خبر
سنگ آهن  
مدیرعامل گهرزمین:

تولید در سال جاری افزایش می یابد

می متالز - جلسه بررسی مسائل معدن با حضور مدیرعامل، معاون اداری و پشتیبانی، مدیر معدن و پیمانکاران مربوطه در سالن کنفرانس امور معدن برگزار شد. در ابتدای این جلسه علی پناهی گزارشی از مجموعه فعالیت ها و اقدامات امور معدن ارائه داد.

به گزارش می متالز، در ادامه، علی اکبر پوریانی مدیر عامل شرکت گهرزمین ضمن تشریح اهمیت تولید و میزان آن در سال جاری عنوان کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بنام "جهش تولید" نامگذاری شده است بایستی اقدامات عملیاتی و مهندسی مورد نیاز برای دسترسی به میزان تولید 2 میلیون اضافه بر سال مالی قبلی انجام شود.

پوریانی با اشاره به اینکه علیرغم مشکلات جاری شرکت، بحث ویروس کرونا و تبعات آن در کاهش تولید و مشکلات ناشی از تحریم برای تامین قطعات مصرفی ماشین آلات معدن، میزان تولید سنگ آهن 5 ماهه اول سال مالی تقریباً برابر با 5 میلیون بوده است، افزود: برای دسترسی به حداقل 20 میلیون در سال بایستی هرماه بالغ بر 2.5 میلیون تن سنگ آهن و12.5 میلیون تن خاک و باطله برداشت شود و این به این معناست که بایستی ظرفیت تجهیزاتی تقریباً 130% افزایش یابد و این امر باید از طرف پیمانکار مدنظر قرار گرفته و تجهیزات و ماشین آلات لازم مهیا گردد.

وی همچنین عنوان کرد: برخلاف اینکه با یکسری تعطیلی ها بدلیل شیوع ویروس کرونا مواجه بوده ایم عملکرد تولید ماه های ابتدایی امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش ۱۰ درصدی را به دنبال داشت که این مهم، نشان از تعهد و تخصص پرسنل می باشد

در ادامه این جلسه مسائل و مشکلات مربوط به پیمانکاری بررسی و بر بحث تامین نقدینگی هزینه های جاری تاکید شد تا پیگیری از طرف مدیرعامل محترم برای همکاری بیشتر از طرف اعضای محترم هیات مدیره برای حمایت از ماموریت بخش معدن در سال جهش تولید، انجام پذیرد.

کد خبر: 106957
تاریخ: 1399/03/07 - 13:48
منبع: می متالز

گهرزمین  علی اکبر پوریانی  جهش تولید  ویروس کرونا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در بازدید مدیر عامل گهرزمین از پروژه احداث خط 3 کنسانتره عنوان شد:

این پروژه در آبان ماه امسال به مرحله تولید می رسد

می متالز - شرکت سنگ آهن گهرزمین مدیرعامل این شرکت روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه ۹۹ از پروژه خط 3 کنسانتره بازدید کرد.
 

پالایشگاه‌های نفت تگزاس هم از کرونا در امان نماندند

می متالز - پالایشگاه‌های نفت از شیوع ویروس کرونا در تگزاس که رکورد روزانه جدیدی را از نظر شمار موارد جدید ابتلا و بستری شدن در آمریکا به ثبت رسانده، در امان نمانده اند.
 

روسیه قصد مذاکره با عربستان پیش از نشست اوپک را ندارد

می متالز - کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه قصد ندارد پیش از نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس با عربستان مذاکره کند.
 روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

وزارت صمت اختیار و مسوولیت اجرای سیاست های صادرات و واردات کالا برای ایجاد انضباط ارزی را دارد و بانک مرکزی مسوول سیاست های ارزی است/ صادرکنندگان و واحدهای تجاری فعال و متعهد به سیاست های تجاری کشور، مورد تشویق و حمایت دولت هستند و اقلیت متخلف مورد پیگرد قرار می گیرند

می متالز - رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت و نقش کلیدی تولید کنندگان و بازرگانان بخش خصوصی در اقتصاد کشور و جایگاه ممتاز آنان در شرایط تحریم، گفت: سیاست دولت تقویت و پشتیبانی از شرکت هایی است که در صف اول مقابله با تحریم قرار دارند و برای تامین کالاهای ضروری و مورد نیاز جامعه و مواد اولیه تولید، تلاش می کنند.
 

صادرات فولادسازان بزرگ کشور ۴۶ درصد کاهش یافت

می متالز - حجم صادرات فولادسازان بزرگ کشور در دوره سه‌ماهه نخست سال ۹۹، با کاهش شدید ۴۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل، به ۹۰۱ هزار و ۱۲۶ تن رسید. در دوره سه‌ماهه نخست سال گذشته، حجم صادرات فولاد کشور، بیش از یک میلیون و ۶۶۰ هزار تن بود.
 

۴۰ برنامه کاری صنعت و معدن آذربایجان شرقی برای تحقق جهش تولید

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برای تحقق جهش تولید در استان برنامه ریزی های لازم در چهار محور اصلی انجام شده است، گفت: ۴۰ برنامه کاری در این خصوص پیش بینی شده که تعمیق تولید ساخت داخل که ۱۰ زیربرنامه دارد، از اولویت دارترین آنها است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما