خبر
آهن و فولاد   محیط زیست  

گزارش انجمن جهانی فولاد: تولید ایران رشد کرد

می متالز - انجمن جهانی فولاد از افزایش ۵.۲ درصدی تولید شرکت های فولادساز ایران و کاهش ۶ درصدی فولاد سازان جهان خبر داد.

به گزارش می متالز، انجمن جهانی فولاد با انتشار گزارشی اعلام کرد: تولید فولاد ایران از ۱۲ دی سال گذشته تا ۱۰ تیر سال جاری با وجود بحران کرونا به ۱۳ میلیون و ۸۸۶ هزار تن رسید اما تولید جهانی حدود ۶ درصد کاهش یافت .

تولید ایران همچنین در ماه ژوئن ( ۱۲ خرداد تا ۱۰ تیر)  از ۲.۴ میلیون تن بیشتر شد که ۵.۲ درصد بیش از رقم تولید ماه مشابه سال گذشته میلادی بوده و در این میان چین هم رشد ۴.۵درصدی داشته است.

تولیدکنندگان بزرگ فولاد در آسیا از جمله ژاپن، هند و کره جنوبی با کاهش شدید تولید روبرو شدند و  به ترتیب ۳۶، ۲۶ و ۱۴.۳درصد افت داشتند و همچنین آمریکای شمالی و اروپا نیز به ترتیب کاهش ۱۷.۶ و ۱۸.۷ درصدی را پشت سرگذاشتند.

بر اساس این گزارش، سال گذشته مجموع تولید فولاد ایران به ۲۸ میلیون تن رسید و از این رقم کمتر از ۳۰ درصد راهی بازارهای هدف صادراتی شد و  در سال جاری نیز تولید  ۲۸ تا ۳۰ میلیون تن فولاد پیش بینی شده است.

کد خبر: 120234
تاریخ: 1399/05/08 - 23:52
منبع: دنیای بورس

انجمن جهانی فولاد  فولاد ایران  کرونا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات غیرنفتی زیر سایه سوء مدیریت شکل نمی‌گیرد/ تحقق اهداف صادراتی در گروی برنامه‌ریزی اصولی

می متالز - درحالی قرار است براساس افق 1404 صادرات غیرنفتی کشورمان 80 درصد از درآمدهای ایران را پوشش دهد که آمارها نشان می‌دهد این هدف محقق نمی‌شود و مشکلاتی برای رسیدن به این برنامه وجود دارد.
 

دلار به کمک فولاد خوزستان آمد/ رشد درآمدی که حاصل آشفتگی بازار ارز بود

می متالز - هرچند افزایش نرخ دلار منجر به افزایش درآمد شرکت هایی مانند فولاد خوزستان می شود اما بی تردید این اتفاق می تواند بر کاهش حجم فروش تاثیر گذار باشد. از سویی دیگر با افزایش نرخ دلار رقابت پذیری در بازار صادراتی برای تولیدکنندگان سخت خواهد شد و همین موضوع می تواند حجم صادرات فولاد را کاهش داده و بازار را به رقبا بسپارد.
 

علل و عوامل کاهش ۳۲ درصدی صادرات فولاد ایران

می متالز - احرامیان، فعال صنعت فولاد و نایب رئیس انجمن فولاد، معتقد است که بخشی از تقاضای ایجاد شده برای خرید محصولات فولادی، کاذب است و برخی از خریداران برای حفظ ارزش پول، خریدار این محصولات شده اند.
 

حضور پررنگ‌تر شرکت اندونزیای ایندال آلومینیوم در بازار متلاطم جهانی

می متالز - شرکت اندونزیایی ایندال آلومینیوم (Indal) اعلام نموده که تصمیم دارد در شرایط کنونی بازار متلاطم آلومینیوم، ظرفیت تولید خود را افزایش داده و با تکیه بر صادرات، حضور پررنگ‌تری در بازار این فلز داشته باشد.
 

برگزاری جلسه ارزیابی جایزه بهره وری ایمیدرو

می متالز - جلسه ارزیابی بهره وری مجتمع سنگ آهن سنگان روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه نود ونه آغاز شد.
 

بررسی وضعیت صادرات و واردات فولاد در ایران

می متالز - در سال‌های اخیر صادرات فولاد اتفاقات ناخوشایندی را تجربه کرده است. برخی از این اتفاقات ناگوار شامل قانون منع صادرات یا سهمیه‌بندی صادراتی و اعمال تعرفه نامناسب در تجارت فولاد بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما