خبر
زیرساخت ها   حمل و نقل  

14 سرنشین کشتی واژگون شده بندر شهید رجایی نجات یافتند

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با حضور به موقع نیروهای جست و جو و نجات دریایی این اداره کل، 14 سرنشینن کشتی واژگون شده در بندر شهید رجایی نجات یافتند.

به گزارش می متالز، الله مراد عفیفی پور روز سه شنبه اظهار کرد: این کشتی به نام SL STAR با طول 91.5 متر با پرچم کوموروس در اسکله 25 بندر شهید رجایی پهلو گرفته بود که ساعت 9:50 دقیقه صبح امروز هنگام عملیات بارگیری دچار سانحه واژگونی شد.
وی افزود: این کشتی 14 نفر سرنشین داشت که همگی اتباع خارجی هستند و در نخستین دقایق بروز سانحه توسط تیم جست و جو و نجات بندر شهید رجایی نجات یافتند.
عفیفی پور با بیان اینکه علت واژگونی این کشتی در حال بررسی است، بیان کرد: از 14 سرنشین این کشتی سه نفر مصدوم و بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.
وی محموله این کشتی را 153 کانتینر کالای معدنی و صنعتی اعلام کرد و گفت: گروه عملیات بندری در حال بیرون آوردن کانتینرها از دریا و انتقال به محوطه بندری هستند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید بر اینکه عملیات تخلیه و بارگیری بندر بدون توقف در جریان است، افزود: شرایط و اوضاع کشتی در کنترل است و علل دقیق حادثه توسط تیم کارشناسان کمیته بررسی سوانح بندر در دست بررسی است.
بندر شهید رجایی با 40 پست اسکله و 18 دستگاه جرثقیل گنتری کرین (دروازه ای) در 23 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
این بندر بزرگترین و مجهزترین بندر کانتینری ایران است که بیش از 80 درصد عملیات کانتینری بنار سراسر کشور را پشتیبانی می کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل سازمان بنادر در تشریح نتایج سفر به ویتنام مطرح کرد؛

پیشنهاد برقراری خط کشتیرانی منظم بین ایران و ویتنام/ استقبال ویتنام از افزایش حجم تجارت با ایران

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر گفت: ویتنامی‌ها از افزایش حجم تجارت با ایران و پیشنهاد همکاری‌های دریایی و بندری استقبال کردند.
 مدیر کل بنادر سیستان و بلوچستان خبر داد؛

ورود دومین کشتی لاینر کانتینری به چابهار

می متالز - مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: دومین کشتی لاینر کانتینری از ابتدای سال جاری از مبدا بنادر هندوستان وارد چابهار شد و عملیات تخلیه و بارگیری آن در حال انجام است.
 

بازگشت ثبات به بازار طلا و سکه

می متالز - رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر از بازگشت ثبات به بازار طلا و سکه خبر داد.
 معاون سازمان بنادر

ورود کشتی جدید سانی برای جابجایی مسافران در ایام نوروز / ساخت اسلکه‌های جدید دریایی در قشم

می متالز - حق شناس گفت: کشتی جدید سانی با قابلیت جابجایی چندین هزار مسافر در ایام نوروز وارد ناوگان دریایی شد.
 نرخ حمل و نقل دریایی همچنان در قعر

شاخص بالتیک، در انتظار یک محرک قوی برای صعود

می متالز - کاهش رشد اقتصاد جهانی همراه با افت تقاضا در چین- به‌دلیل تعطیلات سال نو- و همچنین وقوع فاجعه در بزرگترین معدن سنگ آهن دنیا در برزیل، منجر شد تا نرخ کشتیرانی در ماه فوریه، به پایین‌ترین حد در تاریخ خود نزدیک شود؛ با این وجود برخی از صاحبان صنایع امیدوار هستند که بزودی اوضاع تغییر کند.
 

دلار طلا را ارزان کرد

می متالز - رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به این‌که ارز، طلا و سکه در هفته گذشته نوسانات بسیاری را تجربه کرده‌اند گفت: کاهش ارزش طلا در بازارهای جهانی و افت قیمت دلار، قیمت طلا و انواع سکه را کاهش داد و منجر به کاهش ۵۰ هزار تومانی حباب سکه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما