خبر
سنگ آهن  

سنگ آهن به 80 دلار نزدیک شد

می متالز - عدم تمایل به خرید سنگ آهن تحویل دسامبر موجب شده قیمت این ماده اولیه مجددا نزولی شود و آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد با 2.3 دلار افت 82.70 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده است.

به گزارش می متالز، در کل تقاضا ضعیف است و تجار تمایل به خرید در بنادر نشان نمی دهند. خرید های اخیر نیز تنها از جانب تجار بوده و مصرف کننده های نهایی تقاضای چندانی ندارند.

کد خبر: 65902
تاریخ: 1398/08/14 - 17:08
منبع: ایفنا

سنگ آهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران:

چالش‌های صنعت فولاد و ۴ پیشنهاد برای رفع آن‌ها

می متالز - صنعت فولاد می‌تواند طبق هدف‌گذاری برنامه جامع فولاد به هدف تعیین شده، یعنی تولید ۵۵ میلیون تن در سال تا ۱۴۰۴ برسد، اما این صنعت در کنار همه ظرفیت‌هایی که دارد با چالش‌های متعددی روبرو است.
 رییس انجمن سنگ آهن ایران عنوان کرد:

فعالیت معدنی ها و فولادی ها در کنار یکدیگر مقدس است

می متالز - صنعت و معدن از دیرباز دو بخش جایی ناپذیر اقتصاد ایران به شما می روند که ارزش آفرینی بسیاری را برای جامعه به ارمغان می آورند. این بخش ها،در حال حاضر بیش از گذشته به تعامل و دور اندیشی نیاز دارند تا بتوانند بر اساس برنامه راهبردی خودشان مسیر توسعه و ترقی را طی نمایند. اما عدول از این برنامه ها و مسائل حاشیه ای چندی است که گریبانگر این بخش ها شده است.
 

سنگ آهنی‌ها خام فروشی می‌کنند؟

می متالز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن با بیان اینکه اعمال سیاست‌های نادرست، تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور را مبهم ساخته است، گفت: قیمت‌گذاری دستوری و وضع عوارض به هیچ عنوان کالا را ارزان در اختیار مصرف‌کننده قرار نمی دهد.
 گزارش هفتگی منتشر شد؛

آخرین تحولات بازار جهانی فولاد

می متالز - گزارش هفتگی بازارهای فولاد منتشر شد.
 

ثبات قیمت سنگ آهن علی رغم افت تقاضا

می متالز - دو روز گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین در ثبات بوده ولی کاهش خرید ها بازار را نگران افت قیمت در آینده نموده است.
 

رونق تولید شمش فولادی در سیرجان با همت و توان داخلی

می متالز - کارخانه تولید شمش فولادی جهان فولاد سیرجان که چند هفته قبل با حضور رییس جمهور افتتاح شد، خیلی زودتر از انتظار، به ظرفیت کامل تولید نزدیک شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما