خبر
آهن و فولاد   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی  

ارزآوری 320 هزار دلاری یک شرکت در خراسان شمالی

می متالز - یک شرکت تولید قطعات صنعتی در خراسان شمالی موفق به انجام کاری شد که نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه بی‌سابقه بوده و موجب جلوگیری از خروج 320 هزار دلار ارز از کشور شده است.

به گزارش می متالز، علیزاده -مدیرعامل شرکت آذین فورج اسفراین -  اظهار کرد: این شرکت در مجاورت مجتمع صنعتی اسفراین واقع شده و ظرفیت تولید سالیانه آن 20 هزار تن انواع قطعات صنعتی است.

وی تاکید کرد: قطعات آلیاژی تولید شده در واحدهای تولیدی این شهرستان با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کند.

وی افزود: این شرکت با دارا بودن 15 خط تولیدی فورج سبک و سنگین، قریب به 60 دستگاه تراش، فرز و بورینگ CNC ، معمولی، سنگین و نیمه‌سنگین در راستای بهبود کیفیت محصولات گام برداشته است.

علیزاده ادامه داد: فورج سبک و سنگین در تمامی صنایع، تولید لوله جدار ضخیم و بدون درز، تولید سیلندر، انواع رینگ، لوله‌های آلیاژی و زنگ نزن، ماشین‌کاری و سوراخ‌کاری عمیق، ماشین‌کاری و مونتاژ قطعات خودرو و تسمه ارت ضد سرقت از اهم تولیدات و فعالیت‌های این شرکت است.

وی بیان کرد: یکی از اقداماتی که توسط این شرکت انجام می‌شود ماشین کاری و سوراخ‌کاری قطعه 60 تنی مربوط به یک آپ‌رول شرکت فولاد مبارکه است، این قطعه دارای 5.3 متر طول و 1.6 متر قطر بوده که تا پیش از آن از کشورهای خارجی وارد می‌شد، صنعتگران این شرکت پس از چهار ماه تلاش و کار مستمر موفق به انجام عملیات سوراخ‌کاری این قطعه شدند که این اقدام نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه بی‌سابقه بوده و موجب جلوگیری از خروج 320 هزار دلار ارز از کشور شده است.

علیزاده اظهار کرد: از سوی دیگر این شرکت توانسته نیاز بسیاری از صنایع مختلف به ویژه صنایع پالایشگاهی، نیروگاهی، پتروشیمی، نفت، گاز و تاسیسات به لوله‌های فولادی و زنگ نزن برخی اتصالات را بر طرف سازد و در همین راستا موفق به تولید باکیفیت ترین لوله‌های فولادی خاص و برخی اتصالات از قبیل انواع فلنج، کوپلینگ، انواع کاهنده، درپوش و ...نیاز صنایع زیربنایی در این بخش شده است.

وی گفت: انجام عملیات سوراخ‌کاری عمیق تا قطر داخل 1.5 متر در طول 10 متر از دیگر توانایی‌های شرکت فوق است، تکنیک منحصر به فرد این شرکت در زمینه سوراخ‌کاری عمیق در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در فولادمبارکه اصفهان انجام می‌شود

صرفه‌جویی در مصارف انرژی و آب و حرکت به سمت پسماند صفر

می متالز - معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست از غرفه شرکت فولاد مبارکه و آخرین دستاوردهای زیست‌محیطی این شرکت بازدید کرد.
 مدیر HSE فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد:

فعالیت‌های فولاد مبارکه بالاتر از استانداردهای زیست‌محیطی است

می متالز - شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه صنعت سبز به‌شمار می‌‌رود.
 

توجه به محیط زیست در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت است

می متالز - رویکردهای مختلفی در خصوص مدیریت و کنترل آثار فعالیت‌های سازمان بر محیط‌زیست شرکت و منطقه پیرامون تعریف و جاری‌سازی شده است.
 اسماعیلی در گفت و گو با «می متالز» تشریح کرد:

برنامه صادرات 10 هزار تنی اسفراین در سال 98 / لزوم تغییر اولویت های کاری با توجه به شرایط حساس کنونی کشور

می متالز - حسن اسماعیلی گفت: با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور، یکی از مهمترین راهکارهای افزایش اشتغال تمرکز بر حفظ مشاغل موجود است.
 مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه مطرح کرد؛

نقش بی‌بدیل بورس کالا در توسعه صنعت فولاد کشور

می متالز - عظیمیان گفت: عرضه محصولات فولادی در بورس کالا باعث شده است تا بازاری منسجم، شفاف و سازمان یافته در حوزه بازارهای کالایی صورت گیرد.
 

ارسال کمک‌های مردمی به استان سیل‌زده لرستان توسط ناوگان ترابری سنگین شرکت فولاد مبارکه

می متالز - در پی جاری شدن سیل در استان‌های گلستان و لرستان، مدیران و کارکنان شرکت فولاد مبارکه دوشادوش سایر هم‌وطنان شریف ایران با ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به یاری سیل‌زدگان این استان‌ها شتافتند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما