خبر
آلومینیوم  

وضعیت متفاوت قیمت آلومینیوم در اروپا و آمریکا

می متالز - در معاملات روز چهارشنبه دوم بهمن ماه، قیمت آلومینویم در بازارهای اروپا و آمریکا وضعیت متفاوتی را داشت.

به گزارش می متالز، در معاملات روز چهارشنبه دوم بهمن ماه در حالیکه قیمت آلومینیوم در بازارهای اروپایی افزایش یافت در بازار آمریکا روند نزولی را طی کرد.

بر همین اساس در معاملات چهارشنبه هر تن آلومینیوم در بازارهای اروپا بین 100 تا 105 دلار به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با قیمت هفته گذشته آلومینیوم در اروپا 5 دلار افزایش یافته است.

هر چند قیمت آلومینیوم در اروپا افزایش یافته اما با این وجود در آمریکا کاهش یافته است بطوریکه در معاملات روز چهارشنبه آمریکا، خبرهایی درباره کاهش 5 دلاری قیمت این فلز در هر تن منتشر شده بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در بورس فلزات لندن اتفاق افتاد؛

افت ۷۴ دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته

می متالز - قیمت آلومینیوم در LME روز جمعه هشتم فروردین ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی جمعه اول فروردین ماه، ۷۴ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن یا معادل ۴.۷ درصد کاهش یافت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و ۵۸۰ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن، به یک هزار و ۵۰۶ دلار به ازای هر تن رسید.
 

تولید ۱.۵میلیون تن آلومینیوم خام در چشم‌انداز ۱۴۰۴/ امید رسیدن به سند چشم‌انداز آلومینیوم در سال جهش تولید

می متالز - یک مقام مسوول در صنعت آلومینیوم گفت: برای برنامه‌ریزی و تعیین اهداف‌ باید توان دولتمردان و شرکت‌های پایین‌دستی را درنظر بگیریم و به ثمر رسیدن برنامه‌ها را پایش و پیگیرى نماییم. در سند چشم انداز، تولید یک و نیم میلیون تن آلومینیوم خام در کشور تا سال ١٤٠٤ برنامه‌ریزی شده است که امید می‌رود در سال جهش تولید با همت بخش دولتى و خصوصى عقب ماندگى در رسیدن به این هدف جبران شود.
 در 11 ماه سال جاری رخ داد؛

کاهش 13 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور/ رشد 2 درصدی تولیدات ایرالکو

می متالز - تولیدات آلومینیوم در 11 ماه سال 1398 در شرکت‌های بزرگ صنعت آلومینیومی شامل چهار واحد تولیدکننده، نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 13 درصد افت داشت؛ همچنین میزان تولیدات این شرکت‌ها در بهمن ماه نسبت به دی ماه، دو درصد افزایش یافت.
 در بورس فلزات لندن؛

سقوط قیمت آلومینیوم ادامه دارد

می متالز - قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی دوشنبه ۱۹ اسفند ماه، سه دلار به ازای هر تن یا معادل ۰.۲ درصد کاهش یافت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و ۶۴۳ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن، به یک هزار و ۶۴۰ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن رسید.
 طبق تفاهمنامه ای که ایمیدرو با بخش خصوصی امضا کرد؛

ایران صاحب نخستین کارخانه تولید سیلیکون متال می شود

می متالز - ایران صاحب نخستین کارخانه تولید سیلیکون متال می شود. بر اساس تفاهمنامه ای که امروز بین دکتر غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و کنسرسیومی از بخش خصوصی به امضا رسید، تنها کارخانه تولید این ماده در ایران راه اندازی خواهد شد.
 

حذف هوندای تمام برقی در بازار آمریکا

می متالز - هوندا تنها خودروی تمام برقی خود در ایالات‌متحده به نام Clarity را پس از سه سال فروش از این بازار حذف کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما