خبر
اقتصاد   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

تازه‌ترین وضعیت ۱۱۰ شرکت اروپایی در ایران

به گزارش می متالز، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به اعلام آمادگی ۱۱۰ شرکت اروپایی برای تعامل نفتی با ایران، گفت: برای این تعامل در انتظار روشن شدن تکلیف کانال مالی بین ایران و اروپا هستیم.

به گزارش می متالز، رضا خیامیان با بیان این‌که امور دعوت از شرکت‌های اروپایی در حال انجام است، اظهار کرد: اتاق تهران هم به دنبال این کار است. احتمالا از تعدادی از این شرکت‌ها دعوت کنیم که در نمایشگاه کیش حضور داشته باشند؛ اما هنوز مشخص نیست و به‌دنبال نهایی کردن افراد هستیم.

وی درباره پاسخ شرکت‌های اروپایی به دعوت ایران توضیح داد: شرکت‌های اروپایی برای حضور پاسخ قطعی داده‌اند اما ما امور را عقب انداخته‌ایم و هنوز دقیقا مشخص نیست برای نمایشگاه کیش از آن‌ها دعوت کنیم یا بعد از آن. هدف ما این است که راهکار مالی برای آن‌ها مشخص شود و بعد این شرکت‌ها در ایران حضور یابند زیرا تا سازوکار تعامل مالی بین شرکت‌ها مشخص نشود، حضور آن‌ها فایده‌ای ندارد. درنتیجه منتظر تعیین تکلیف کانال مالی هستیم که قرار بود ایران و اروپا تاسیس شود.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت پیش از این از آمادگی ۱۱۰ شرکت کوچک و متوسط اروپایی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی خبر داده و گفته بود، یکی از اهداف این است که شرکت‌های ایرانی برای ساخت تجهیزات نفتی که در داخل ایران به تکنولوژی نیاز دارند، با شرکت‌های کوچک و متوسط متصل شوند و این اقدام باعث می‌شود شرکت‌های ایرانی در سطح بین‌المللی فعالیت کنند و از آنجا که تولید آنان با برند شرکت‌های اروپایی صورت می‌گیرد، می‌توانند به بازار این شرکت‌ها دست پیدا کرده و به منطقه صادرات داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با معرفی نمایندگان دولت برگزار می‌شود؛

سه‌شنبه؛ اولین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران در دوره نهم

می متالز - نخستین جلسه دور نهم هیات نمایندگان اتاق تهران با معرفی نمایندگان بخش دولتی از سوی رضا رحمانی وزیر صمت و محمود حجتی وزیر کشاورزی روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
 معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران تحولات تجارت با قاره سبز را بررسی کرد

رقبای منطقه‌ای ایران در اروپا

می متالز - تحلیل‌های آماری نشان می‌دهد عربستان، ترکیه و عراق سهم خود را از بازار اتحادیه اروپا افزایش داده‌اند. این در حالی است که صادرات ایران به این اتحادیه در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت.
 رئیس اتاق بازرگانی تهران:

کمک ۵۰ میلیاردی بخش خصوصی به سیل زدگان/ بیمارستان بازرگانان تهران آماده پذیرش آسیب‌دیدگان مناطق سیل‌زده است

می متالز - خوانساری گفت: فعالان بخش خصوصی، امروز مبلغ نقدی ۵۰ میلیارد تومان و انواع کمک‌های غیر نقدی را به این امر اختصاص دادند.
 

6 اولویت صنعت خودرو در سال 98

می متالز - از دید فعالان صنعت خودرو، دولت برای صنعت خودرو در سال 98 باید حداقل 6 اولویت قایل شود تا قطعه‌سازان بتوانند به تولید خود ادامه دهند.
 پدرام سلطانی

دور زدن تحریم ها، بستر گسترش فساد

می متالز - مسیر دور زدن تحریم ها از زیرزمین های تاریک می گذرد و در این تاریکی هر اتفاقی محتمل است.
 کاندیدادی انتخابات اتاق تهران :

باید شایستگان به جای ائتلاف کنندگان وارد اتاق شوند/ برای شکستن حصر اقتصادی به میدان آمدم

می متالز - نهمین دوره انتخابات اتاق تهران به زودی برگزار خواهد شد و نامزد های این انتخابات با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما