خبر
آلومینیوم   بورس و سهام  
رشد چشمگیر در حساب‌ فلز فسادناپذیر نشست؛

نرخ‌های "فایرا" مرهمی برای گزارش‌های ضعیف

می متالز - در عملکرد دی ماه شرکت شاهد افزایش نرخ و مقادیر فروش شمش خالص آلومینیوم ایران در مقایسه با آذر ماه هستیم.

به گزارش می متالز، پس از افت معنادار نرخ محصولات شرکت آلومینیوم ایران در سه ماهه گذشته سال جاری، گزارش منتشر شده این شرکت از عملکرد دی ماه نشان از رشد نرخ‌های فروش محصولات دارد که البته بی‌ربط به رشد قیمت ارز در ماه گذشته نیز نیست.

با این وجود گزارش بسیار ضعیف شرکت آلومینیوم ایران در سه ماهه سوم سال جاری و شناسایی تنها در حدود ۸۰ ریال سود خالص مازاد بر بیش از ۷۱۰ ریال سود محقق شده ۶ ماهه، نشان از حال و روز ناخوش و تغییر روند‌های سودآوری این شرکت در ماه‌های اخیر دارد.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، در عملکرد دی ماه شرکت شاهد افزایش نرخ و مقادیر فروش شمش خالص آلومینیوم ایران در مقایسه با آذر ماه هستیم.

در مجموع کل مبالغ فروش شرکت در دی ماه ۳.۶۷۲ میلیارد ریال بوده که این مبلغ با توجه به ۳۱.۲۵۰ میلیارد ریال فروش مجموع کل ۱۰ ماهه نخست سال، عملکردی مطلوب به نظر می‌رسد.

در مجموع کل درآمد‌های آبان ماه شرکت ۲.۴۶۹ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با ۲۰.۴۲۶ میلیارد ریال مجموع فروش ۷ماهه نخست سال، پوششی مناسب محسوب نمی‌شود.

کد خبر: 81961
تاریخ: 1398/11/06 - 12:50
منبع: بورس نیوز

آلومینیوم ایران  فایرا  شمش آلومینیوم  شمش بیلت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جای خالی شمش آلیاژی "فایرا" در معاملات این هفته:

نوسان نرخ محصولات ایرالکو در بورس کالا

می متالز - ارزش معاملات شرکت در بورس کالا به بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال رسید.
 

رشد 48.4 درصدی تولید شمش آلیاژی «فایرا»

می متالز - شرکت ایرالکو در مرداد ماه بر خلاف روند صعودی چهار ابتدایی سال جاری، در میزان تولید و فروش دو محصول بیلت و شمش خالص عملکرد خوبی را به نمایش نگذاشت اما این کاستی را در محصول دیگر خود یعنی شمش آلیاژی جبران کرد. به طوری که در مرداد ماه شاهد رشد چشمگیر 48.4 درصدی میزان تولید شمش آلیاژی بودیم. ایرالکو در ماه مورد بررسی توانست به درآمد خوبی دست یابد و رشد 2.6 درصدی را نسبت به تیر ماه تجربه کند.
 

زمان افزایش سرمایه ۲۳۳ درصدی شرکت بورسی + سه مجمع سالانه

می متالز - زمان برگزاری مجمع فوق العاده، عادی بطور فوق العاده و سالانه دو شرکت سرمایه گذاری و دو سهم دیگر اعلام شد.
 

رشد ۶ محصول منتخب معدنی طی ۴ ماه نخست امسال

می متالز - جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در طول چهار ماهه ابتدایی امسال از بین ۹ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و تنها سه محصول دیگر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت تولید داشته اند.
 

بازار جهانی مس و آلومینیوم رونق گرفت

می متالز - رشد قیمت آلومینیوم و مس در اخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای جهانی در حالی صورت گرفت که زمزمه‌هایی از افزایش فروش خودرو در بازارهای جهانی از جمله چین به گوش می‌‎رسد.
 

آمار وزارت صنعت از افزایش تولید محصولات دو صنعت بورسی در ۴ ماه اول سال

می متالز - طبق آمار وزارت صنعت در چهار ماه نخست سال، تولید محصولات دو صنعت بورسی فلزات اساسی و سیمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرده اما تولید کنسانتره زغال‌سنگ کم شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما