خبر
آهن و فولاد   فن آوری های نوین  

بهره‌گیری مستمر فولاد مبارکه از فناوری روز

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به دریافت جایزه مدیریت و فناوری از سوی این مجموعه گفت: توجه فولاد مبارکه به مبحث فناوری، مستمر و برنامه‌ریزی‌ شده است.

به گزارش می متالز، حمید‌رضا عظیمیان با اعلام این مطلب گفت: فولاد مبارکه اصفهان، از ابتدا بر اساس یک سیستم به‌روز طراحی شده و به همین دلیل یکی از هفت معاون شرکت فولاد مبارکه را معاون تکنولوژی، فناوری و نوآوری تشکیل داده که کار این معاونت استفاده از فناوری‌های روز در قسمت‌های تولید، خرید، فروش، نیروی انسانی و صورت‌های مالی است تا با رفتار نوآورانه به‌عنوان یک جریان دائم و سازمان‌دهی شده، پیش برود. وی افزود: برای دریافت جایزه مدیریت و فناوری ما از ماه‌ها قبل تلاش کردیم تا نوآوری و فناوری را بومی‌سازی کرده و با توجه به مسائل تحریم، بخشی از نیازهای صنعت فولاد را از داخل تامین کنیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: قراردادهای مطالعاتی با شرکت‌های مرتبط در این زمینه به خصوص شهرک‌های علمی- تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد خواهیم کرد که بومی‌سازی نیز، یکی از وظایف آن معاونت است که با استفاده از قراردادهای مطالعاتی و مشاوره‌ای، این حرکت را دنبال کند. به هر حال ما امیدواریم از این تنگناها و مشکلات که به کشور تحمیل شده، عبور کنیم و فعالان اقتصادی بتوانند به ثمرات کارهای خود برسند.مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه این شرکت باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان یا استارت‌آپ‌ها استفاده کند، گفت: ما جزو ملت‌هایی هستیم که از هوش بالایی برخورداریم. باوجود شخصیت‌هایی که در سطح جهانی درخشیده‌اند حوزه تولید علم و فناوری جایگاهی است که ما می‌توانیم در آن سهم داشته باشیم. در المپیاد و مسابقات جهانی هم همواره دانش‌آموزان ایران در جایگاه‌های برتر حضور داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون‌که در عمل با تحریم‌ها مواجه شده‌ایم نباید تسلیم شویم و تلاش کنیم تا تولید با همان کیفیت و کمیت قبل ادامه پیدا کند که طبعا از مجموعه‌ای مانند فولاد مبارکه توقع شکست مشکلات می‌رود. برای همین باید به سمت تولید علم و اقدامات فناورانه برویم. این موضوع پیش‌ازاین هم در فولاد مبارکه وجود داشته است اما امروز الزامات و محدودیت‌های بیشتری ایجاب می‌کند که به این سمت برویم.

به گفته عظیمیان، روند مشارکت با شرکت‌های دانش‌بنیان و داخلی همواره در فولاد مبارکه وجود داشته است اما اکنون با تعریف ساختارهای جدید در معاونت فناوری در زمینه پذیرش ریسک، حمایت شتاب‌دهنده‌ها، تامین مالی و حمایت در خرید بلندمدت محصول فعال ‌شده‌ایم.وی ادامه داد: در تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان عملا با نگاه حمایتی بدون منت وارد می‌شویم، چون شرکت برای موفقیت خود به این تعامل و مشارکت نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: رفتار ما بر‌اساس این سیاست مانند یک رفتار رانتی به نفع شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید بومی و ملی است تا این شرکت‌ها بتوانند با کاهش ریسک خود برای توسعه اقدام کنند و ما موظف هستیم که برای حل مسائل مرتبط با تحریم و ادامه حیات در برنامه بلندمدت با شرکت‌های بومی دانش‌بنیان و استارت‌آپی مشارکت داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در فولادمبارکه اصفهان انجام می‌شود

صرفه‌جویی در مصارف انرژی و آب و حرکت به سمت پسماند صفر

می متالز - معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست از غرفه شرکت فولاد مبارکه و آخرین دستاوردهای زیست‌محیطی این شرکت بازدید کرد.
 

رشد مصرف فولاد هند با یک سیاست مالیاتی

می متالز - پس از تصویب سیاست مالیات بر کالاها و خدمات (GST) بر روی صنایع، رشد مصرف فولاد هند به حدود 7 درصد افزایش یافت.
 مدیر HSE فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد:

فعالیت‌های فولاد مبارکه بالاتر از استانداردهای زیست‌محیطی است

می متالز - شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه صنعت سبز به‌شمار می‌‌رود.
 

پیش بینی سالی متفاوت برای فولاد مبارکه با افزایش تولید و پتانسیل رشد قیمت ها

می متالز - استراتژی فولاد مبارکه در سال جاری مشخص شد. شرکت تلاش می کند، تولید خود را پایدار نگه داشته و با محصولات جدید سهم خود را در بازار حفظ نماید.
 

صنعت فولاد تحت تأثیر سیاست های دولت

می متالز - یک تحلیل ساده نشان می دهد در ۱۰ ماهه سال گذشته صادرات فولاد میانی ۲۶ درصد کاهش یافته ولی صادرات میلگرد ۲۰ درصد و تیرآهن ۴۸ درصد رشد داشته است.
 بهبهانی خبر داد:

تولید دستکم دو مدل کاتالیست جدید توسط شرکت خوارزمی در سال جاری/استحصال فلز گران‌قیمت نیکل از کاتالیست‌های مستعمل/روی استحصال آهن، روی، مس و آلومینیوم هم در حال کار هستیم

می متالز - مدیر توسعه بازار شرکت گسترش فناوری خوارزمی گفت: این شرکت هم‌اکنون ۴۵ مدل کاتالیست تولید می‌کند که تاکنون ۷ مدل آنها صنعتی شده است و دستکم ۲ مدل کاتالیست جدید نیز امسال تولید خواهیم کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما