خبر
صنعت  
مهندس محسن دارابی:

۵۷۷ مورد از ۱۰۵۰ واحد صنعتی استان کرمانشاه کاملا فعال هستند

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، با اشاره به وجود ۱۰۵۰ واحد صنعتی در استان کرمانشاه، اظهار کرد: از این تعداد ۵۷۷ واحد فعال است.

به گزارش می متالز، محسن دارابی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت برگزار شد،ادامه داد: ۲۹۶ واحد غیر فعال داریم که برای ۱۱۰ مورد از آنها هیچ کاری نمی‌توان انجام داد اما ۱۸۶ واحد دیگر در برنامه فعال سازی قرار دارند.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان کرمانشاه از وجود ۱۷۷ واحد صنعتی نیمه فعال در استان هم خبر داد و عنوان کرد: یکی از اولویت های اساسی ما رسیدگی به وضعیت این ۱۷۷ واحد است.

وی با اشاره به ۱۰، دوازده پروژه مهم و راکد استان از جمله اسیدسیتریک، پنیر غرب، بیستون تامین و ... نیز که به نمادی برای رکود صنعت استان تبدیل شدند، گفت: با جدیت پیگیری وضعیت این واحدها هستیم.

دارابی همچنین از پیگیری برای تکمیل کردن پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در استان خبر داد و اظهار کرد: برای بازسازی و نوسازی صنایع و همچنین تامین سرمایه در گردش واحدها نیز برنامه داریم.

وی در ادامه از برگزاری ۱۱۶ جلسه ستاد تسهیل در استان در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد:این جلسات ۶۷۶ مصوبه داشت که بیش از ۵۵ درصد مصوبات آنها اجرایی شده است.

به گفته رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه، بیش از ۵۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل مربوط به بانکها بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کارخانه استحصال طلا در خراسان جنوبی احداث می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: کارخانه استحصال طلا با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۰ میلیارد تومان در حوزه شهرستان‌های نهبندان و خوسف به زودی احداث می‌شود.
 

شناسایی ۵ محدوده معدنی طلا تا کنون در استان خراسان جنوبی

می متالز - تا کنون ۵ محدوده معدنی طلا با ذخیره ۳۳ میلیون تن، در خراسان جنوبی شناسایی شده است.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان خبر داد:

امضای تفاهم نامه اعطای تسهیلات با پست بانک ایران/ ۴۰۰ واحد صنعتی بزرگ اصفهان نیازمند سرمایه در گردش

می متالز - با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان و سرپرست پست بانک ایران؛ تفاهم نامه اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ در راستای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی استان، به امضای طرفین رسید.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

بخش اول ماشین‌آلات خط تولید سیمان سفید ازنا وارد محل احداث کارخانه شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از ورود پارت اول ماشین آلات خارجی خط تولید سیمان سفید ازنا به محل این کارخانه خبر داد.
 درخشش عملکرد پتروشیمی پردیش و کرمانشاه در اولین فصل سال

گاز 7 سنتی در «کرماشا» و «شپدیس»/ خوراک ناهماهنگ صنعت پتروشیمی در بهار؟

می متالز - دو پتروشیمی اوره‌ساز کرمانشاه و پردیس سودآوری بهار خود را با جهش محسوس روی «کدال» قرار داده‌اند. پتروشیمی کرمانشاه در بهار سود خالص 236 میلیارد تومانی و پتروشیمی پردیس سود خالص 968 میلیارد تومانی را محقق کرده‌است. نکته جالب توجه در گزارش‌های بهار این دو اوره‌ساز، نرخ پایین خوراک گاز آنهاست که در مقایسه با نرخ خوراک برآوردی شرکتی مثل پتروشیمی فن‌آوران، فاصله محسوسی را نشان می‌دهد. با تمام این تفاسیر عملکرد این دو پتروشیمی در بهار چشمگیر بوده‌است.
 با حضور معاون وزیر صمت انجام شد:

افتتاح دو طرح صنعتی در گیلان

می متالز - با حضور رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دو طرح در شهرک صنعتی رشت به بهره برداری رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما