خبر
آهن و فولاد   ریلی و راه آهن  

آغاز بارگیری شمش آهن در ایستگاه راه آهن رشت

می متالز - مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: نخستین محموله شمش آهن برای حمل به بندرعباس در ایستگاه راه آهن رشت بارگیری شد.

به گزارش می متالز، غلامحسین ولدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان درباره بارگیری نخستین محموله شمش آهن در ایستگاه راه آهن رشت اظهار داشت: مجموع حجم  محموله ۶۰ هزار تن برآورد شده که در بخش  اول، تقریبا ۸۰۰ تن شمش بارگیری شده است.

وی با بیان اینکه نخستین بخش این محموله توسط ۱۴ واگن لبه کوتاه  حمل می شود، ادامه داد: محموله شمش آهن متعلق به مجتمع ذوب آهن فولاد خزر گیلان است که به منظور صادرات دریایی به بندرعباس حمل می شود.

وی با  اشاره به تازه تاسیس بودن راه آهن در گیلان تصریح کرد: از روزهای نخست بهره برداری راه آهن در استان گیلان عملیات تخلیه شمش آهن آغاز شد اما بارگیری این نوع کالا و کالاهای ریل پسند با ایجاد زیرساخت های لازم در ایستگاه آغاز شده است.

 مدیرکل راه آهن شمال ۲ خاطرنشان کرد: حمل ریلی کالاهای تولید شده در گیلان و همچنین مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات این استان نظر به ارزان بودن این شیوه حمل و نقل در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار جهش تولید امری مهم محسوب می شود.

نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین - رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت های خارجی، به طور رسمی افتتاح شد. راه آهن قزوین - رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران - تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد. اواسط اردیبهشت ماه سال ۹۸ محموله نخستین قطار باری در اداره کل راه آهن شمال ۲ تخلیه شد که عمده کالاهای تخلیه شده در ایستگاه راه آهن رشت شامل ذرت و شمش آهن بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل راه آهن شمال ۲ خبر داد:

آمادگی کامل راه آهن برای همکاری با فولاد گیلان در ایجاد خط فرعی

می متالز - مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: راه آهن شمال ۲ آمادگی کامل برای همکاری با شرکت فولاد گیلان به منظور ایجاد خط فرعی به درون این شرکت را دارد.
 

آغاز بارگیری شمش آهن در ایستگاه راه آهن رشت

می متالز - مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: نخستین محموله شمش آهن برای حمل به بندرعباس در ایستگاه راه آهن رشت بارگیری شد.
 

اجرا مانور مشترک راه آهن و آتش نشانی در رشت

می متالز - مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: برای آمادگی و هماهنگی بیشتر اجرای مانور مشترک میان راه آهن و آتش نشانی در دستور کار قرار می‌گیرد.
 

راه اندازی چهارمین رام قطار قزوین _ تهران

می متالز - مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: برای رفاه حال مردم و افزایش سهم سفر های ریلی، چهارمین رام قطار مسافری قزوین_تهران و بر عکس راه اندازی شد.
 مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ در دیدار با مدیرعامل و صاحبان صنایع شهر صنعتی رشت مطرح کرد:

آمادگی راه‌آهن برای ایجاد خطوط فرعی و آنتنی در شهر صنعتی رشت

می متالز - غلامحسین ولدی، مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: راه آهن آمادگی دارد برای کاهش هزینه های حمل و نقل ترکیبی به صورت مشارکتی نسبت به ایجاد خطوط فرعی و آنتنی درون شهر صنعتی رشت اقدام کند.
 احداث سازه تخلیه مصالح در ایستگاه راه‌آهن رشت؛

اتصال ریلی بندر کاسپین سرعت ترانزیت کالا را افزایش می‌دهد

می متالز - مدیرکل راه آهن شمال ۲ با بیان اینکه اتصال راه‌آهن گیلان به بندر کاسپین سرعت ترانزیت کالا را افزایش می‌دهد گفت: آمادگی لازم برای حمل ریلی کالاهای ‌وارداتی منطقه آزاد انزلی به تمام نقاط کشور وجود دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما