خبر
ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  
دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان اعلام کرد

رونق بازار سیمان در سال ۹۸

می متالز - دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: صنعت سیمان در سال ۹۷ یک روال ثابتی را طی کرد و پیش‌بینی می‌شود این صنعت در سال ۹۸ رونق و توسعه یابد.

به گزارش می متالز به نقل از معدن۲۴، عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه صادرات سیمان نسبت به سال ۹۶ کاهش نیافته است، اظهار کرد: سیمان به ۱۷ کشور دنیا از جمله آسیای میانه، آفریقا، بنگلادش کشورهای حوزه خلیج فارس و غیره صادر می‌شود.

وی افزود: مصرف سیمان یکی از شاخص‌های رشد ساخت‌وساز است که نشان می‌دهد میزان ساخت‌وساز تفاوت چندانی با سال ۹۶ نداشته است هر چند در این میان شاخص‌های دیگر باید بررسی شود.

شیخان تصریح کرد: روند فعلی صنعت سیمان گویای چند چالش از جمله کاهش مصرف سیمان در داخل است که امیدواریم در سال جدید وضع این بازار، بهبود یابد.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه این صنعت در سال ۹۷ یک روال ثابتی را در بازار طی کرد، اظهار کرد: تحریم‌ها در این صنعت بی تأثیر نبوده است.

شیخان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود صنعت سیمان در سال ۹۸ رونق و توسعه یابد، افزود: اگر کارخانه‌ها با ظرفیت ۶۰ تا ۶۵ درصدی به فعالیت خود ادامه دهند قیمت‌ها روند بهتری را طی می‌کند.

وی تصریح کرد: سیمان از کالاهایی است که کشور در تولید آن دارای مزیت است و از این طریق هم می‌تواند ارزآوری داشته باشد و هم مانع خروج ارز به واسطه عدم واردات شود.

شیخان بیان کرد: فعالان صنعت سیمان و کارشناسان این بخش در تلاش هستند تا یک نرخ منطقی برای سیمان به دست آورند تا هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده صرفه اقتصادی داشته باشد.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: مصرف سیمان یکی از شاخص‌های ساخت و ساز است که این امر نشان می‌دهد، وضعیت سیمان در ۶ ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، تغییری نکرده و روال عادی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی؛

هند و چین متقاضی خرید سیمان ایران شدند/ پیش بینی رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی صادرات در سال جاری

می متالز - کارشناس صنعت سیمان از تقاضای جدید تجار هندی و چینی برای خرید سیمان ایران خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود صادرات سیمان امسال ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.
 

توضیحات سیمان شمال با توجه به افزایش قیمت سهام/ شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ندارد

می متالز - با توجه به روند رو به رشد قیمت سهام نمادهای سیمانی طی روزهای‌ اخیر، سیمان شمال نیز با توجه به نوسان ۵۰ درصدی قیمت متوقف شد و در این زمینه توضیحاتی ارائه داد.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

تداوم فعالیت سیمانی‌ها در گرو افزایش نرخ/ آمار تولید و فروش سیمانی‌ها در سال ۹۷/ پیمان سپاری ارزی، بندی بر پای صادرکنندگان سیمان

می متالز - الزام به صادرات ارزی و افزایش هزینه های حمل و نقل مهمترین موانع پیش روی صادرات صنعت بوده است.
 

تقاضای جدید هند و چین برای خرید سیمان ایران

می متالز - کارشناس صنعت سیمان از تقاضای جدید تجار هندی و چینی برای خرید سیمان ایران خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود صادرات سیمان امسال ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.
 دبیر انجمن سیمان خواستار شد

ضرورت پیگیری افزایش نرخ سیمان

می متالز - یکی از اتفاق‌هایی که برای واحدهای صادراتی سیمانی در نیمه دوم سال گذشته روی داد، قانون پیمان‌سپاری ارزی بود که تولیدکنندگان را مجبور به بازگرداندن ارز صادراتی خود به داخل کشور می‌کرد.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

بازسازی ساختمان‌های مناطق سیل زده نیازمند ۳۷۵ هزار تن سیمان است

می متالز - شیخان گفت: با توجه به تعداد واحد‌های آسیب دیده سیل، به نظر می‌رسد بازسازی ساختمان‌ها نیازمند حدود ۳۷۵ هزار تن سیمان است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما