آرشیو اخبار


جاده ابریشم و رویای صنعت پتروشیمی

28 شهریور 1399 - 11:48
می متالز - محمدحسن پیوندی ثانی با شروع دولت نهم در سال ۱۳۸۴ و خروج مهندس نعمت‌زاده از پتروشیمی و عزیمت ایشان به پالایش و پخش که به دلیل اجرای پروژه سنگین کارت سوخت صورت گرفت، بیش از همه من برای صنعت پتروشیمی کشور متاسف بودم.

چادرملو منطقه جدید صنعتی ایجاد می‌کند

27 شهریور 1399 - 19:20
می متالز - ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نخستین جلسه مشترک با مدیران عامل شرکت‌های عضو خانواده بزرگ چادرملو، با اشاره به اشباع ظرفیت توسعه صنایع فولادی کشور گفت: شرکت عظیمی، چون چادرملو نمی‌تواند تنها متکی به فعالیت در حوزه معدن و فولاد باشد از این رو طرح مدونی تدوین شده که مسیر توسعه این شرکت مهم بورسی را برای ۱۰ سال آینده برنامه ریزی کرده است.

زمان افزایش سرمایه ۲۳۳ درصدی شرکت بورسی + سه مجمع سالانه

27 شهریور 1399 - 00:33
می متالز - زمان برگزاری مجمع فوق العاده، عادی بطور فوق العاده و سالانه دو شرکت سرمایه گذاری و دو سهم دیگر اعلام شد.
شرکت مشاور سرمایه گذاری مطرح کرد:

اثر سه عامل نوید بخش تداوم روند صعودی بورس در هفته آینده

27 شهریور 1399 - 00:28
می متالز - آخرین روز کاری این هفته بازار سهام در حالی با رشد ۳۹ هزار و ۵۰۵ واحدی به معاملات روزانه پایان داد که اثر سه عامل می تواند نوید بخش تداوم روند صعودی در هفته آینده باشد.

تولیدات صنعتی چین جان گرفت

26 شهریور 1399 - 23:36
می متالز - ارزیابی‌های «بانک توسعه اقتصادی» از عملکرد بالاتر از روند اقتصاد چین در حالی است که تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که تولیدات صنعتی چین در ماه اوت پرشتاب‌ترین سرعت ۸ ماه اخیر خود را تجربه کرد. به‌علاوه فروش بخش خرده‌فروشی این کشور نیز برای اولین‌بار در سال ۲۰۲۰ رشد مثبت را به ثبت رساند. به عقیده صاحب‌نظران این تحول عمدتا به‌خاطر سرعت‌گرفتن رونق اقتصادی این کشور در پی بهبود چشمگیر در تقاضای پساکرونا است.

وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی

26 شهریور 1399 - 23:31
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد و گفت: هر سال تعدادی از این واحدهای راکد به چرخه تولید برمی‌گردند. محسن صالحی‌نیا در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران از برنامه‌ریزی برای احیای ۱۵۰۰ واحد راکد کشور تا پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۷۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور احیا و به چرخه تولید برگشته‌اند.
۷۰ محصول صنعتی و معدنی از الزامات دریافت مجوز تولید حذف شدند

تغییر پیش‌شرط‌ها برای صدور جواز

26 شهریور 1399 - 23:27
می متالز - پیش‌شرط حداقل ظرفیت سالانه پیش‌بینی شده برای صدور جواز تولید برای ۷۰ محصول صنعتی و معدنی لغو شد.
اکبری تالارپشتی مطرح کرد:

اعضای فعال وزارت صمت، ظرفیت وزیر شدن را دارند

26 شهریور 1399 - 21:39
می متالز - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره عدم معرفی وزیر صمت از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی گفت: اوضاع آشفته ای از سوی دولت و رییس جمهور در کشور به وجود آمده است، درحالیکه نیروهای فرهیخته و بالنده در کشور هستند که رییس جمهوری می‌تواند از میان آنها وزیر صمت را انتخاب کند.
استاد دانشگاه تربیت مدرس:

نگاه سیاسی به وزارت صمت حذف شود

26 شهریور 1399 - 21:20
می متالز - استاد دانشگاه تربیت مدرس معتقد است در شرایط فعلی اگر وزیری ناآشنا با وزارت صمت و امور آن انتخاب شود جفا به وزارتخانه و صنعت و معدن کشور است و لازم است تا نگاه سیاسی به این موضع برطرف و حذف شود.
رئيس بازرسي فني مجتمع مس سرچشمه، درباره اقدامات این واحد گفتک

از پايش و حفظ تجهیزات تا صرفه‌جويی ميلياردی

26 شهریور 1399 - 18:39
می متالز - رئيس بازرسی فنی مجتمع مس سرچشمه، از صرفه‌جويی ميلياردی و کاهش توقف‌های خط تولید، با اقدامات صورت‌گرفته در سال گذشته خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما