خبر
آهن و فولاد  
عضو هیات مدیره انجمن فولاد مطرح کرد:

"فخوز" بهترین انتخاب برای "اکسین"

می متالز - ۶۰ درصد مالکیت فولاد اکسین تا پایان سال جاری به فولاد خوزستان منتقل خواهد شد.

به گزارش می متالز، نادر سلیمانی، عضو هیات مدیره انجمن فولاد در همین رابطه گفت:دو مقوله مثبت در این واگذاری به چشم می‌خورد؛ نکته نخست آن بوده که این واگذاری را می‌توان حل مشکلات مواد اولیه فولاد اکسین از فولاد خوزستان عنوان کرد. 


وی ادامه داد: همچنین با این واگذاری مشکلات مالی فولاد اکسین نیز که مانع افزایش تولید آن شده، برطرف خواهد شد.

 

فخوز علاقمند به سرمایه گذاری

سلیمانی، فولاد خوزستان را یکی از شرکت‌های علاقمند به این سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: فولاد خوزستان در طرح‌های توسعه‌ای و احیای مجدد خود، علاقمند به سرمایه گذاری در فولادسازی‌های کم ظرفیت (شرکت‌هایی که ظرفیت تولید داشته، ولی با مشکلات مواد اولیه و مالی مواجه اند) بود. 


وی افزود: اگر فولاد خوزستان قادر به حل اهداف مالی فولاد اکسین باشد یکی از واگذاری‌های موفق کشور رقم خواهد خورد.


عضو هیات مدیره انجمن فولاد وضعیت فولاد خوزستان را مطلوب اعلام و اظهار کرد: این شرکت با خرید خود گامی موثر برداشته اما؛ پیش برد این امر برای رسیدن به هدف نهایی نیازمند گذر زمان خواهد بود.

فولاد خوزستان تنها گزینه مناسب برای اکسین

سلیمانی در پاسخ به این سوال که «آیا به جز فولاد خوزستان متقاضیان حقیقی و حقوقی دیگر قصد خرید اکسین را داشته اند یا خیر» عنوان کرد: به جز فولاد خوزستان اگر شرکت‌های بخش خصوصی یا دیگر بخش‌ها در این خرید پیروز می‌شد نقش موثر چندانی در جهت احیای فولاد اکسین ایفا نمی‌کرد.


وی ادامه داد: بخش اصلی و مهم در فولاد اکسین "مواد اولیه" و "اسلب"بود که اتفاقا از اهداف تولیدی فولاد خوزستان نیز هست.


عضو هیات مدیره انجمن فولاد در پایان اظهار داشت: این واگذاری کاملا منطقی بوده چرا که فولاد خوزستان یکی از شرکت‌های موفق در طرح‌های توسعه‌ای خود بوده و هم فولاد اکسین می‌تواند از آن بهره بهتری ببرد.

کد خبر: 85798
تاریخ: 1398/11/29 - 14:23
منبع: بورس نیوز

فولاد اکسین  انجمن فولاد  فولاد خوزستان  فخوز  اکسین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعتماد فولاد خوزستان به تامین کنندگان مواد نسوز داخلی

می متالز - داریوش طهماسبی رییس واحد تعمیرات گرم نسوز: سنگ آهن، الکترود و مواد نسوز از مهم‌ترین نهاده‌های استراتژیک فولاد خوزستان هستند. هر کدام در جایگاه خود از اهمیت بالایی برخودار هستند، بطوری که اگر در تامین به موقع هر کدام، خللی وارد شود، باعث توقف تولید و از دست رفتن سرمایه می‌شود.
 

گلوگاه‌های ظرفیتی و زیرساختی، اولویت نخست طرح‌های توسعه

می متالز - مهران خرم نیا معاون برنامه ریزی و توسعه: در عصر امروز صنعت فولاد در بسیاری از کشورها، به عنوان یک موتور محرک توسعه اقتصادی برشمرده می‌شود و با ایجاد اشتغال فراوان و فراهم‌آوردن بستر مناسبی برای توسعه صادرات از جایگاه مهمی در تولید ناخالص داخلی دنیا برخوردار است.
 

جلسه پایش اهداف استراتژیک سال ۹۹ شرکت فولاد اکسین

می متالز - با حضور نایب رئیس هیات مدیره، مشاور ارشد مدیرعامل و سایر مدیران دومین جلسه پایش اهداف استراتژیک شرکت طبق تقویم جلسات کمیته راهبری برگزار و هر یک از مدیران سایر واحدهای شرکت گزارش هدف مربوط به واحد خود را ارائه نمودند.
 

بیست و هفتمین جلسه کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در فولاد اکسین خوزستان

می متالز - بیست و هفتمین جلسه کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا امروز با حضور نائب رییس محترم هیئت مدیره آقای دکتر یارعلیزاده، مهندس امیرغلامی و همه اعضا کمیته تشکیل جلسه داد.
 

یادداشت

می متالز - جهش تولید در معنی ظاهر کاملا ملموس می باشد اما در معنای تام غیر محصور است.پوسته ای نمایان و نازک با مغزی عمیق که از دایره کلام خارج و بسیار فراتر می باشد.
 

ابلاغیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در موافقت با آزادسازی سهام عدالت

می متالز - رهبر معظم انقلاب اسلامی با آزادسازی سهام عدالت موافقت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما