خبر
آهن و فولاد   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی  

ارزآوری 320 هزار دلاری یک شرکت در خراسان شمالی

می متالز - یک شرکت تولید قطعات صنعتی در خراسان شمالی موفق به انجام کاری شد که نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه بی‌سابقه بوده و موجب جلوگیری از خروج 320 هزار دلار ارز از کشور شده است.

به گزارش می متالز، علیزاده -مدیرعامل شرکت آذین فورج اسفراین -  اظهار کرد: این شرکت در مجاورت مجتمع صنعتی اسفراین واقع شده و ظرفیت تولید سالیانه آن 20 هزار تن انواع قطعات صنعتی است.

وی تاکید کرد: قطعات آلیاژی تولید شده در واحدهای تولیدی این شهرستان با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کند.

وی افزود: این شرکت با دارا بودن 15 خط تولیدی فورج سبک و سنگین، قریب به 60 دستگاه تراش، فرز و بورینگ CNC ، معمولی، سنگین و نیمه‌سنگین در راستای بهبود کیفیت محصولات گام برداشته است.

علیزاده ادامه داد: فورج سبک و سنگین در تمامی صنایع، تولید لوله جدار ضخیم و بدون درز، تولید سیلندر، انواع رینگ، لوله‌های آلیاژی و زنگ نزن، ماشین‌کاری و سوراخ‌کاری عمیق، ماشین‌کاری و مونتاژ قطعات خودرو و تسمه ارت ضد سرقت از اهم تولیدات و فعالیت‌های این شرکت است.

وی بیان کرد: یکی از اقداماتی که توسط این شرکت انجام می‌شود ماشین کاری و سوراخ‌کاری قطعه 60 تنی مربوط به یک آپ‌رول شرکت فولاد مبارکه است، این قطعه دارای 5.3 متر طول و 1.6 متر قطر بوده که تا پیش از آن از کشورهای خارجی وارد می‌شد، صنعتگران این شرکت پس از چهار ماه تلاش و کار مستمر موفق به انجام عملیات سوراخ‌کاری این قطعه شدند که این اقدام نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه بی‌سابقه بوده و موجب جلوگیری از خروج 320 هزار دلار ارز از کشور شده است.

علیزاده اظهار کرد: از سوی دیگر این شرکت توانسته نیاز بسیاری از صنایع مختلف به ویژه صنایع پالایشگاهی، نیروگاهی، پتروشیمی، نفت، گاز و تاسیسات به لوله‌های فولادی و زنگ نزن برخی اتصالات را بر طرف سازد و در همین راستا موفق به تولید باکیفیت ترین لوله‌های فولادی خاص و برخی اتصالات از قبیل انواع فلنج، کوپلینگ، انواع کاهنده، درپوش و ...نیاز صنایع زیربنایی در این بخش شده است.

وی گفت: انجام عملیات سوراخ‌کاری عمیق تا قطر داخل 1.5 متر در طول 10 متر از دیگر توانایی‌های شرکت فوق است، تکنیک منحصر به فرد این شرکت در زمینه سوراخ‌کاری عمیق در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر راه و شهرسازی در بازدید از غرفه ایدرو در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی:

تولید چرخ منوبلوک نقش موثری در خودکفایی صنعت ریلی دارد

می متالز - وزیر راه و شهرسازی از غرفه ایدرو و شرکت های تابعه در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی بازدید کرد .در این دیدار گزارشی از فعالیت های ایدرو در راستای مدیریت طرح تامین ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترو برای ۹ کلانشهر ارایه شد.
 

حضور ایدرو و شرکت های تابعه در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی

می متالز - سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت های تابعه آن با حضور در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، توانمندی‌های فنی و مهندسی خود را در این حوزه به نمایش گذارد.
 

فولاد مبارکه به حفظ و توسعه رسانه ‌ها کمک کرده است

می متالز - رئیس اطلاعات و انتشارات فولاد مبارکه گفت: این شرکت از ابتدای راه‌اندازی تا کنون به عنوان شرکتی پاسخگو ایفای نقش کرده و همواره در چارچوب مسوولیت ‌های اجتماعی خود، به حفظ و توسعه رسانه ‌های کشور کمک کرده است.
 مدیرامور عمومی اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان مطرح کرد:

تحقق فروش 23.5 هزار میلیارد تومانی در سال گذشته

می متالز - مدیرامور عمومی اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: سال گذشته با فروش 23 هزار و 500 میلیارد تومان و تناژ 6 میلیون و 770 هزار تن تولید فولاد فقط در کارخانه فولاد مبارکه نه مجموعه هلدینگ توانستیم این اهداف را محقق کنیم.
 مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور عنوان کرد:

حرکت در مسیر معدنکاری سبز

می متالز - شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد سنگ آهن در غرب کشور، یک شرکت بورسی است که در زمینه معادن سنگ آهن و فرآوری کنسانتره و گندله‌ فعالیت دارد.
 

شناسایی تولید کنندگان اسید کلریدریک 32 درصد توسط فولاد مبارکه

می متالز - شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای خرید اسید کلریدریک 32 درصد از تولیدکنندگان توانمند داخلی که توان تولید 15 هزار تن اسید کلریدریک و توانایی خروج اسید ضایعاتی به همین میزان از شرکت فولادمبارکه در سال را دارند، دعوت می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما