خبر
آهن و فولاد  
غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

افتتاح پروژه تولید آهن اسفنجی بافت با تکنولوژی ایرانی پرد

می متالز - پروژه تولید آهن اسفنجی بافت بعنوان کامل ترین واحد تولید آهن اسفنجی با تکنولوژی ایرانی پرد به زودی رسما افتتاح خواهد شد.

به گزارش می متالز، معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت اعلام کرد این کارخانه یکی از مجهزترین واحدهای تولید آهن اسفنجی است که با مشارکت ایمیدرو و بخش خصوصی ایجاد گردید. اولین تولید آزمایشی آن در 18/1/98 با درجه متالیزاسیون بالا انجام گرفت. در پی فرمایشات مقام معظم رهبری که سال 98 را سال رونق تولید نامیده اند با تلاش مضاعف همه دست اندرکاران در ابتدای سال رونق تولید این پروژه به بهره برداری رسید و آماده افتتاح رسمی شده است. این پروژه براساس برنامه قرار بود در آذر ماه امسال به بهره برداری برسد ولی با همت همه دست اندرکاران و تمهیداتی که اندیشیده ایم حدودا" نه ماه زودتر از برنامه به بهره برداری رسیده است.

غریب پور گفت طرح فولاد بافت از جمله طرح های استانی فولاد کشور است که بمنظور محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در شهرستان بافت استان کرمان، از سال 1386 در زمینی به مساحت 612 هکتار به ظرفیت 800 هزار تن درسال همانند سایر طرح های هفتگانه استانی عملیات اجرایی آن توسط شرکت ملی ایران آغاز شده بود.

وی گفت در راستای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی بمنظور تامین مالی و استفاده از توان بخش خصوصی شرکت گسترش صنایع ماهان و بانک صنعت و معدن و با سهم 80 % درصد و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با سهم 20 % بعنوان مشارک برای ادامه عملیات اجرایی تعیین شدند و عملیات اجرایی این پروژه از سال 1393 با مدیریت بخش خصوصی توسط شرکت احیا استیل بافت و تحت نظارت شرکت ملی فولاد ایران به نمایندگی از ایمیدرو با شرایط جدید پیگیری شد. با ورود مشارکین و تزریق مالی مناسب توسط بخش خصوصی، عملیات اجرایی طرح سرعت بیشتری گرفت در نتیجه باقیمانده عملیات اجرایی با مدیریت منسجم تر طوری پیش رفت که علیرغم تحریم ها و محدویت های نا بحق بین المللی اخیر و عدم ایفای تعهدات برخی از تامین کنندگان خارجی با تمهیداتی که اندیشیده ایم اکنون شاهد افتتاح رسمی آن در مدت زمان بسیار کمتر از برنامه تعیین شده هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص زیر بناهای این پروژه گفت زیر بناها جهت راه اندازی احیای مستقیم تامین و آماده است، آب مورد نیاز این پروژه از سد چغاخور تامین می شود و تاسیسات لازم برای گاز و برق مورد نیاز احداث و تامین شده و در حال بهره برداری است و مشکلی از نظر زیر بناها وجود ندارد.

 

غریب پور در خصوص کل این پروژه گفت، این پروژه شامل:
  • واحد احیای 1 به ظرفیت 800 هزار تن است که بزودی افتتاح رسمی خواهد شد.
  • واحد احیای 2 آن به ظرفیت 800 هزارتن تولید بریکت گرم درسال می باشد.
  • واحد گندله سازی به ظرفیت دو و نیم ( 5/2 ) میلیون تن می باشد که قرارداد لازم با پیمانکاران امضا شد و تامین مالی این دو واحد نیز صد در صد انجام شده است.

با تکمیل و راه اندازی کامل این پروژه ها برای حدود 2000 نفر بطور مستقیم و حدود 10000 نفر بطور غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

امیدواریم در شروع سال جدید راه اندازی این واحد نوید بخش شکوفایی اقتصادی منطقه و منشاء خیر و برکت برای مردم خوب این خطه از کشور عزیزمان باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کرمان یکی از بهشت‌های معدنی ایران است نه همه آن

می متالز - ۴۲۰ معدن در استان کرمان پروانه بهره‌برداری دارند و بیش از ۴۰ ماده معدنی در کرمان شناسایی شده‌اند.
 

تخصیص هزار و یکصد و پنجاه میلیارد ریال برای احداث زیر ساخت ها در مناطق ویژه لامرد و پارسیان

می متالز - مدیر زیرساخت ایمیدرو در حاشیه بازدید از طرح های صنایع انرژی بر لامرد افزود: مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان از زیرمجموعه های ایمیدرو بوده و باتوجه به دسترسی به دریا و بندر پارسیان و مسیرهای مواصلاتی اعم از زمینی، هوایی و دریایی و در مجاورت مخازن گازی و دیگر مزیت ها از معافیتهای مالیاتی و گمرکی سبب شده که صاحبان سرمایه باتوجه به کاهش هزینه ها از سرمایه گذاری در این مناطق استقبال کنند.
 غریب پور خبر داد:

"کنسرسیوم اکتشاف 100 هزار کیلومتر مربعی" تشکیل می شود

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از تشکیل کنسرسیوم متشکل از شرکت های بزرگ معدنی برای عملیات اکتشافی در 100 هزار کیلومتر مربع در سال جاری خبر داد.
 غریب پور در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تاکید کرد

راهبری«گل‌گهر» در تشکیل کنسرسیوم‌های معدنی

می متالز - آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه در سالن همایش‌های این شرکت برگزار شد.
 

اختصاص 1150 میلیارد ریال برای احداث زیر ساخت های "لامرد و پارسیان" از سوی ایمیدرو

می متالز - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امسال 1150 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های مناطق ویژه صنایع انرژی بر لامِرد و پارسیان اختصاص داده است.
 طی حکمی از سوی غریب پور؛

تقی زاده، مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو شد

می متالز - ناصر تقی زاده با صدور حکمی از سوی خداداد غریب پور به عنوان "مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو منصوب شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما