خبر
ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  
دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان اعلام کرد

رونق بازار سیمان در سال ۹۸

می متالز - دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: صنعت سیمان در سال ۹۷ یک روال ثابتی را طی کرد و پیش‌بینی می‌شود این صنعت در سال ۹۸ رونق و توسعه یابد.

به گزارش می متالز به نقل از معدن۲۴، عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه صادرات سیمان نسبت به سال ۹۶ کاهش نیافته است، اظهار کرد: سیمان به ۱۷ کشور دنیا از جمله آسیای میانه، آفریقا، بنگلادش کشورهای حوزه خلیج فارس و غیره صادر می‌شود.

وی افزود: مصرف سیمان یکی از شاخص‌های رشد ساخت‌وساز است که نشان می‌دهد میزان ساخت‌وساز تفاوت چندانی با سال ۹۶ نداشته است هر چند در این میان شاخص‌های دیگر باید بررسی شود.

شیخان تصریح کرد: روند فعلی صنعت سیمان گویای چند چالش از جمله کاهش مصرف سیمان در داخل است که امیدواریم در سال جدید وضع این بازار، بهبود یابد.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه این صنعت در سال ۹۷ یک روال ثابتی را در بازار طی کرد، اظهار کرد: تحریم‌ها در این صنعت بی تأثیر نبوده است.

شیخان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود صنعت سیمان در سال ۹۸ رونق و توسعه یابد، افزود: اگر کارخانه‌ها با ظرفیت ۶۰ تا ۶۵ درصدی به فعالیت خود ادامه دهند قیمت‌ها روند بهتری را طی می‌کند.

وی تصریح کرد: سیمان از کالاهایی است که کشور در تولید آن دارای مزیت است و از این طریق هم می‌تواند ارزآوری داشته باشد و هم مانع خروج ارز به واسطه عدم واردات شود.

شیخان بیان کرد: فعالان صنعت سیمان و کارشناسان این بخش در تلاش هستند تا یک نرخ منطقی برای سیمان به دست آورند تا هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده صرفه اقتصادی داشته باشد.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: مصرف سیمان یکی از شاخص‌های ساخت و ساز است که این امر نشان می‌دهد، وضعیت سیمان در ۶ ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، تغییری نکرده و روال عادی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نیروی انسانی و کارگران؛ سرمایه اصلی صنعت سیمان هستند

می متالز - هیئت بلند پایه کارگری از کشور چین به همراه مسئولان خانه کارگری کشوری و استانی از توانمندی و ظرفیت های شرکت سیمان صوفیان بازدید به عمل آوردند.
 

بهبود وضعیت تولید و تحویل سیمان در ۳ ماهه نخست امسال

می متالز - آمارها نشان می‌دهد وضعیت تولید و تحویل سیمان در ۳‌ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته، بهبود یافته و امیدواریم این روند تداوم یابد. به رغم تحریم ها و مشکلات، صنعت سیمان چشم انداز روشنی پیش رو دارد.
 

منشأ پنهان رشد ‌بی‌پشتوانه قیمت سهام در بورس تهران چیست؟

می متالز - پس از رشدهای پرشتاب ماه‌های اخیر تقابل نظرات در بورس تهران شدت گرفته است. عده‌ای از تحلیلگران از پایان موج صعودی و برخی دیگر از پتانسیل رشد قابل توجه سهام خبر می‌دهند. با این حال عمده تحلیلگران بنیادی نسبت به ایجاد حباب قیمتی در سهام برخی شرکت‌ها اتفاق نظر دارند.
 

بهبود وضعیت تولید و تحویل سیمان در ۳ ماهه نخست امسال

می متالز - آمارها نشان می‌دهد وضعیت تولید و تحویل سیمان در ۳‌ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته، بهبود یافته و امیدواریم این روند تداوم یابد. به رغم تحریم ها و مشکلات، صنعت سیمان چشم انداز روشنی پیش رو دارد.
 توسط دبیر انجمن:

قیمت رسمی و ارشادی فروش انواع سیمان اعلام شد + جدول

می متالز - دبیر انجمن کارفرمایی سیمان، قیمت ارشادی فروش انواع سیمان خاکستری را بصورت نقدی و بدون محاسبه ارزش افزوده اعلام کرد.
 یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:

پیش بینی سود کوتاه مدت ۳ صنعت + دلایل اقبال به سهام اثرگذار بر شاخص

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر ورود بخشی از جریان نقدینگی به سمت صندوق های طلا و پیش بینی سودآوری کوتاه مدت سه صنعت، دلایل اقبال به سهم های تاثیرگذار بر شاخص را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما