آرشیو اخبار


درآمد ۳۸.۶ هزار میلیارد تومانی دولت از محل فروش فرآورده‌های نفتی در سال ۹۶

2 اردیبهشت 1398 - 21:26
می متالز - براساس گزارش تفریغ بودجه ۹۶، دولت از فروش پنج فرآورده اصلی شامل بنزین، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید و گاز مایع در این سال، حدود ۳۸ هزار و ۶۳۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

حجم تجارت ایران و کره جنوبی ۱.۷ میلیارد دلار/ جزئیات مبادلات تجاری ۲ کشور

1 اردیبهشت 1398 - 00:18
می متالز - ارزش صادرات ایران به کره جنوبی در 11 ماه 97 یک میلیارد و 806 میلیون دلار و میزان واردات ایران از کره جنوبی طی این مدت یک میلیارد و 922 میلیون دلار بوده است.

پرونده رشوه توتال به مقامات ایرانی مشمول مرور زمان نمی‌شود و قابل رسیدگی است

2 اردیبهشت 1398 - 13:58
می متالز - چنانچه مقام ایرانی رشوه‌گیرنده در پرونده توتال مجرم شناخته شود و او همان مقامی باشد که به‌واسطه پرونده استات‌اویل مجرم شناخته شده است، باید پس از نقض این ۲ حکم جداگانه، حکم واحد صادر و اشد مجازات اعمال شود.

ضرورت اصلاح الگوی تخصیص یارانه انرژی

31 فروردین 1398 - 13:28
می متالز - موضوع قیمت‌گذاری سوخت و سایر حامل‌های انرژی در ایران بیش از چند دهه است که مورد سوال و محل اختلاف نظر کارشناسان است. کاهش یارانه‌های انرژی خواه ناخواه دارای آثار تورمی بر اقتصاد است که برآورد صحیح آن می‌تواند سیاستگذاران را در اتخاذ تصمیم‌های صحیح راهنمایی کند.
یک مقام مسئول مطرح کرد:

آسیب اقتصاد از یارانه هنگفت انرژی/تصمیم جسورانه برای قیمت گذاری

31 فروردین 1398 - 23:49
می متالز - مدیرعامل شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت گفت: آسیب‌های جبران‎ناپذیری به اقتصاد وارد می شود که در نتیجه پرداخت یارانه هنگفت انرژی در کشور است.
منابع آگاه خبر دادند؛

وزیر انرژی دولت ترامپ استعفا می‌دهد

29 فروردین 1398 - 22:36
می متالز - وزیر انرژی آمریکا ممکن است در هفته‌های آتی از سمت خود استعفا دهد.

کانال انحراف‌ بند «ولی» در‌ استان گلستان ‌افتتاح شد

28 فروردین 1398 - 21:02
می متالز - کانال انحراف بند «ولی» در منطقه دیگچه استان گلستان امروز با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) افتتاح شد.

نخستین مزایده سال جدید سازمان خصوصی‌سازی

27 فروردین 1398 - 14:47
می متالز - امروز نخستین مزایده سال جدید سازمان خصوصی‌سازی با عرضه 46.5 درصد سهام یک شرکت به قیمت هر سهم 149 هزار تومان و جایگاه سوخت دولتی برگزار می‌شود.

مزیت استفاده از بخاری هرمتیک هوشمند بازدهی بالا در مدارس

27 فروردین 1398 - 01:30
می متالز - طبق مقررات ملی ساختمان، در ساختمان‌های عمومی استفاده از سامانه‌های گرمایشی مرکزی نظیر موتورخانه بهترین گزینه است و مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان فقط درصورتی‌که تامین هوای احتراق از بیرون انجام شود، استفاده از سامانه‌های گرمایشی موضعی نظیر پکیج فن‌دار و بخاری هرمتیک را مجاز اعلام کرده است.

مقایسه سدسازی و آبخیزداری در کنترل سیل/ با ادغام جهاد و وزارت کشاورزی آبخیزداری به محاق رفت

26 فروردین 1398 - 15:51
می متالز - عدم اجرای کافی آبخوان‌داری و آبخیزداری در سطح کشور بی‌توجهی دولت به اهمیت آبخیزداری طی سال‌های گذشته کاهش منابع طرح های آبخیزداری، تعارض منافع وزارتخانه‌ها، بی‌توجهی به تقویت جوامع محلی از عوامل بروز سیل و تشدید خسارت بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما