خبر
زیرساخت ها   حمل و نقل  

14 سرنشین کشتی واژگون شده بندر شهید رجایی نجات یافتند

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با حضور به موقع نیروهای جست و جو و نجات دریایی این اداره کل، 14 سرنشینن کشتی واژگون شده در بندر شهید رجایی نجات یافتند.

به گزارش می متالز، الله مراد عفیفی پور روز سه شنبه اظهار کرد: این کشتی به نام SL STAR با طول 91.5 متر با پرچم کوموروس در اسکله 25 بندر شهید رجایی پهلو گرفته بود که ساعت 9:50 دقیقه صبح امروز هنگام عملیات بارگیری دچار سانحه واژگونی شد.
وی افزود: این کشتی 14 نفر سرنشین داشت که همگی اتباع خارجی هستند و در نخستین دقایق بروز سانحه توسط تیم جست و جو و نجات بندر شهید رجایی نجات یافتند.
عفیفی پور با بیان اینکه علت واژگونی این کشتی در حال بررسی است، بیان کرد: از 14 سرنشین این کشتی سه نفر مصدوم و بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.
وی محموله این کشتی را 153 کانتینر کالای معدنی و صنعتی اعلام کرد و گفت: گروه عملیات بندری در حال بیرون آوردن کانتینرها از دریا و انتقال به محوطه بندری هستند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید بر اینکه عملیات تخلیه و بارگیری بندر بدون توقف در جریان است، افزود: شرایط و اوضاع کشتی در کنترل است و علل دقیق حادثه توسط تیم کارشناسان کمیته بررسی سوانح بندر در دست بررسی است.
بندر شهید رجایی با 40 پست اسکله و 18 دستگاه جرثقیل گنتری کرین (دروازه ای) در 23 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
این بندر بزرگترین و مجهزترین بندر کانتینری ایران است که بیش از 80 درصد عملیات کانتینری بنار سراسر کشور را پشتیبانی می کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دولت به شناورهای مسافری سوخت یارانه‌ای بدهد

می متالز - مدیر عامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ناوگان کشتیرانی مسافری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران استانداردهای بالایی دارد، گفت: ماهانه حدود ۸ هزار تن سوخت یارانه‌ای برای کشتی‌های مسافری نیاز داریم.
 محمد کشتی‌آرای، تحلیلگر بازار طلا و سکه:

سکه گران شده اما روند معاملات عادی است

می متالز - محمد کشتی‌آرای، تحلیلگر بازار طلا و سکه گفت:
 سکه ۱۰۰ هزار تومان گران شد

دلار بر قله ۹ ماهه

می متالز - در اولین روز هفته، روند بازار به کام افزایشی‌ها بود؛ دلار کانال ۱۴ هزار تومانی را شکست و سکه تمام بهار آزادی توانست با قدرت از سد ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی عبور کند.
 

تلاش برای نجات «حکشتی»

می متالز - امروز نمادهای بزرگ غیرکالایی که بعد از شوک میانه دی مسیر پرشتاب صعودی را در پیش گرفته بودند مسیر اصلاحی را در پیش گرفتند و عمدتا معاملات را با صف فروش به پایان رساندند.
 نجفی نشست فراکسیون توسعه دریامحور مجلس را تشریح کرد:

حضور مدیران شرکت‌های دریانوردی و کشتی‌سازی / ایجاد تصویری جامع‌تر برای توسعه دریامحور

می متالز - رئیس فراکسیون توسعه دریامحور مجلس گفت: نشست این فراکسیون با حضور مدیران شرکت‌های دریانوردی و کشتی‌سازی و با هدف بررسی مشکلات این بخش برگزار شد.
 

تامین مالی ۶ هزار میلیارد ریالی تامین اجتماعی با صکوک اجاره

می متالز - سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی مرحله دوم صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (سهامی عام) را به ارزش ۶ هزار میلیارد ریال صادر کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما