خبر
سنگ آهن  
استیل مینت اعلام کرد؛

کاهش ۵۰ درصدی صادرات سنگ آهن هند

می متالز - صادرات سنگ آهن هند در فوریه سال جاری ۳۳۰ هزار تن ثبت شد که ۴۹ درصد نسبت به ژانویه افت داشت.

به گزارش می متالز، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز صادرات سنگ آهن هند ۸۴ درصد افت داشته است. همچنین آمار آوریل گذشته تا فوریه سال جاری ۵.۶۲ میلیون تن ثبت شد که افت ۵۷ درصدی داشت.

از جمله علل کاهش صادرات سنگ آهن هند موجودی کافی فولادسازان چینی بود که در ژانویه خرید بیشتری انجام دادند تا برای تعطیلات هفته اول فوریه آماده باشند. از طرفی مقررات سخت گیرانه زیست محیطی در شمال چین نیز تقاضای چینی ها را برای سنگ آهن هند کمتر کرد.

کد خبر: 30799
تاریخ: 1397/12/22 - 10:35
منبع: بورس کالای ایران

صادرات  سنگ آهن  هند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ورق گرم صادراتی چین رو به بهبود

می متالز - در بازار صادرات ورق گرم چین خرید ها اخیرا بهتر شده چرا که مشتریان نگران رشد قیمت های بیشتر شدند. آخرین قیمت پیشنهادی حدود 485 تا 490 دلار هر تن فوب ثبت شده است. ظاهرا رونق بازارهای آتی به بهبود قیمت های صادراتی کمک کرد.
 

تاثیر رکود بازارهای جهانی بر بیلت صادراتی ایران

می متالز - جو بازار صادرات بیلت ایران با توجه به افت قیمت در بازارهای جهانی بیلت و قراضه منفی است.
 

کاهش تولید گندله سنگ آهن ایران

می متالز - بنا بر گزارش پلاتس، شرکت های معدنی زیرمجموعه ایمیدرو در دو ماه نخست سال 98 حدود 7.23 میلیون تن گندله سنگ آهن تولید کردند که 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افت داشت. تولید فولاد خام کارخانه های اصلی ایران نیز در این مدت 3.42 میلیون تن بوده که 1 درصد افت سالانه داشت.
 

معدنی در اندیشه ی فردای ایران

می متالز - بی تردید مقوله توسعه یک فرآیند تک بعدی اقتصادی یا سیاسی نیست، توسعه کشورها موضوعی چندمحوری و دارای سطح تاثیرپذیری چشمگیر از مجموعه تصمیم ها، رخدادها و رفتارهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی یک ملت و حتی موضوعات اقلیمی یک سرزمین است، بر این اساس، تصور کردن اینکه صرف تدوین برنامه های یک سویه برای توسعه، کشورمان به سطح توسعه یافتگی خواهد رسید یک تصور باطل است، آنچه که مسلم است برای رسیدن به سطح پیشرفت و توسعه یافتگی باید تمامی اجزای موثر جامعه ایران از جمله بنگاه های اقتصادی در رشته های محتلف به درک درست و بینش صحیح از نقش و کارکردشان در مقوله توسعه ملی برسند.
 مدیرعامل فولاد خوزستان:

ابلاغ بخشنامه های محدودکننده صادرات جای تعجب دارد

می متالز - ابلاغ بخشنامه های محدودکننده صادراتی و مشروط کردن آن به رعایت کف عرضه ها به ویژه برای شرکت های صادرات محور جای تعجب دارد.
 متال بولتن؛

ورق گرم صادراتی چین در مسیر بهبود

می متالز - در بازار صادرات ورق گرم چین خریدها اخیرا بهتر شده چرا که مشتریان نگران رشد قیمت‌های بیشتر شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما