خبر
آلومینیوم   بورس و سهام  
رشد چشمگیر در حساب‌ فلز فسادناپذیر نشست؛

نرخ‌های "فایرا" مرهمی برای گزارش‌های ضعیف

می متالز - در عملکرد دی ماه شرکت شاهد افزایش نرخ و مقادیر فروش شمش خالص آلومینیوم ایران در مقایسه با آذر ماه هستیم.

به گزارش می متالز، پس از افت معنادار نرخ محصولات شرکت آلومینیوم ایران در سه ماهه گذشته سال جاری، گزارش منتشر شده این شرکت از عملکرد دی ماه نشان از رشد نرخ‌های فروش محصولات دارد که البته بی‌ربط به رشد قیمت ارز در ماه گذشته نیز نیست.

با این وجود گزارش بسیار ضعیف شرکت آلومینیوم ایران در سه ماهه سوم سال جاری و شناسایی تنها در حدود ۸۰ ریال سود خالص مازاد بر بیش از ۷۱۰ ریال سود محقق شده ۶ ماهه، نشان از حال و روز ناخوش و تغییر روند‌های سودآوری این شرکت در ماه‌های اخیر دارد.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، در عملکرد دی ماه شرکت شاهد افزایش نرخ و مقادیر فروش شمش خالص آلومینیوم ایران در مقایسه با آذر ماه هستیم.

در مجموع کل مبالغ فروش شرکت در دی ماه ۳.۶۷۲ میلیارد ریال بوده که این مبلغ با توجه به ۳۱.۲۵۰ میلیارد ریال فروش مجموع کل ۱۰ ماهه نخست سال، عملکردی مطلوب به نظر می‌رسد.

در مجموع کل درآمد‌های آبان ماه شرکت ۲.۴۶۹ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با ۲۰.۴۲۶ میلیارد ریال مجموع فروش ۷ماهه نخست سال، پوششی مناسب محسوب نمی‌شود.

کد خبر: 81961
تاریخ: 1398/11/06 - 12:50
منبع: بورس نیوز

آلومینیوم ایران  فایرا  شمش آلومینیوم  شمش بیلت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سیر صعودی قیمت اکثر محصولات آلومینیومی/ افزایش 6 درصدی شمش LM2

می متالز - در هفته اخیر، علی‌رغم کاهش قیمت آلومینیوم جهانی و شمش در بورس کالا، شاهد افزایش قیمت محسوس و چشمگیر اکثر محصولات آلومینیومی در بازار بودیم؛ در مجموع شمش آلومینیوم LM6 و LM2 نسبت به سایر محصولات آلومینیومی دارای شیب افزایشی بیشتری بودند.
 

افزایش 49 برابری تولید فولاد کشور از ابتدای انقلاب تاکنون

می متالز - نگاهی به ظرفیت ایجاد شده برخی محصولات منتخب صنعتی و معدنی از ابتدای انقلاب تاکنون حاکی است ظرفیت 700 هزار تنی تولید فولاد خام در سال 57، امروز به 34.2 میلیون تن رسیده است که افزایشی 48.8 برابری نشان می دهد.
 امروز در بازار سرمایه رقم خود:

رشد ۱۷۷۶ واحدی شاخصِ تالار شیشه‌ای/ رکوردها ادامه دارد

می متالز - در پایان داد و ستدهای امروز بورس، در ۷۵۱ هزار نوبت معاملاتی، شش میلیارد و ۲۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۰ هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال در بورس معامله شد.
 

فولادسازان بزرگ بیش از ۱۷ میلیون تن شمش تولید کردند

می متالز - جداول آماری شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در ۱۰ ماهه امسال حاکی از تولید ۱۷ میلیون و ۸۰ هزار و ۸۵۲ شمش فولادی دارد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد پنج درصدی را ثبت کردند.
 

صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت

می متالز - آمار صادرات واحدهای بزرگ فولادسازی در ۱۰ ماهه امسال رقم پنج میلیون و ۸۸۴ هزار و ۱۳۰ تن را نشان می دهد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۲۵ درصدی دارد.
 

برگزاری آیین گرامیداشت دهه مبارک فجر در شرکت آلومینیوم ایران

می متالز - مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو؛ فایرا) برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما