خبر
صنعت  
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس خبر داد:

صدور تعداد 1615 فقره جواز تاسیس صنعتی در سال 1397

می متالز - رضازاده از صدور 1615 فقره جواز تاسیس صنعتی، با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از 135 هزار میلیارد ریال در سال گذشته در استان فارس خبر داد.

به گزارش می متالز، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با توجه به تلاش های صورت گرفته از سوی این سازمان با هدف توسعه سرمایه گذاری در بخش صنایع استان در سال گذشته تعداد 1615 فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از 135 هزار میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال بیش از 25 هزار نفر صادرگردید.

رضا زاده افزود: جواز‌های تاسیس صنعتی صادر شده در زمینه‌ محصولات کانی غیر فلزی، محصولات از لاستیک و پلاستیک، محصولات غذایی و آشامیدنی ، ساخت ماشین آلات و تجهیزات است.

وی اضافه کرد: در مدت زمان مذکور تعداد 296 فقره پروانه بهره برداری صنعتی با میزان سرمایه گذاری بیش از 29 هزار میلیارد ریال صادر شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه در سال گذشته با صدور 296 فقره پروانه بهره بهرداری صنعتی تعداد سه هزار و 465 نفر فرصت شغلی ایجاد شده است، این واحدها در زمینه رشته‌های مختلف صنعتی با عناوین محصولات غذایی و آشامیدنی، سایر محصولات کانی غیرفلزی و محصولات از لاستیک و پلاستیک است.

رضا زاده با بیان اینکه در بین پروانه های صنعتی صادره سال گذشته در استان، بخش محصولات از لاستیک و پلاستیک-محصولات غذایی و آشامیدنی-سایر محصولات کانی غیر فلزی- ساخت مواد و محصولات شیمیایی ، بیشترین سهم را در بین صنایع داشته است، گفت: از نظر اشتغال نیز، بخش محصولات از لاستیک و پلاستیک از کل اشتغال استان دارای بیشترین میزان اشتغال در بین کل صنایع می باشد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز از صدور 38 فقره پروانه بهره بهره داری معدن در سال 97 خبر داد و گفت: تعداد 38 فقره پروانه بهره برداری معدنی با ظرفیت استخراج اسمی بیش از یک میلیون و 142 هزارتن و ذخیره قطعی یک میلیون 467 هزار تن صادر شده است.

وی با بیان اینکه برای بهره برداری از این معادن بیش از 390 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است اظهارداشت: با بهره برداری از این معادن برای 323 نفر فرصت زمینه اشتغال ایجاد شده است.

رضا زاده در این مدت تعداد پروانه اکتشاف صادر شده در استان را 73 فقره عنوان و اضافه کرد: در سال گذشته 38 فقره گواهی کشف با تناژ ذخیره قطعی بیست و چهار هزار و 608 تن صادر شده است. قابل ذکر است ؛ از ۶۸ نوع ماده معدنی شناسایی شده در کشور 23 نوع آن در استان فارس برداشت می شوند.

رضا زاده بیان کرد: در زمینه خدمات فنی و مهندسی تعداد 13 فقره جواز تاسیس و تعداد یک فقره پروانه واحد فنی و مهندسی در سال گذشته صادر شده است ، همچنین در زمینه طراحی و مونتاژ آسانسور تعداد 4 فقره پروانه بهره‌برداری در این مدت صادر شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: استان با چهار هزار و 351 واحد صنعتی فعال و سرمایه گذاری حدود 102 هزار میلیارد ریال و اشتغال حدود یکصد هزار و 705 نفر از نظر تعداد در رتبه 4 و از نظر اشتغال در رتبه 8 و از نظر سرمایه گذاری در جایگاه 13 قرار گرفته است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به عزم دولت برای پرداخت تسهیلات اشتغالزا بر اساس برنامه های تولید و اشتغال بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 97 با هدف کاهش نرخ بیکاری گفت: با ثبت نام متقاضی در سامانه بهین یاب ، بخشی از این تسهیلات از محل تبصره 18 علاوه بر کمک های بلاعوض، دارای یارانه سود 12 تا 14 درصد بین مناطق محروم ، غیر محروم مورد محاسبه ودر ردیف پرداخت قرار می گیرد.

رضا زاده اظهار داشت: این بودجه در نوسازی صنایع و طرح های نیمه تمام با هدف اشتغال تخصیص داده شده که هم در توسعه استان و هم در اشتغال زایی جوانان موثر است.

وی مبحث اشتغال را دغدغه اصلی کشور دانست و تصریح کرد: طبق برنامه های دولت برای ایجاد اشتغال، تبصره 18 قانون بودجه کشور مهمترین سیاست بودجه ای دولت در زمینه ایجاد، تثبیت اشتغال و سیاست های بازار کار می باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کارخانه استحصال طلا در خراسان جنوبی احداث می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: کارخانه استحصال طلا با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۰ میلیارد تومان در حوزه شهرستان‌های نهبندان و خوسف به زودی احداث می‌شود.
 

شناسایی ۵ محدوده معدنی طلا تا کنون در استان خراسان جنوبی

می متالز - تا کنون ۵ محدوده معدنی طلا با ذخیره ۳۳ میلیون تن، در خراسان جنوبی شناسایی شده است.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

بخش اول ماشین‌آلات خط تولید سیمان سفید ازنا وارد محل احداث کارخانه شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از ورود پارت اول ماشین آلات خارجی خط تولید سیمان سفید ازنا به محل این کارخانه خبر داد.
 با حضور معاون وزیر صمت انجام شد:

افتتاح دو طرح صنعتی در گیلان

می متالز - با حضور رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دو طرح در شهرک صنعتی رشت به بهره برداری رسید.
 

تكميل طرح هاي صنعتي اصفهان به 20 هزار ميليارد ريال نياز دارد

می متالز - رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: نزديك به چهار هزار واحد صنعتي نيمه تمام در اين استان وجود دارد كه براي تكميل و راه اندازي آنها به بيش از 20 هزار ميليارد ريال اعتبار و سرمايه گذاري نياز داريم.
 سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری:

پساب شهر بروجن برای صنعت فولاد سازی مورد استفاده قرار می گیرد

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: پساب شهر بروجن برای صنعت فولاد سازی مورد استفاده قرار می گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما