خبر
زیرساخت ها   حمل و نقل  

14 سرنشین کشتی واژگون شده بندر شهید رجایی نجات یافتند

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با حضور به موقع نیروهای جست و جو و نجات دریایی این اداره کل، 14 سرنشینن کشتی واژگون شده در بندر شهید رجایی نجات یافتند.

به گزارش می متالز، الله مراد عفیفی پور روز سه شنبه اظهار کرد: این کشتی به نام SL STAR با طول 91.5 متر با پرچم کوموروس در اسکله 25 بندر شهید رجایی پهلو گرفته بود که ساعت 9:50 دقیقه صبح امروز هنگام عملیات بارگیری دچار سانحه واژگونی شد.
وی افزود: این کشتی 14 نفر سرنشین داشت که همگی اتباع خارجی هستند و در نخستین دقایق بروز سانحه توسط تیم جست و جو و نجات بندر شهید رجایی نجات یافتند.
عفیفی پور با بیان اینکه علت واژگونی این کشتی در حال بررسی است، بیان کرد: از 14 سرنشین این کشتی سه نفر مصدوم و بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.
وی محموله این کشتی را 153 کانتینر کالای معدنی و صنعتی اعلام کرد و گفت: گروه عملیات بندری در حال بیرون آوردن کانتینرها از دریا و انتقال به محوطه بندری هستند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید بر اینکه عملیات تخلیه و بارگیری بندر بدون توقف در جریان است، افزود: شرایط و اوضاع کشتی در کنترل است و علل دقیق حادثه توسط تیم کارشناسان کمیته بررسی سوانح بندر در دست بررسی است.
بندر شهید رجایی با 40 پست اسکله و 18 دستگاه جرثقیل گنتری کرین (دروازه ای) در 23 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
این بندر بزرگترین و مجهزترین بندر کانتینری ایران است که بیش از 80 درصد عملیات کانتینری بنار سراسر کشور را پشتیبانی می کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کره جنوبی کشتی های خودران می سازد

می متالز - شرکت مهندسی و کشتی سازی Daewoo با دانشگاه دریایی و اقیانوسی کره و همچنین دو شرکت فناوری Napa و AVL برای ساخت کشتی های هوشمند در این کشور با امضای قراردادی پیش قدم شدند.
 

اولین گواهینامه ایمنی سایبری کشتی صادر شد

می متالز - اولین گواهینامه تائید نوع ایمنی سایبری برای کشتی های هوشمند جدید صادر شد.
 

افزایش 20 برابری نرخ بیمه نفتکش‌ها در خاورمیانه

می متالز - نرخ‌های بیمه برای نفتکش‌هایی که در خاورمیانه بارگیری می‌کنند پس از حمله اخیر به دو نفتکش در دریای عمان حداکثر ۲۰ برابر شده است.
 در کدال منتشر شد؛

خلاصه تصمیمات مجمع عمومی "حخزر"

می متالز - مجمع عمومی شرکت کشتیرانی دریای خزر تقسیم مبلغ ۷۵۰ ریال سود نقدی و ۸۳۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
 

دپوی ۱۰۱ هزار کانتینر در 6 بندر کشور

می متالز - بررسی‌ها نشان می‌دهد، تا اواخر خردادماه حدود ۱۰۰ هزار کانتینر انواع کالا در بنادر ۵ گانه مهم کشور دپو شد.
 

پهلوگیری کشتی مسافری - باری قطر در بندر بوشهر

می متالز - معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: کشتی مسافری - باری قطر با هدف ایجاد خط دریایی بین بوشهر و قطر در بندر بوشهر پهلو گیری کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما