خبر
سنگ آهن  

تغییرات اخیر بازار جهانی سنگ آهن درآمد معدن کاران استرالیایی را بالا می برد

می متالز - قیمت سنگ آهن که قبل از حادثه شکستن سد در برزیل حدود 75 دلار بود پس از طوفان ماه گذشته استرالیا و افزایش فاکتورهای منفی و نگرانی های بیشتر از کاهش عرضه استرالیا و برزیل حال به حدود 95 دلار هر تن سی اف آر چین رسیده است.

به گزارش می متالز به نقل از مک کواری، همچنین پرمیوم سنگ آهن خلوص های بالاتر بیشتر شد و تخفیف ها برای خلوص های پایین پس از فاجعه شکست سد ژانویه در برزیل کم شد. از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت سنگ آهن حدود 35 درصد برای سنگ آهن خلوص پایین تر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و پرمیوم سنگ آهن خلوص بالا حدود 23 درصد بالا رفته است.

سهم شرکت واله از کل سنگ آهن حمل شده از برزیل به 50 درصد رسیده در حالی که در اوج 90 درصد بود. در این بین با توجه به این که قیمت سنگ آهن رشد چشمگیر داشته، این تغییر در توازن عرضه و تقاضا به نفع شرکت های معدنی استرالیایی شده  و اغلب آن ها در پیش بینی هایشان از امیدواری نسبت به بهبود درآمدهای سال جاری میلادی خود خبر دادند. برای شرکت های معدنی بی اچ پی، ریو تینتو و مینرال ریسورس پیش بینی رشد درآمد هر سهم حدود 30 درصد ثبت شده است و برای شرکت های معدنی فورتسکیو و ام تی گیبسون به ترتیب 60 درصد و 120 درصد برآورد شده است.

کد خبر: 33578
تاریخ: 1398/01/26 - 20:34
منبع: ایفنا

سنگ آهن  استرالیا  شرکت واله 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش تولید گندله سنگ آهن ایران

می متالز - بنا بر گزارش پلاتس، شرکت های معدنی زیرمجموعه ایمیدرو در دو ماه نخست سال 98 حدود 7.23 میلیون تن گندله سنگ آهن تولید کردند که 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افت داشت. تولید فولاد خام کارخانه های اصلی ایران نیز در این مدت 3.42 میلیون تن بوده که 1 درصد افت سالانه داشت.
 

معدنی در اندیشه ی فردای ایران

می متالز - بی تردید مقوله توسعه یک فرآیند تک بعدی اقتصادی یا سیاسی نیست، توسعه کشورها موضوعی چندمحوری و دارای سطح تاثیرپذیری چشمگیر از مجموعه تصمیم ها، رخدادها و رفتارهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی یک ملت و حتی موضوعات اقلیمی یک سرزمین است، بر این اساس، تصور کردن اینکه صرف تدوین برنامه های یک سویه برای توسعه، کشورمان به سطح توسعه یافتگی خواهد رسید یک تصور باطل است، آنچه که مسلم است برای رسیدن به سطح پیشرفت و توسعه یافتگی باید تمامی اجزای موثر جامعه ایران از جمله بنگاه های اقتصادی در رشته های محتلف به درک درست و بینش صحیح از نقش و کارکردشان در مقوله توسعه ملی برسند.
 

۶ درخواست سنگ‌آهنی‌ها از دولت

می متالز - فعالان سنگ آهن در نامه‌ای به رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از 6 درخواست سخن به میان آوردند.
 

استخراج بیش از 5 میلیون تن سنگ آهن در سنگان؛‌ رشد 82درصدی استخراج نسبت به برنامه

می متالز - مجتمع سنگ آهن سنگان با استخراج بیش از 5 میلیون تن سنگ آهن طی سال 97، افزون بر 2 میلیون تن سنگ آهن فراتر از برنامه پیش بینی شده سال گذشته استخراج کرد.
 

سنگ آهن کمی ارزان تر شد

می متالز - بازار واردات سنگ آهن در چین با کاهش تمایل به خرید مصرف کننده های نهایی دستخوش کمی افت قیمت شد.
 

نشست دوره ای ورزشکاران پیشکسوت کرمانی مقیم تهران برگزار شد

می متالز - زندگی دور از زادگاه گاهی آدم‌ها را بیشتر از گذشته به هم نزدیک می‌کند. از همین رو در خبرها می‌خوانیم که اهالی استان‌‌های مختلف در تهران به بهانه‌هایی دور هم جمع می‌شوند و ضمن تازه‌ کردن دیدارها تلاش می‌کنند تا برای شهر آبا و اجدادی خود آستینی در حد توان بالا بزنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما