خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  

اروپا به آمریکا هشدار داد: شاید ایران از برجام خارج شود

می متالز - دیپلمات‌های اروپایی به دولت آمریکا هشدار دادند درصورت عدم تمدید معافیت ایران از تحریم هسته‌ای، شاید تهران از برجام خارج شود.

به گزارش می متالز به نقل از فارس، مقامات اروپایی طی روزهای اخیر به آمریکا هشدار داده‌اند در صورت عدم تمدید معافیت از تحریم‌های هسته‌ای، ایران ممکن از توافق هسته‌ای خارج شود.

این تحریم‌ها در صورتی که اجرایی شود محور اصلی توافق سال ۲۰۱۵ را هدف قرار می‌دهد. تهران به موجب این همکاری مجاز است برخی فعالیت‌های هسته‌ای را در سایت‌های علناً اعلام‌ شده ادامه دهد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا، جلسه نمایندگان اتحادیه اروپا، فرانسه و انگلیس با نماینده کاخ سفید را تنش‌آمیز توصیف کرد و هشدار داد تحریم‌های آمریکا درباره همکاری‌های هسته‌ای با ایران ممکن است از سر گرفته شود.

این تحریم‌ها تمامی نهادهای همکار با ایران در پروژه‌های هسته‌ای را هدف قرار می‌دهد و تمام کشورهای حاضر در برجام، ممکن است در معرض تحریم‌های جدید آمریکا قرار گیرند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی وزارت امور خارجه:

ایران ارزشی برای معافیت‌های اعطایی بر تحریم‌ها قائل نیست

می متالز - سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به بیانیه کاخ سفید مبنی بر تمدید نشدن معافیت برای خریداران نفت ایران گفت: ایران با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم‌های مورد نظر، در اصل ارزش و اعتباری برای معافیت‌های اعطایی بر تحریم‌ها قائل نبوده و نیست.
 

روسیه در پاسخ به اوکراین تحریم‌های اقتصادی را افزایش داد

می متالز - روسیه در پاسخ به اقدام اخیر اوکراین مبنی بر افزایش تحریم‌های مسکو، محدودیت های جدیدی را در بخش تجارت با اوکراین معرفی کرد.
 عضو هیات رییسه اتاق ایران و پاکستان:

تحریم‌های آمریکا موجب افزایش مبادلات تجاری تهران و اسلام‌آباد شده است/ پاکستان توان پرداخت ارز برای تسویه بدهی‌های خود را ندارد

می متالز - عضو هیات رییسه اتاق ایران و پاکستان گفت: یکی از مشکلات ما این است که تجار ما از همتایان پاکستانی طلبکار هستند اما متاسفانه پاکستان توان پرداخت ارز را ندارد و بیشتر به دنبال استفاده از پول‌های ملی است و از سویی کالاهای آنها نیز محدود است و این باعث شده تا ما با مشکل مواجه شویم و اگر مبادلات کالا به کالا شود، بخشی از این مشکل برطرف خواهد شد.
 

همکاری روسیه با ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

می متالز - روسیه با خرید نفت از ونزوئلا و فروش آن به مشتریان با اخذ درصدی نفت آن کشور را می‌فروشد تا ونزوئلا تحریم‌ها را دور زده باشد.
 

تناقض سیاست ترامپ درباره ایران با واقعیت‌های بازار نفت

می متالز - دولت ترامپ باید تا روز دوم می درباره تمدید معافیت کشورها در قبال تحریم ایران تصمیم‌‌گیری کند که این مساله می‌تواند تهدید زیادی برای ثبات بازار ایجاد کند.
 

اصرار ژاپن بر تداوم خرید نفت از ایران

می متالز - ژاپن همچنان متعهد به خرید نفت از ایران است، زیرا تقریباً تمام نیاز‌های نفتی خود را از طریق واردات تأمین می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما