاست.
 

افزایش هفتگی تعداد بیکاران آمریکایی

29 دی 1399 ساعت 23:43
می متالز - طی هفته‌ای که گذشت تعداد افراد بیکار شده در آمریکا که برای نخستین بار برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرده‌اند افزایش یافت.
 کارشناسان گلدمن‌ساکس و جی‌پی‌مورگان تحلیل کردند

پیامد بسته بایدن در اقتصاد جهانی

29 دی 1399 ساعت 23:40
می متالز - مهم‌ترین خبر اقتصادی هفته گذشته که بازار جهانی و همچنین چشم‌انداز اقتصاد جهانی را تحت‌تاثیر خود قرار داد، رونمایی جو بایدن از بسته حمایتی مدنظر خود بود.
زمین شناسی
 مدیر امور اکتشاف و مهندسی شرکت ملی صنایع مس ایران:

نیازمند روش‌های نوین برای اکتشاف عمیق هستیم

29 دی 1399 ساعت 23:54
می متالز - حدود ۷۰ تا ۸۰ سال پیش این جویندگان بودند که اکتشاف معادن را برعهده داشتند، اما با ابداع روش‌های ژئوفیزیکی و ژئوشیمی، این نقش‌ را دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ برعهده گرفتند، اگرچه به مرور نقش دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ نیز در اکتشافات رو به کاهش بوده و این شرکت‌های کوچک هستند که عهده‌دار این مهم شده‌اند.
 

ماجرای اکتشافات معدن همیجان و نارضایتی مردم بهاباد چیست؟

29 دی 1399 ساعت 17:27
می متالز - نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن نظرات و دغدغه های مردم در مورد اکتشاف معدن سنگ آهن همیجان تاکید کرد: شرط اصلی برای فعالیت معدن توجه به شرایط منطقه،کشب مجوز لازم و احترام به حقوق مردم این منطقه است.
 

اکتشاف سنگ‌ آهن در۳ گستره معدنی بزرگ اصفهان انجام شد

29 دی 1399 ساعت 16:32
می متالز - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور از اجرای عملیات اکتشاف سنگ آهن در سه گستره بزرگ معدنی در اصفهان برای رفع نیاز واحدهای فولادی این خطه خبر داد.
محیط زیست
 معاون وزیر صمت در پیام گرامیداشت روز ملی "هوای پاک" تأکید کرد:

رعایت اخلاق زیست محیطی و اصلاح الگوی مصرف در SMEها/ ضرورت کنترل آلاینده‌ها در مبداء و استفاده از فنآوری‌های دوستدار محیط زیست

29 دی 1399 ساعت 21:52
می متالز - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مناسبت فرارسیدن روز "هوای پاک" پیامی صادر کرد.
 مدیرعامل ایران خودرو در مراسم رونمایی از نخستین پیشرانه ملی سه استوانه‌ای اعلام کرد:

رونمایی از نخستین پیشرانه ملی سه استوانه‌ای در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است/ کاهش آلایندگی و رسیدن به اهداف استانداردی محیط زیست را دنبال می کنیم/ موتور بهینهEF7 در بهمن ماه امسال رونمایی می شود

29 دی 1399 ساعت 21:32
می متالز - مدیرعامل ایران خودرو در مراسم رونمایی از نخستین پیشرانه ملی استوانه‌ای، بیان کرد: توسعه و تولید این موتور (پیشرانه) سه استوانه‌ای در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تولید موتور کم مصرف برای کاهش مصرف انرژی بوده است.
 طی هفته جاری در کمیسیون کشاورزی صورت می‌گیرد:

پاسخ وزیر نیرو به سوال نمایندگان/ارائه گزارش کمیته محیط زیست از آلایندگی صنایع فولاد

28 دی 1399 ساعت 16:27
می متالز - در هفته جاری رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد.
انرژی
 

بایدن مجوز خط لوله «کی‌استون» را در روز اول ریاست جمهوری لغو می‌کند

29 دی 1399 ساعت 23:39
می متالز - رییس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد مجوز پروژه ۹ میلیارد دلاری خط لوله کی استون را به عنوان یکی از اولین اقداماتش در روزهای نخست فعالیت دولتش و احتمالا نخستین روز حضورش در کاخ سفید، لغو کند.
 

امارات به فکر صادرات هیدروژن به جای نفت

29 دی 1399 ساعت 21:31
می متالز - شرکت نفت دولتی ابوظبی تولید هیدروژن از گاز طبیعی را افزایش داده و قصد دارد به جای نفت، این سوخت پاک را در سراسر دنیا بازاریابی کند.
 

نفت روند کاهشی هفته قبل را تداوم بخشید

29 دی 1399 ساعت 21:18
می متالز - در حالی که چشم انداز ترمیم بازار نفت در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا زیر سوال رفته است، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود و روند کاهشی هفته گذشته را تداوم بخشید.
 

امارات به فکر صادرات هیدروژن به جای نفت

29 دی 1399 ساعت 21:31
می متالز - شرکت نفت دولتی ابوظبی تولید هیدروژن از گاز طبیعی را افزایش داده و قصد دارد به جای نفت، این سوخت پاک را در سراسر دنیا بازاریابی کند.
 صادرات گاز ایران؛

از معرکه‌گیری‌های داخلی تا دست‌های پنهان خارجی

29 دی 1399 ساعت 21:14
می متالز - دبیرکل سابق مجمع کشورهای صادرکننده گاز اظهار داشت: در این میان صادرات گاز به امارات یک استثنا است و ارتباطی به تحریم ندارد. بلکه به نظر می‌رسد نزاع سیاسی و غیرضروری و یا حتی مضر داخلی موجب شده که ما نتوانیم بازاری در حاشیه جنوبی خلیج‌فارس برای خود دست و پا کنیم. البته شاید دست‌های پنهان خارجی هم در فرآیند بهم زدن ارتباط بی‌تاثیر نبوده باشد.
 

امارات به فکر صادرات هیدروژن به جای نفت افتاد

29 دی 1399 ساعت 20:45
می متالز - شرکت نفت دولتی ابوظبی تولید هیدروژن از گاز طبیعی را افزایش داده و قصد دارد به جای نفت، این سوخت پاک را در سراسر دنیا بازاریابی کند.
 مظلومی در جریان افتتاح بزرگ‌ترین پالایشگاه خاورمیانه مطرح کرد:

پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس سالیانه ۷۰۰ میلیون دلار ارزآوری دارد

29 دی 1399 ساعت 17:27
می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با جمع‌آوری گازهای همراه از محدوده جنوبی کشور از اتلاف سرمایه ملی جلوگیری می‌کند.
 

زیان “پالایش” به ۵۰ درصد رسید/ دارایکم هم زیان‌ده شد

29 دی 1399 ساعت 15:21
می متالز - درحالی که صندوق پالایش یکم زیان ۵۰درصدی به سهامداران خود تحمیل کرده است، هنوز خبری از وزیر اقتصاد به‌عنوان رئیس شورای‌عالی بورس برای پاسخگویی در خصوص وضعیت اسفناک بازار سرمایه نیست.
 

تقابل دو وزارت خانه در صندوق پالایش یکم

29 دی 1399 ساعت 15:03
می متالز - پالایشی یکم در شهریورماه ۱۳۹۹ در بورس عرضه شد و از همان ابتدا پر از حاشیه بود. از پنجم شهریورماه پذیره‌نویسی این صندوق باارزش هر سهم ۱۰ هزار تومان، آغاز شد و تا اواخر شهریورماه ادامه داشت، اما مطابق با قانون مبنی‌بر این‌که ETF ها باید یک ماه بعد از پذیره‌نویسی قابل معامله شوند، این صندوق قابل معامله نشد. خریداران این صندوق از ۱۱ آذرماه امکان معامله پیدا کردند.
 حجم معاملات هفتگی هنوز هم در سطوح پایین نوسان می‌کند

روزهای سخت بازار پلیمرها

29 دی 1399 ساعت 23:20
می متالز - حجم معاملات پلیمرها و ترکیبات شیمیایی در بورس کالا چشمگیر نیست و در سطوح پایینی نوسان می‌کند که به وضوح اثرات ورود بازار به فاز رکود را نشان می‌دهد. در گذشته بارها درخصوص ورود بازار به فاز رکود تورمی هشدار دادیم و این روند در هفته‌های اخیر در نمودارهای موجود خودنمایی محسوسی دارد.
 

جریمه 250 میلیارد ریالی واحد توزیعی مواد پلی اتیلن در آذربایجان شرقی

29 دی 1399 ساعت 22:06
می متالز - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از جریمه یک واحد توزیعی به دلیل عرضه خارج از شبکه مواد پلی اتیلن در استان خبر داد.
 در دسامبر ۲۰۲۰ رقم خورد:

افزایش بیش از ۱۱ درصدی صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور

29 دی 1399 ساعت 21:26
می متالز - ارزش صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ماه دسامبر ۲۰۲۰ نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۱ درصد افزایش یافت و به یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار رسید.
 نیکزاد تشریح کرد:

افزایش قیمت قیر در سایه خلاء نظارتی دولت/ راهکارهای دوگانه برای تحقق اعتبارات تأمین قیر

24 دی 1399 ساعت 18:51
می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، نسبت به افزایش قیمت قیر در ماه‌های گذشته ابراز تاسف کرد و گفت: عدم نظارت دولت سبب شده که دیگران در مورد قیمت قیر تصمیم بگیرند.
 با تکیه بر توان داخلی محقق شد:

افزایش صادرات قیر ایران

24 دی 1399 ساعت 16:30
می متالز - ایران به عنوان بزرگترین تولیدکننده قیر خاورمیانه، با استفاده از توان ساخت داخل، میزان صادرات این فرآورده را با بهره‌برداری از واحدهای جدید تولید افزایش داد.
 جواد فلاح خبر داد؛

گواهی سپرده و قرارداد آتی قیر در راه بورس کالا

23 دی 1399 ساعت 16:15
می متالز - قیر در چارچوب معاملات گواهی سپرده کالایی در آینده نزدیک راهی بازار مالی بورس کالا خواهد شد تا پس از این، حوزه کالاهای ساختمانی نیز از مزایای ابزارهای مالی بازار سرمایه بهره‌مند شوند. مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران در این باره گفت: با به نتیجه رسیدن تعریف گواهی سپرده کالایی روی قیر، این محصول اولین کالای خارج از گروه کشاورزی به‌شمار می‌رود که این ابزار مالی برای آن تعریف شد است.
 حسینی در تشریح نشست کمیسیون عمران مطرح کرد:

بررسی تحقیق و تفحص از شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان

29 دی 1399 ساعت 20:03
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی تحقیق و تفحص از شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در نشست امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد.
 با حضور استاندار سیستان و بلوچستان:

مشکلات برخی مناطق دهستان سنگان خاش بررسی شد

25 دی 1399 ساعت 20:01
می متالز - با حضور معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار و نماینده مردم خاش در مجلس، شماری از مدیران کل و مسوولان استانی و محلی خاش مشکلات برخی مناطق دهستان سنگان بخش مرکزی خاش مورد بررسی قرار گرفت.
 

۹۵ درصد خطوط اصلی و انتقال فاضلاب تهران تکمیل شد

25 دی 1399 ساعت 18:34
می متالز - معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: بیش از ۹۵ درصد خطوط اصلی و انتقال پروژه فاضلاب تهران با اتمام تونل فاضلاب‌رو غرب تهران تکمیل شد.
 با افتتاح سد ۵۲۵ میلیارد تومانی کانی سیب؛

دریاچه ارومیه سیرآب شد

11 دی 1399 ساعت 22:43
می متالز - قاسم تقی‌زاده خامسی روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح‌های صنعت معاون امور آب وآبفای وزیر نیرو و برق در ۴ استان آذربایجان غربی، اردبیل، مازندران و اصفهان در قالب هفته سی و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو برگزار شد، اظهار داشت: سد کانی سیب که بیش از ۹۰ درصد اعتبارات و اجرای آن در دولت تدبیر و امید انجام شده، در این هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.
 جهت واحد احیای مستقیم مجتمع فولاد قاینات:

استخدام 180 نفر در شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران

6 مهر 1399 ساعت 21:34
می متالز - شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در نظر دارد به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز جهت واحد احیای مستقیم مجتمع فولاد قاینات تعداد 180 نفر از میان واجدین شرایط در مقاطع تحصیلی دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس استخدام نماید.
 

سرمایه‌گذاری مطلوب هندی‌ها در بندر چابهار‌/ اجرای تعهد ۸۵میلیون‌دلاری تجهیزاتی/ قرارداد "BOT" فعال خواهد شد

1 مرداد 1399 ساعت 13:50
می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال جاری چندین دستگاه جرثقیل متحرک ساحلی با همکاری هندی‌ها وارد بندر چابهار می‌شود.
 

پشت پرده قطع شریان حیاتی برق/ الهه سیمانی‌ها کی ظهور می‌کند؟

29 دی 1399 ساعت 14:59
می متالز - معضل ادامه‌دار صنایع از ۲۴ دی ماه کاهش سهمیه برق واحدهای صنعتی است که سیمانی‌ها را با مشکلات جدی روبرو کرده است.
 وزارت نیرو:

معادل یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی از برق دزدی ماینرها جلوگیری شد

28 دی 1399 ساعت 17:48
می متالز - مدیرعامل توانیر گفت: بیش از ۴۵ هزار دستگاه استخراج رمز ارز که به صورت غیرمجاز برق دزدی (معادل ۱۰۰ مگاوات) انجام می‌دادند، جمع آوری شد.
 رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران مطرح کرد:

احتمال فعالیت ۵۰۰ هزار دستگاه استخراج رمز ارز در ایران

28 دی 1399 ساعت 16:30
می متالز - رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران با بیان اینکه آمار رسمی درباره تعداد دستگاه های استخراج رمز ارز وجود ندارد، گفت: برآوردی که حدود دو سال قبل انجام شده، نشان می‌دهد ۵۰۰ هزار دستگاه در ایران موجود بوده است.
 

بیانیه سازمان انرژی اتمی در پاسخ به بیانیه سه کشور اروپایی

27 دی 1399 ساعت 20:39
می متالز - سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به بیانیه‌ اخیر سه کشور اروپایی علیه اقدامات هسته‌ای اخیر ایران، طی بیانیه‌ای نکاتی را در رابطه با این اقدامات متذکر شد.
 

بیانیه تروئیکای اروپایی درباره اعلام آمادگی ایران برای تولید فلز اورانیوم

27 دی 1399 ساعت 17:35
می متالز - سه کشور اروپایی عضو برجام به اعلام آمادگی ایران برای تولید فلز اورانیوم واکنش نشان دادند.
 حسن غفوری فرد:

پیشرفت صنعت هسته‌‌ای علوم و صنایع ما را جلو خواهد برد

22 دی 1399 ساعت 12:10
می متالز - مشاور شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: صنعت هسته‌ای فقط منحصر به این صنعت نیست و به صنایع و رشته‌های مختلف علمی نظیر فیزیک، شیمی، مهندسی برق، قدرت، کنترل، ابزارهای دقیق، متالورژی، مکانیک و... ارتباط دارد. در نتیجه توسعه صنعت هسته‌ای به توسعه سایر صنایع کمک می‌کند.
 معاون وزیر نیرو اعلام کرد:

افزایش بودجه انرژی‌های تجدیدپذیر به بیش از دو هزار میلیارد تومان

26 دی 1399 ساعت 18:50
می متالز - رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران گفت: بودجه بخش انرژی‌های تجدیدپذیر با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی به دو هزار و ۴۰ میلیارد تومان رسیده است.
 ساتکین بیان کرد:

سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ چقدر است؟/عدم تخصیص کامل منابع مالی به انرژی‌های تجدیدپذیر

24 دی 1399 ساعت 16:45
می متالز - رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: باید بودجه بخش انرژی‌های تجدیدپذیر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تقویت شود تا بتوان تعرفه‌های خرید برق تضمینی انرژی‌های تجدیدپذیر را اصلاح و تعهدات انباشته شده سرمایه گذاران داخلی و خارجی را تسویه کرد.
 سنگدوینی:

کارنامه ناموفق در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر؛ بخش خصوصی تمایلی به سرمایه‌گذاری ندارد

16 دی 1399 ساعت 20:23
می متالز - عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس معتقد است، بالا بردن راندمان با تبدیل انرژی‌های فسیلی به محصولات متعدد، یکی از اصلی‌ترین اقداماتی است که می‌توان در راستای خنثی سازی تحریم‌ها در بخش انرژی انجام داد.
 معاون وزیر نیرو:

۳۰ مگاوات به ظرفیت انرژی بادی کشور افزوده می شود

17 آبان 1399 ساعت 15:50
می متالز - رییس سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق ایران گفت: براساس برنامه ریزی تا پایان امسال ۳۰ مگاوات به ظرفیت انرژی بادی کشور افزوده می شود که این میزان ۶۰ درصد ظرفیت پیش بینی شده ظرفیت نیروگاه زابل است.
 

شستا" برای احداث نیروگاه بادی در خراسان‌جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند/ افزایش ۱۵۰میلیاردتومانی حجم سرمایه معدن زغال سنگ‌ طبس

17 تیر 1399 ساعت 11:22
می متالز - مدیرعامل شستا از مطالعات امکان‌سنجی صورت‌گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و "درح" خبر داد و گفت: برای ایجاد یک نیروگاه بادی ۲۵مگاواتی ۵۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.
 مدیرعامل شرکت صبا نیرو خبر داد

فروش دو دستگاه توربین بادی به بخش خصوصی

26 خرداد 1399 ساعت 23:25
می متالز - شرکت صبا نیرو در راستای فعالیت‌های مرتبط با توسعه بازار خود، مذاکرات متعددی با بخش‌خصوصی برای فروش توربین‌های بادی و بهره‌گیری در مزارع بادی مرتبط را به انجام رسانده است.
 

واگذاری شرکت زیرمجموعه در "فنفت"

2 شهریور 1399 ساعت 16:15
می متالز - شرکت صنایع تجهیزات نفت مزایده برگزار می کند.
 

کاهش تعداد دکل‌های حفاری در ماه جولای + دلیل

20 مرداد 1399 ساعت 14:37
می متالز - درحالی که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز در امریکا روندی کاهشی داشته که دلیل آن نیز اعلام شد.
 

اعلام برنامه افزایش سرمایه ۱۷۳ درصدی منجر به صف خرید شد

14 مرداد 1399 ساعت 10:43
می متالز - شرکت حاضر در بازار پایه از موافقت هیات مدیره با افزایش سرمایه ۱۷۳ درصدی خبر داد و با رشد قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.
 

بایدن مجوز خط لوله «کی‌استون» را در روز اول ریاست جمهوری لغو می‌کند

29 دی 1399 ساعت 23:39
می متالز - رییس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد مجوز پروژه ۹ میلیارد دلاری خط لوله کی استون را به عنوان یکی از اولین اقداماتش در روزهای نخست فعالیت دولتش و احتمالا نخستین روز حضورش در کاخ سفید، لغو کند.
 حسین‌زاده تشریح کرد:

بازدید کمیسیون انرژی مجلس از پایانه های نفتی جزیره خارک

29 دی 1399 ساعت 19:53
می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در جریان سفر به جزیره خارک مقرر شد؛ مجلس بودجه مجتمع‌های نفتی و گازی این جزیره را را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مورد توجه قرار داده و مشکلات مالی آن‌ها در قالب تهاتر با شخص ثالث یا قرارگاه‌ها یا شرکت‌های خارجی کاهش دهیم.
 طی هفته جاری در کمیسیون کشاورزی صورت می‌گیرد:

پاسخ وزیر نیرو به سوال نمایندگان/ارائه گزارش کمیته محیط زیست از آلایندگی صنایع فولاد

28 دی 1399 ساعت 16:27
می متالز - در هفته جاری رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد.
حمل و نقل
 وزیر راه و شهرسازی:

هیچکدام از ایرلاین های داخلی زیان‌ده نیستند

29 دی 1399 ساعت 14:35
می متالز - وزیر راه با لغو محدودیت استفاده ۶۰ درصدی صندلی پروازی در شرایط کرونا مخالفت کرد و گفت: هیچکدام از ایرلاین های داخلی زیان ده نیستند.
 با هدف توسعه روابط تجاری و گردشگری ایران و قزاقستان

پرواز گرگان-آکتائو راه‌اندازی می‌شود

29 دی 1399 ساعت 13:20
می متالز - رئیس اتاق گرگان از توافق و هماهنگی سه استان شمالی درباره راه‌اندازی پرواز گرگان به آکتائو با اهداف تجاری، سیاحتی و توریسم درمانی خبر داد و گفت: در حال حاضر بازرگانانی که در ارتباط با قزاقستان فعالیت می کنند برای سفر به آکتائو باید به آذربایجان رفته و از آنجا راهی بندر آکتائو شوند.
 

مخالفت وزیر راه با لغو محدودیت ۶۰ درصدی پروازها/ اسلامی: هیچکدام از ایرلاین های داخلی زیان‌ده نیستند

29 دی 1399 ساعت 10:06
می متالز - وزیر راه ضمن مخالفت با لغو محدودیت استفاده ۶۰ درصدی صندلی پروازی در شرایط کرونا، گفت: نه ایران ایر و نه هیچکدام دیگر از ایرلاین های داخلی زیان ده نیستند.
 

اختصاص 50 میلیون دلار سهمیه جدید جهت واردات به بازارچه های مرزی استان سیستان و بلوچستان

29 دی 1399 ساعت 21:50
می متالز - رئیس سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری‌هایی که صورت پذیرفته 50 میلیون دلار سهمیه جدید جهت انجام واردات، اختصاص داده شده است.
 

اختصاص 50 میلیون دلار سهمیه جدید جهت واردات به بازارچه های مرزی استان سیستان و بلوچستان

29 دی 1399 ساعت 21:50
می متالز - رئیس سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری‌هایی که صورت پذیرفته 50 میلیون دلار سهمیه جدید جهت انجام واردات، اختصاص داده شده است.
 از امروز شنبه؛

تردد مسافری از مرز تمرچین از سرگرفته شد

27 دی 1399 ساعت 18:30
می متالز - سرپرست گمرک تمرچین از سرگرفته شدن تردد اتوبوس های مسافری مرز تمرچین پیرانشهر از امروز شنبه خبر داد.
 جهانگیری در نشست خیران، معتمدان و تشکل‌های استان سیستان بلوچستان

تسریع پروژه‌های توسعه مکران در دستور کار دولت

24 دی 1399 ساعت 12:35
می متالز - اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در جریان سفر اخیر به استان سیستان و بلوچستان، در نشست خیران، معتمدان و تشکل‌های این استان نیز سخنرانی کرد و از عزم جدی دولت برای سرعت بخشیدن به توسعه سواحل مکران خبر داد. جهانگیری توسعه مکران را محور توسعه استان، کشور و منطقه دانست.
 

عملیات اجرایی ۴ پروژه عمرانی بندر چابهار به ارزش بیش از ۹۰۰۰ میلیارد ریال آغاز شد

19 دی 1399 ساعت 12:10
می متالز - عملیات اجرایی پروژه های عمرانی بندر چابهار به ارزش ۹ هزار و نه میلیارد ریال در سواحل استان سیستان و بلوچستان با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.
 نیکزاد خبر داد:

بررسی آخرین وضعیت پروژه بندر خشک آپرین اسلامشهر با حضور دستگاه های مربوطه در مجلس

17 دی 1399 ساعت 23:48
می متالز - نائب رئیس مجلس از بررسی آخرین وضعیت پروژه بندر خشک آپرین اسلامشهر با حضور شریفیان نماینده تهران، مدیرعامل راه آهن و معاون توسعه سازمان گمرک در مجلس خبر داد.
 

امضای ۳ سند افزایش همکاری‌های ریلی بین ایران و ترکیه/ ایران به راه ابریشم جدید متصل می‌شود

29 دی 1399 ساعت 17:11
می متالز - مدیرعامل راه‌آهن از امضای ۳ سند مشترک بین ایران و ترکیه خبر داد و گفت:این توافق در راستای به حداکثر رساندن ظرفیت حمل بار و مسافر بین دو کشور اجرایی می‌شود.
 بعد از گذشت دو دهه؛

پروژه اتصال شهرک شماره یک زنجان به راه آهن همچنان بلاتکلیف است

27 دی 1399 ساعت 18:11
می متالز - مدیرکل راه آهن شمال غرب کشور در مورد علت بلاتکلیفی پروژه اتصال شهرک شماره یک زنجان به راه آهن بعد از گذشت دو دهه گفت: زیر سازی این پروژه توسط شهرک صنعتی استان هنوز به اتمام نرسیده است.
 

راه آهن رشت-کاسپین از پروژه‌های جهش تولید کشور

27 دی 1399 ساعت 15:52
می متالز - معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها گفت: راه آهن رشت-کاسپین از پروژه‌های جهش تولید کشور محسوب می‌شود.
 

درخواست بودجه 12 هزار میلیارد تومانی مترو برای سال ۱۴۰۰

15 دی 1399 ساعت 13:12
می متالز - مدیر دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه شرکت مترو تهران از درخواست بودجه 12 هزار میلیارد تومانی جهت تدوین برنامه‌های شرکت مترو برای سال 1400 خبر داد.
 

ایستگاه مترو محلاتی به زودی افتتاح می‌شود

13 دی 1399 ساعت 13:24
می متالز - مدیرعامل شرکت مترو گفت: تکمیل ایستگاه مترو شهید محلاتی در مراحل پایانی است و این ایستگاه احتمالا در بهمن ماه افتتاح خواهد شد.
 

سرانجام راه‌اندازی چهار خط جدید مترو به کجا رسید؟

8 دی 1399 ساعت 13:22
می متالز - مدیرعامل شرکت متروی تهران توضیحاتی درباره احداث و راه‌اندازی چهار خط جدید مترو در پایتخت ارائه داد.
 تفاهم‌نامه تولید و خرید هزار دستگاه اتوبوس شهری به امضا رسید؛

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور: علاقه‌ای به واردات نداریم/ مقیمی: ظرفیت تولید سالانه پنج هزار دستگاه اتوبوس وجود دارد

24 دی 1399 ساعت 19:47
می متالز - در راستای پشتیبانی، توسعه و تجهیز ناوگان حمل و نقل درون‌شهری، تفاهم‌نامه تولید و خرید هزار دستگاه اتوبوس گازسوز، دیزلی و برقی میان اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور و شرکت ایران‌خودرو دیزل منعقد شد.
 

ورود همراه کارت به حوزه پرداخت کرایه تاکسی با اسکن QR

17 دی 1399 ساعت 16:30
می متالز - اپلیکیشن همراه کارت با همکاری شهرداری تهران امکان پرداخت کرایه تاکسی با اسکن بارکد را برای کاربران خود فراهم کرد.
 

رایزنی با مجلس برای افزایش بودجه حمل ونقل عمومی

18 آذر 1399 ساعت 15:49
می متالز - رئیس شورای شهر تهران از برگزاری جلسه با مجمع نمایندگان تهران در مجلس برای رایزنی افزایش بودجه حمل و نقل عمومی تهران خبر داد.
 امین ترفع:

گره خوردن سیستم حمل‌ونقل کشورها به همدیگر صلح می‌آورد

22 دی 1399 ساعت 11:41
می متالز - امین ترفع، مدیرکل ترانزیت وزارت راه و شهرسازی می‌گوید: گره خوردن حمل‌ونقل کشورها به همدیگر صلح می‌آورد و ما تلاش می‌کنیم اتصال حمل‌ونقلی را از هر مسیری که ممکن است برقرار کنیم. به عقیده او، بخش خصوصی در لایه بهره‌برداری از طرح قره‌باغ می‌تواند ورود کند. اما باید ابتدا بخش‌های دولتی و مشارکت‌های بین‌المللی شکل گیرد تا درهایی باز شود.
 وزارت تعاون در گزارشی تحلیلی بررسی کرد

سهم حمل‌و‌نقل در سبد هزینه خانوار

14 دی 1399 ساعت 22:49
می متالز - بررسی‌های رسمی نشان می‌دهد متوسط هزینه‌های حمل‌و‌نقل در خانوارهای شهری و روستایی در سال‌های ۹۰ تا ۹۸ تقریبا صعودی بوده به‌طوری که این شاخص در خانوارهای روستایی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۰ رشد ۳ برابری داشته است.
 مقاله:

بحرانی به نام حمل و نقل مواد معدنی در کشور

10 دی 1399 ساعت 12:12
می متالز - مهرداد شکوهی رازی کارشناس بخش معدن در مقاله‌ای به چالش‌ها و مشکلات موجود در سیستم حمل و نقل مواد معدنی کشور پرداخته و نوشته است: عدم تکافوی کامیون‌های موجود و فشار بازار بر حمل و نقل جاده‌ای باعث افزایش بی‌رویه هزینه حمل و نقل شده و علیرغم افزایش 150میلیون تن بار در طی 4 سال اقدامات ناچیزی برای افزایش ظرفیت حمل و نقل بعمل آمده است.
مسکن و ساختمان
 

فعال شدن 30 معدن درکردستان/ اختصاص5 درصدحقوق وصول شده معادن کشور به استان

25 دی 1399 ساعت 11:02
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۳۰ معدن استان کردستان در سالجاری فعال شدند.
 رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس:

وزارت صمت زیربار تخلفات گسترده زیست محیطی معادن نطنز نمی‌رود

24 دی 1399 ساعت 13:07
می متالز - رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معادن نطنز بی محابا و اسراف گونه از منبع معدنی برداشت می کنند، گفت: ما به شدت پیگیر رفع معضلات زیست محیطی معادن این شهرستان هستیم اما وزارت صمت زیربار آلایندگی و تخلفات گسترده زیست محیطی مجموعه معادن نطنز نمی رود.
 

معدن تراورتن آق دره

15 دی 1399 ساعت 12:45
می متالز - یکی از معادن بزرگ سنگ های تزئینی ایران، معدن تراورتن آق درهدر شهر تکاب واقع در استان آذربایجان غربی می باشد.
 در مقایسه با دوره مشابه گذشته؛

حاشیه سود و بازده دارایی "کحافظ" مثبت شد

24 دی 1399 ساعت 13:10
می متالز - شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ در دوره منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، در مقایسه با دوره ۶ ماهه سال گذشته افزایش حاشیه سود ناخالص از منفی ۸.۹۴ درصد به مثبت ۱۷.۵۷ درصد و افزایش بازده دارایی از منفی ۱.۰۴ درصد به مثبت ۱۲.۱۹ درصدداشته است.
 

برخی افراد درلایه های میانی شستا علیه منافع شستا عمل می کنند !!

16 دی 1399 ساعت 17:30
می متالز - فکری مدیرعامل شرکت کاشی الوند زیر مجموعه گروه شستا در خصوص ارزش سهام شرکت در بازار بورس گفت ارزش سهام ۱۲۰۰میلیارد تومان است درحالی که براساس ارزیابی کارشناسی صورت گرفته، ارزش شرکت بالغ بر ۱۰۰۰۰میلیارد تومان برآورد شده است.
 در مجمع عمومی؛

با پیشنهاد افزایش "کسرا" موافقت شد

30 آذر 1399 ساعت 12:31
می متالز - مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرامیک های صنعتی اردکان با افزایش سرمایه ۶۸ درصدی از محل سود انباشته موافقت کرد.
 

بازار تمایل به حذف آلومینیوم دارد!

21 دی 1399 ساعت 21:58
می متالز - مدیرعامل شرکت آلوین گفت: افزایش قیمت آلومینیوم در بازار داخلی، تولیدکنندگان در و پنجره به سمت استفاده از UPVC هدایت می‌کند زیرا هنگامی که هزینه ساخت محصولی به دلیل رشد قیمت ماده اولیه آن افزایش یابد، مشتریان نهایی نیز قدرت خرید آن را ندارند و این خسارت زیادی را به تولیدکننده وارد می‌کند.
 

دستاوردی جدید از آلوم کار دینه

20 دی 1399 ساعت 22:07
می متالز - شرکت آلوم کار دینه موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی شد.
 

آشنایی با انواع کرکره برقی اتوماتیک

17 دی 1399 ساعت 15:15
می متالز - از کاربردهای درب کرکره‌ای، کرکره اتوماتیک درب سوله می باشد. کرکره برقی درب سوله با توجه به ابعاد بزرگ از تیغه‌های آلومینیوم سنگین به‌همراه موتور ساید زنجیری و صنعتی استفاده می‌شود.
 

"بالاس" ۱۹ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین را می‌فروشد

9 دی 1399 ساعت 14:48
می متالز - شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن مزایده برگزار می کند.
 

"ختور" مجددا نرخ رادیاتور را گران کرد

19 آذر 1399 ساعت 14:41
می متالز - شرکت رادیاتور ایران مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات را دریافت کرد.
 مالیات دلیل افت سود خالص از دودکش این آبگرمکن فروش شد:

تعدیل منفی ۳۱ درصدی "لبوتان" و تشکیل صف خرید

9 آذر 1399 ساعت 10:22
می متالز - این شرکت موفق شده با ثبت فروشی ۹.۵۵۰ میلیارد ریالی در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹، بیش از ۳۵ درصد افزایش فروش را نسبت به فروش ۷.۰۵۴ میلیارد ریالی مدت مشابه سال ۱۳۹۸ به ثبت رساند
 

فرسودگی ۶۰ درصد ماشین‌آلات راهداری/ اسلامی: قرارداد هپکو عملیاتی نشد

23 دی 1399 ساعت 15:48
می متالز - وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که ۶۰ درصد ماشین‌آلات نگهداری و بهسازی راه‌ها فرسوده است، گفت: قرارداد امضا شده با هپکو اجرایی نشد.
 کریمی مطرح کرد:

دستور وزیر کار برای تسریع در روند اجرایی تهاتر بدهی هپکو/ ۷۰ میلیارد تومان از طریق بانک رفاه برای تأمین مالی شرکت درنظر گرفته شد

22 دی 1399 ساعت 12:17
می متالز - نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه‌ای که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی داشتیم، مقرر شد روند اجرایی تهاتر بدهی‌های هپکو تسریع شود.
 استاندارمرکزی:

بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی هپکو یکماه آینده پرداخت می‌شود

21 دی 1399 ساعت 21:32
می متالز - استاندار مرکزی گفت: بدهی‌ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی هپکو از محل اعتبارات در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظرف یک ماه آینده پرداخت می‌شود.
 

امروز پنج شنبه ۲۵ دی ماه پایان ثبت نام مرحله سوم مسکن ملی

25 دی 1399 ساعت 16:30
می متالز - ساعت ۲۴ امروز (پنج شنبه) ۲۵ دی‌ماه سومین مرحله ثبت نام مسکن ملی به پایان می‌رسد و بعد از اتمام مهلت ثبت نام، پالایش و تکمیل اطلاعات متقاضیان آغاز خواهد شد.
 

آغاز ساخت مسکن کارگری در ۱۰ هزار قطعه زمین واگذار شده

23 دی 1399 ساعت 16:44
می متالز - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تمدید مهلت تکمیل وجه برای طرح اقدام ملی مسکن کارگران گفت: ۱۰ هزار واحد قطعه زمین در اختیار اتحادیه تعاونی‌های مسکن کارگری قرار گرفته و پروژه ساخت آن شروع شده است.
 رییس مجلس شورای اسلامی:

ریل‌گذاری اصلی مجلس برای مسکن، طرح ⁧جهش تولید مسکن⁩ است

22 دی 1399 ساعت 10:16
می متالز - رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که ریل‌گذاری اصلی مجلس برای مسکن، طرح ⁧جهش تولید مسکن⁩ است گفت: این طرح اشتغال‌زایی قابل‌توجهی را نیز به‌همراه خواهد داشت.
 به دنبال برگزاری مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران زاگرس چهارمحال و بختیاری:

در مجمع "ثزاگرس" سود تقسیم نشد

29 دی 1399 ساعت 21:25
می متالز - شرکت سرمايه گذاری توسعه و عمران زاگرس چهار محال و بختياری در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ برگزار شد.
 حسینی در تشریح نشست کمیسیون عمران مطرح کرد:

بررسی تحقیق و تفحص از شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان

29 دی 1399 ساعت 20:03
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی تحقیق و تفحص از شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در نشست امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد.
 بخشی پور:

مسوولیت خلع ید پیمانکاران پروژه های عمرانی بر عهده دولت است/خلع ید اکثرا ناشی از عدم درک صحیح کارفرمایان است

29 دی 1399 ساعت 17:44
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مطرح کردن خلع ید پیمانکاران اکثرا ناشی از عدم درک صحیح کارفرمایان از هدف خدمتگزاری به مردم بوده و کمترین انگیزه آن، سلب مسوولیت کارفرما از خود و عدم روحیه انجام کار است.
 در نشست هیات کنیایی با فعالان اقتصادی ایرانی مطرح شد:

پیشنهاد سرمایه‌گذاری مشترک ایران و کنیا در تولید انرژی تجدیدپذیر و مدیریت شهری

22 مهر 1399 ساعت 16:31
می متالز - جمعی از فعالان اقتصادی استان «بومت» کنیا به سرپرستی استاندار طی سفری به تهران، ضمن بازدید از مرکز شتابدهی صادرات ایران در اتاق ایران حضور پیدا کردند و خواستار همکاری و سرمایه‌گذاری در بخش‌های آب، کشاورزی، تولید انرژی‌های تجدیدپذیر و مدیریت شهری شدند.
 رئیس جمهوری در نشست شورای اجرایی فناوری اطلاعات:

یکپارچه سازی خدمات الکترونیک یک ضرورت است

7 مهر 1399 ساعت 20:43
می متالز - رییس جمهوری یکپارچه‌سازی خدمات دولت الکترونیک با هدف کارآمدی مطلوب را یک ضرورت خواند و تاکید کرد: ارائه خدمات الکترونیکی جزیره‌ای نیست بلکه برای آن سازوکارهای مهمی چون نظارت، راهبری به منظور تحقق پنجره واحد خدمات دستگاه‌های اجرایی دولت الکترونیک الزامی است که دولت زیرساخت آن را تدوین کرده است.
 

دستگیره‌های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

5 مرداد 1399 ساعت 20:38
می متالز - اسکار وایلد یک بار اظهار داشت: "ما در عصری زندگی می‌کنیم که چیزهای غیرضروری تنها ضروریات ما هستند."
 

آلودگی هوا واحدهای تولید مصالح ساختمانی جنوب تهران را تعطیل کرد

21 دی 1399 ساعت 15:25
می متالز - رییس اداره محیط زیست شهرستان ری با اشاره به تعطیلی همه واحدهای تولید شن و ماسه، کارخانه‌های بتن و سیمان تهران، گفت: آلودگی هوا واحدهای تولید مصالح ساختمانی جنوب تهران را تعطیل کرد.
 

سوال از وزیر صنعت در باره افزایش قیمت مصالح ساختمانی

21 دی 1399 ساعت 11:35
می متالز - سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت به خاطر افزایش قیمت مصالح ساختمانی در مجلس کلید خورد.
 خانی:

قیمت مسکن در مسیر نزولی؛ افزایش قیمت مصالح ساختمانی غیر قابل توجیه است

14 دی 1399 ساعت 16:21
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس، افزایش قیمت مصالح ساختمانی را غیر منطقی و غیر قابل توجیه ارزیابی کرد و گفت: افزایش قیمت فولاد و سیمان در ماه‌های اخیر هیچ توجیه اقتصادی و علمی نداشته و باید کاهش پیدا کند.
 خانی مطرح کرد:

پیگیری مالیات از خانه‌‎های لاکچری/ساخت و ساز باید تقویت شود

29 دی 1399 ساعت 10:15
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایطی که مردم برای کوچکترین کارهای خود مالیات پرداخت می‌کنند، مالکان خانه‌های لوکس مدام از پرداخت مالیات فرار می‌کنند از رو مجلس با جدیت به این موضوع ورود می‌کند.
 میر معینی، کارشناس بازار سرمایه:

شهرداری ها برای مزایده املاکشان به بورس کالا بیایند

27 دی 1399 ساعت 15:26
می متالز - با ورود و عرضه املاک مازاد نهادهای مختلف در بورس کالا، اتفاق مثبتی در حال رخ دادن است. شیوه سنتی و قدیمی «مزایده» از جمله سدهایی است که همیشه راه را برای حضور همه متقاضیان خرید این‌گونه املاک بسته و حالا بورس کالا در تلاش است با سازوکارهای مناسب، شفافیت و روندی ساده را جایگزین ابهامات کند.
 

ضربه کمبود میله های فولادی به ساخت و ساز مسکن

25 دی 1399 ساعت 11:58
می متالز - تولیدکنندگان فولاد ساختمانی در هند قادر به همراهی با افزایش هزینه های ورودی نیستند.
 

نبض بازار آپارتمان‌های بزرگ متراژ

29 دی 1399 ساعت 22:57
می متالز - بازار آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ در پایتخت هرچند تقاضای مشتریان خاص خود را دارد اما با یک تغییر مواجه است.
 وزیر راه و شهرسازی:

درج قیمت مسکن در سایت‌ها متوقف شود

24 دی 1399 ساعت 19:01
می متالز - وزیر راه و شهرسازی از ارسال نامه درخواست این وزارت به دادستانی برای ادامه ممنوعیت انتشار قیمت مسکن در آگهی های املاک وب سایت ها خبر داد.
 مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن اعلام کرد:

رشد سبد پروژه های در دست ساخت شرکت سرمایه گذاری مسکن

23 دی 1399 ساعت 19:55
می متالز - مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن با تاکید بر اینکه این شرکت از پروتکل ها و استانداردهای احداث عدول نمی کند و همین موضوع موجب استقبال متقاضیان مسکن از خرید واحدهای مسکونی ساخته شده می شود گفت: سبد پروژه های در دست ساخت شرکت سرمایه گذاری مسکن با یک رشد مناسب به ۱۰ هزار واحد مسکونی رسیده است.
 در مزایده توسعه و عمران امید:

"ثامید" واحدهای مازندران و قزوین را فروخت

29 دی 1399 ساعت 14:38
می متالز - مزایده فروش واحدهای مسکونی تجاری و اداری شرکت توسعه و عمران امید برگزار شد.
 گردهمایی شرکت نوسازی و ساختمان تهران؛

سهامداران "ثنوسا" گردهم می‌آیند

15 دی 1399 ساعت 17:53
می متالز - مجمع عمومی عادی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ برگزار می‌شود.
 

مجمع "آ س پ" ۱۰ تومان تقسیم کرد

14 دی 1399 ساعت 18:46
می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آ س پ در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ برگزار شد.
علوم
 با هدف جذب سرمایه در حوزه معدن

توسعه معادن با کمک استارت آپ ها

23 دی 1399 ساعت 12:13
می متالز - رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه در حوزه معدن با حضور 6 استارت‌آپ «سیلیکای رسوبی گرید تایر»، «سامانه صبا»، «ای دی اس ام»، « لباس کار هوشمند»، «نانو مبنا ایرانیان » و «فناوران موج روز» برگزار شد که طی آن این استارت‌آپ‌ها ویژگی‌های محصول و مدل کسب و کار و نیاز‌های سرمایه‌گذاری خود را به سرمایه‌گذاران حاضر و وبیناری رویداد ارائه کردند.
 

فولاد مبارکه؛ تلاش برای مرجعیت علمی به همراه حل مشکلات فعلی

22 دی 1399 ساعت 22:47
می متالز - مدیریت تحقیق و توسعه این شرکت با انجام بیش از ۱۲۰۰ پروژه تحقیقاتی رسالت خود در زمینه انجام تحقیقات کاربردی و مساله محور انجام داده و بهبودهای بزرگی را از جنس نوآوری تدریجی و تعالی عملیات به سرانجام رسانده است.
 

تلاش فولاد مبارکه برای مرجعیت علمی به همراه حل مشکلات فعلی

21 دی 1399 ساعت 15:33
می متالز - مدیریت تحقیق و توسعه این شرکت با انجام بیش از ۱۲۰۰ پروژه تحقیقاتی رسالت خود در زمینه انجام تحقیقات کاربردی و مساله محور انجام داده و بهبودهای بزرگی را از جنس نوآوری تدریجی و تعالی عملیات به سرانجام رسانده است.
 شعبان فروتن در نشست شورای گفت و گوی استان ایلام؛

شرکت‌های دانش‌بنیان باید تقویت و حمایت شوند

29 دی 1399 ساعت 13:44
می متالز - در جلسه اخیر شورای گفت و گوی استان ایلام، بر لزوم تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از آنها تاکید و اعلام شد: بخش خصوصی در کنار دولت از فعالیت‌ شرکت‌های دانش بنیان برای رسیدن به تولید انبوه براساس نیازهای داخل و صادرات تولیدات حمایت می‌کند.
 

رویکرد بانک صنعت و معدن حمایت از شرکت های استارت آپی است

24 دی 1399 ساعت 22:00
می متالز - مدیرعامل بانک صنعت و معدن در بازدید از ششمین نمایشگاه تراکنش یکی از رویکردهای این بانک را حمایت از شرکت های استارت آپی عنوان کرد
 مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز خبر داد:

خودکفایی ۸۰ درصدی صنعت گاز کشور در توسعه فناورانه

24 دی 1399 ساعت 16:44
می متالز - مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: صنعت گاز ایران در توسعه فناوری تا ۸۰ درصد به خودکفایی رسیده‌است و پیش‌بینی می‌شود در چشم‌انداز ۵ تا ۷ سال آینده حلقه فناورانه در این بخش تکمیل ‌شود.
 رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران خبر داد:

بلاتکلیفی آیین‌نامه صادرات نرم‌افزار

29 دی 1399 ساعت 13:30
می متالز - محمدرضا طلایی با بیان اینکه صادرات نرم افزار شفاف نیست، گفت: هیات وزیران پس از ۶ ماه هنوز آیین نامه صادرات نرم افزار را بررسی نکرده است.
 رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران؛

زیرساخت‌های الکترونیکی تاب‌آوری اقتصادها در دوران کرونا را بالا بردند

24 دی 1399 ساعت 15:47
می متالز - رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران با بیان اینکه کشورهایی که در شرایط پاندمی از زیرساخت‌های دولت الکترونیک قوی تری برخوردار بودند، توانستند تاب‌آوری بالایی داشته باشند، گفت: اولین نمایشگاه مجازی ایران از 5 اسفند به مدت 15 روز برگزار می‌شود.
 

نخستین نمایشگاه مجازی ایران، اسفند ماه برگزار می‌شود

23 دی 1399 ساعت 15:03
می متالز - فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران نخستین نمایشگاه مجازی ایران با عنوان IranVirtual Expo، را برگزار می‌کند.
 

موفقیت سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی+سند

26 اردیبهشت 1398 ساعت 18:31
می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی یک سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی توسط دانشمندان جوان کشور خبر داد.
 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان خبر داد:

اجرای 5900 برنامه پدافندغیرعامل در استان کرمان در هفته‌ پدافند غیرعامل

21 آبان 1397 ساعت 20:23
می متالز - سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان در ادامه با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: امسال در هفته پدافند بیش از 5 هزار و 900 برنامه پدافند غیرعامل در سطح استان کرمان در بخشهای مختلف از جمله در مدارس، واحدهای آموزشی، سازمانی و ... اجرا شده است.
 مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان:

عملکرد خوب مجتمع مس سرچشمه در حوزه پدافند غیرعامل

21 آبان 1397 ساعت 20:16
می متالز - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان تصریح کرد: عملکرد مجتمع مس سرچشمه در حوزه پدافند غیرعامل عملکرد خوبی است چون این مجتمع دچار مشکلات اقتصادی بوده و در چند سال گذشته توانسته مشکلات اقتصادی خود را حل کند.
 مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران خبر داد:

دستیابی به دانش فنی فرآیند فلوتاسیون ستونی با حضور نانو - میکروحباب/ ثبت اختراع فرایند فلوتاسیون ستونی با دستگاه "نانو - میکروحباب" به نام ایمیدرو

14 دی 1399 ساعت 13:10
می متالز - مدیر مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران از دستیابی این مرکز به دانش فنی فرآیند فلوتاسیون ستونی با حضور نانو- میکروحباب به منظور سولفورزدایی از کنسانتره‌های ریزدانه آهن خبر داد.
 

بومی سازی و راه اندازی سرورهای HIS «فخاس» با دانش فنی داخلی

6 دی 1399 ساعت 15:35
می متالز - کارشناس اتوماسیون احیاء شرکت فولاد خراسان از بومی‌سازی سرورهای HIS «فخاس» خبر داد.
 نماینده مجلس:

آموزشکده فنی ورزقان دانشکده مس می‌شود

14 آبان 1399 ساعت 18:40
می متالز - نماینده مردم ورزقان و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت معدنی این شهرستان و وجود مجتمع مس سونگون در این منطقه، گفت: آموزشکده فنی ورزقان دانشکده فنی مس می‌شود.
 

توسعه همکاری های گروه صنعتی ایران خودرو با دانشگاهیان و قطعه سازان اراک

25 دی 1399 ساعت 23:20
می متالز - در حاشیه جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و قطعه سازان استان مرکزی برگزار شد، دو تفاهم نامه میان این خودروساز با دانشگاه اراک و همچنین با قطعه سازان استان به امضا رسید.
 در اطلاعیه‌ای؛

مجموعه صنعتی لامرد از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد فارس دعوت به همکاری کرد

24 دی 1399 ساعت 12:19
می متالز - کمیته‌های تخصصی طرح تحقیق و صنعت آلومینیوم شهرک صنعتی و مجتمع آلومینیوم لامرد از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس دعوت به همکاری کرد.
 

بررسی تجارت و اشتغال‌زایی صنعت گوهر سنگ در ایران

23 دی 1399 ساعت 20:35
می متالز - شماره ۳۴ نشریه «تتیس»؛ فصلنامه انجمن علمی دانشجویی زمین‌شناسی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی منتشر شد.
 رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد:

راه اندازی بزرگترین مرکز تخصصی نوآوری زمین شناسی در تهران تا ۲ ماه آینده/ راه اندازی شعبه های نوآوری در سایر شهرها؛ به زودی

24 دی 1399 ساعت 16:23
می متالز - رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی بزرگترین مرکز تخصصی نوآوری زمین شناسی و اکتشافات معدنی در کشور تا ۲ ماه آینده در شهر تهران خبر داد.
 شهیدی اعلام کرد:

سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی صاحب هفدهمین کرسی سازمان ملل متحد/ وجود عناصر هایتک در مواد خام صادراتی/ ادعای سازمان زمین شناسی آمریکا مبنی بر وجود ۸۱ ماده معدنی در ایران

24 دی 1399 ساعت 16:02
می متالز - رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور اعلام کرد: ایران به تازگی، صاحب هفدهمین کرسی سازمان ملل متحد در حوزه مخاطرات ساحلی شد.
 مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم راه اندازی مرکز نوآوری و فناوری سازمان زمین شناسی:

ایده های جوان های فعال در حوزه استارتاپی بخش معدن را مورد حمایت قرار می دهیم

24 دی 1399 ساعت 15:46
می متالز - مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های زمین شناسی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایده های جوان های فعال در حوزه استارتاپی بخش معدن را مورد حمایت قرار می دهیم.
 

همکاری شرکت فولاد مبارکه با ۱۳۰ مرکز علمی تحقیقاتی و دانشگاهی

21 دی 1399 ساعت 15:31
می متالز - فولاد مبارکه در راستای افزایش نیازهای تحقیقاتی و دانش روز، توسعه اکوسیستم نوآوری شرکت و توسعه ارتباطات خود با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، شرکت های دانش بنیان و ... را نیز در دستورکار خود قرار داده است.
 

مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران و پارک علم و فناوری اراک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

21 دی 1399 ساعت 12:10
می متالز - با حضور محمد رفیعی رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی و مهدی اقتصادی رئیس مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران، تفاهم‌نامه همکاری میان این دو مرکز امضا رسید.
 فرماندار ورزقان:

عملیات اجرایی مدارس ورزقان به زودی شروع می شود

13 دی 1399 ساعت 15:47
می متالز - فرماندار ورزقان گفت: عملیات اجرایی مدارس شهرستان ورزقان که در قالب دو تفاهم نامه با شرکت ملی صنایع مس ایران و بنیاد علوی نهایی شده است؛ به زودی اجرایی می‌شود.
قراضه و بازیافت
 

واردات قراضه به کره جنوبی در کف 25 سال اخیر

27 دی 1399 ساعت 23:43
می متالز - میزان واردات قراضه به کره جنوبی در سال 2020، 4.39 میلیون تن ثبت شده که 32.4 درصد افت سالانه داشته است و پایین ترین رقم ثبت شده واردات قراضه در بیش از 25 سال گذشته بوده است.
 

جو بازار قراضه ترکیه منفی شد

27 دی 1399 ساعت 23:41
می متالز - در بازار قراضه ترکیه جوی منفی حاکم شده و معاملاتی با قیمت های پایین نهایی شدند. قیمت معاملات جدید شاید 15 تا 18 دلار کاهش داشته 460 تا 465 دلار هر تن سی اف آر باشد البته این معاملات انجام شده هنوز شاخص قیمت بازار نستند و فعالان بازار منتظر حرکت بعدی فولادسازان ترکیه در بازار قراضه هستند تا ببینند قیمت رایج بازار به چه سطحی می رسد.
 

سنگ آهن گران شد/ قراضه ارزان

27 دی 1399 ساعت 14:29
می متالز - با نگاهی بر گزارش قیمت‌ها در ابتدای هفته جاری، می‌بینیم قیمت سنگ آهن از مرز 170 دلار عبور کرده و به 172دلار بر هرتن رسیده است اما در کنار این ماده معدنی، قراضه به عنوان یکی از اثرگذارترین مواد اولیه روی قیمت محصولات فولادی همچون میلگرد و مفتول با کاهش قیمت همراه گشته است.
متالورژی
 با تکیه بر دانش و توان متخصصان داخلی فولاد مبارکه محقق شد:

تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ میلی متر در ماشین ریخته گری شماره ۲

29 دی 1399 ساعت 20:30
می متالز - درپی تولید موفقیت آمیز تختال با ضخامت ۳۰۰ میلیمتر در فولاد مبارکه به وسیله ماشین ریخته گری شماره ۵ این شرکت، دقایقی پیش با همت و تلاش غیورمردان شرکت فولاد مبارکه و تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ میلیمتری با استفاده از ماشین ریخته گری شماره ۲ افتخاری دیگر در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم آفریده شد.
 ‍با تکیه بر دانش و توان متخصصان داخلی فولاد مبارکه محقق شد:

تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ میلی متر در ماشین ریخته گری شماره ۲

29 دی 1399 ساعت 18:28
می متالز - درپی تولید موفقیت آمیز تختال با ضخامت ۳۰۰ میلیمتر در فولاد مبارکه به وسیله ماشین ریخته گری شماره ۵ این شرکت، دقایقی پیش با همت و تلاش غیورمردان شرکت فولاد مبارکه و تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ میلیمتری با استفاده از ماشین ریخته گری شماره ۲ افتخاری دیگر در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم آفریده شد.
 محمدی:

کارگاه‌های ریخته‌گری محدوده شهر اصفهان جمع‌آوری شود

21 دی 1399 ساعت 13:11
می متالز - رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید کارگاه‌های ریخته‌گری که در محدوده شهر به تعداد زیادی وجود دارد سریع‌تر جمع‌آوری شود.
 مدیرعامل شرکت صنایع لوستر قائم:

از ضایعات بی‌ارزش، یک محصول لوکس می‌سازیم! / ریخته‌گری ماسه‌ای توجیه اقتصادی ندارد

10 فروردین 1399 ساعت 17:18
می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع لوستر قائم گفت: لوسترسازی، یک صنعت خودکفا است و تولیدکننده با استفاده از ضایعات فلزی نیز می‌تواند کالای لوکس و زیبا تولید کند. در واقع اهمیت یک صنعت زمانی مشخص می‌شود که علاوه بر پول‌ساز بودن، در شرایط همه‌گیر کمبود مواد اولیه، بتواند ضایعات به ظاهر بی‌ارزش را قابل استفاده کند.
 

ظرفیت «گلنور» در تولید قطعات با فناوری دایکاست

24 آبان 1399 ساعت 21:44
می متالز - یکی از رایج‌ترین روش‌های تولید قطعات صنعتی فناوری «دایکاست» است. در این روش ماده مذاب با فشار وارد قالب می‌شود. قطعات تولیدشده نیازی به پرداخت ندارد و تنها با حذف پلیسه‌ها مرحله تولید به اتمام می‌رسد.
 

استخدام کارشناس حسابداری با مزایا در تهران

21 دی 1399 ساعت 15:27
می متالز - یک واحد صنعتی داتش بنیان در زمینه تولید جرمهای نسوز واقع در شهرک شمس آباد جهت تکمیل کادر خود در استان‌ تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید.
 

«فرصت» های اقتصادی در معادن شرقی ایران

21 دی 1399 ساعت 14:28
می متالز - شانزدهمین قسمت مجموعه مستند «فرصت» با موضوع فعالیت‌های معادن منیزیت در خراسان جنوبی، یکشنبه 21 دی ماه از شبکه افق پخش خواهد شد.
 

بهره‌برداری از پروژه «کاذر» در ۱۴۰۰

17 دی 1399 ساعت 17:21
می متالز - مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت فرآورده های نسوز آذر زمان بهره برداری طرح ها و پروژه های این شرکت را اعلام کرد.
 

کارخانه سیلیکون ـ منگنز اسلام‌آباد غرب بهار ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد‌

25 دی 1399 ساعت 11:48
می متالز - فرماندار اسلام‌آباد غرب گفت: کارخانه آلیاژ سیلیکون - منگنز اسلام‌آباد غرب تا پایان امسال یا اوایل ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.
 در رشته مهندسی مواد و متالورژی؛

پایان‌نامه فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره امیرکبیر برگزیده‌ شد

21 دی 1399 ساعت 12:32
می متالز - پایان‌نامه فارغ‌التحصیل دکتری رشته مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه آزاد اسلامی کرج با عنوان «اثر متغیرهای جوشکاری مقاومتی فرکانس بالا (HFRW) بر قابلیت جوش‌پذیری و شکل‌پذیری لوله‌های فولادی کم آلیاژ» در جشنواره ملی امیرکبیر برگزیده شد.
 

نکوداشت دکتر حائریان اردکانی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

17 دی 1399 ساعت 21:04
می متالز - آیین نکوداشت دکتر علی حائریان اردکانی استاد پیشکسوت رشته متالوژی و مواد دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
 در جهت افزایش کیفیت؛

معدن گرافیت برای تولید گرافن توسعه می‌یابد

4 شهریور 1399 ساعت 10:41
می متالز - شرکت زنگرافن، اقدام به توسعه معدن گرافیت خود کرده است تا ماده اولیه بیشتری برای تولید گرافن در اختیار داشته باشد.
 

ارتقاء فناوری و ظرفیت تولید جاذب های سولفورزدایی توسط «شرکت گسترش فناوری خوارزمی» در صنایع فولاد، پالایش و پتروشیمی/ سولفورزدایی الزامی برای افزایش تولید

28 مرداد 1399 ساعت 12:02
می متالز - شرکت گسترش فناوری خوارزمی به عنوان یکی از شرکت ­های دانش بنیان پیشگام در زمینه ­ی بومی­ سازی و تولید کاتالیست­ های مصرفی صنایع گوناگون از جمله صنایع فولاد شناخته می­ شود. این شرکت در راستای تکمیل زنجیره­ ی کاتالیست­ های واحدهای احیاء مستقیم، بیش از 5 سال است که اقدام به تولید جاذب­ های سولفورزدایی اکسیدروی و اکسید مس نموده­ است. تاکید ویژه خوارزمی بر «دانش بنیان» بودن خود در طی این سال ها، بهبود مداوم محصولات و تسلط بر مسائل عملیاتی و بهره برداری واحد ها و راهکارهای مربوطه را برای این مجموعه به ارمغان آورده است.
 به همت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری:

فناوری قابل رقابت با امریکا؛ صنایع با محصول دانش‌بنیان ایرانی فرآیند ذوب را انجام می‌دهد

18 خرداد 1399 ساعت 16:36
می متالز - بومی‌سازی کوره‌های ذوب القایی فرکانس متوسط با ظرفیت ۶ تن یکی از دیگر پیشرفت‌های فناوران کشور در یک شرکت دانش بنیان است. پس از این موفقیت آنها در حال ساخت این کوره‌ها با ظرفیت دو برابری هستند. این کوره‌ها از نظر فناوری و کیفیت با نمونه‌های امریکایی در یک سطح قرار دارد.
 دبیر پیشین شورای هماهنگی مناطق آزاد:

دولت باید کار را به بخش خصوصی واگذار کند/ به دنبال راه اندازی 8 منطقه آزاد اقتصادی دیگر در کشور هستیم

27 دی 1399 ساعت 18:14
می متالز - در منطقه اینچه برون به دنبال آن هستیم که یک شهر متالوژی راه اندازی کنیم به این شکل که از قزاقستان مواد اولیه معدنی وارد کنیم و در آنجا صنایع متالوژی توسعه پیدا کند، همچنین منطقه آزاد زابل برای فعالیت اقتصادی با افغانستان به تصویب رسیده است.
 

استخدام مهندس فروش (رشته مکانیک یا متالورژی) در شهر صنعتی نصیر آباد

25 دی 1399 ساعت 11:52
می متالز - یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
 در رشته مهندسی مواد و متالورژی؛

پایان‌نامه فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره امیرکبیر برگزیده‌ شد

21 دی 1399 ساعت 12:32
می متالز - پایان‌نامه فارغ‌التحصیل دکتری رشته مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه آزاد اسلامی کرج با عنوان «اثر متغیرهای جوشکاری مقاومتی فرکانس بالا (HFRW) بر قابلیت جوش‌پذیری و شکل‌پذیری لوله‌های فولادی کم آلیاژ» در جشنواره ملی امیرکبیر برگزیده شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما