خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  

اروپا به آمریکا هشدار داد: شاید ایران از برجام خارج شود

می متالز - دیپلمات‌های اروپایی به دولت آمریکا هشدار دادند درصورت عدم تمدید معافیت ایران از تحریم هسته‌ای، شاید تهران از برجام خارج شود.

به گزارش می متالز به نقل از فارس، مقامات اروپایی طی روزهای اخیر به آمریکا هشدار داده‌اند در صورت عدم تمدید معافیت از تحریم‌های هسته‌ای، ایران ممکن از توافق هسته‌ای خارج شود.

این تحریم‌ها در صورتی که اجرایی شود محور اصلی توافق سال ۲۰۱۵ را هدف قرار می‌دهد. تهران به موجب این همکاری مجاز است برخی فعالیت‌های هسته‌ای را در سایت‌های علناً اعلام‌ شده ادامه دهد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا، جلسه نمایندگان اتحادیه اروپا، فرانسه و انگلیس با نماینده کاخ سفید را تنش‌آمیز توصیف کرد و هشدار داد تحریم‌های آمریکا درباره همکاری‌های هسته‌ای با ایران ممکن است از سر گرفته شود.

این تحریم‌ها تمامی نهادهای همکار با ایران در پروژه‌های هسته‌ای را هدف قرار می‌دهد و تمام کشورهای حاضر در برجام، ممکن است در معرض تحریم‌های جدید آمریکا قرار گیرند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بررسی عملکرد ایرالکو در فصل نخست 1398؛

کاهش فروش ایرالکو در سایه‌ی تحریم‌ها

می متالز - شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در فصل نخست سال 1398، هر چند که تولید محصولات خود را افزایش داد، ولی به‌دلیل معضل تحریم‌ها از فروش آن طی این دوره کاسته شد. این امر نیز میزان درآمد حاصل از فروش این شرکت را طی این دوره کاهش داد.
 بیم و امیدها

آینده برجام چه خواهد بود؟

می متالز - دلایل روی آوردن ایران به استراتژی کاهش تعهدات برجامی، نتایج احتمالی این تصمیم و آینده برجام چه خواهد بود؟
 

چهار کشتی ایرانی در انتظار سوخت در بنادر برزیل

می متالز - دو کشتی فله‌بر دیگر ایران که با محموله اوره به برزیل آمده و قرار بود با محموله ذرت به ایران برگردند، بدون سوخت ماندند زیرا شرکت دولتی پتروبراس از فروش سوخت بانکر به آنها به علت تحریم‌های آمریکا خودداری می‌کند.
 رئیس اتاق بازرگانی تهران:

در شرایط فعلی دیپلماسی اقتصادی اهمیت زیادی دارد

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است در شرایط تحریم‌های اقتصادی بخش‌های مختلف اقتصاد ایران باید خود را برای شرایط جدید تقویت کنند و در این بین دیپلماسی اقتصادی بیشترین اهمیت را دارد.
 سخنگوی وزارت امور خارجه:

سازِکار اینستکس بدون خرید نفت توقعات ایران را برآورده نمی‌کند

می متالز - سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه سازِکاراینستکس در مرحله اجراست، گفت: این سازِکار بدون خرید نفت ایران نمی‌تواند توقعات ما را به‌طور کامل برآورده کند.
 در گفت‌وگو با کارشناسان معدن مطرح شد:

معادن کوچک مورد بی‌مهری قرارگرفته‌اند

می متالز - در سال‌های اخیر، معادن کوچک و متوسط موردتوجه قرار گرفته‌اند. در اهمیت این معادن باید گفت ۸۵ درصد اشتغال بخش معدن در ایران مربوط به SMEهای معدنی یا معادن کوچک است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما