خبر
آهن و فولاد   فن آوری های نوین  

بهره‌گیری مستمر فولاد مبارکه از فناوری روز

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به دریافت جایزه مدیریت و فناوری از سوی این مجموعه گفت: توجه فولاد مبارکه به مبحث فناوری، مستمر و برنامه‌ریزی‌ شده است.

به گزارش می متالز، حمید‌رضا عظیمیان با اعلام این مطلب گفت: فولاد مبارکه اصفهان، از ابتدا بر اساس یک سیستم به‌روز طراحی شده و به همین دلیل یکی از هفت معاون شرکت فولاد مبارکه را معاون تکنولوژی، فناوری و نوآوری تشکیل داده که کار این معاونت استفاده از فناوری‌های روز در قسمت‌های تولید، خرید، فروش، نیروی انسانی و صورت‌های مالی است تا با رفتار نوآورانه به‌عنوان یک جریان دائم و سازمان‌دهی شده، پیش برود. وی افزود: برای دریافت جایزه مدیریت و فناوری ما از ماه‌ها قبل تلاش کردیم تا نوآوری و فناوری را بومی‌سازی کرده و با توجه به مسائل تحریم، بخشی از نیازهای صنعت فولاد را از داخل تامین کنیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: قراردادهای مطالعاتی با شرکت‌های مرتبط در این زمینه به خصوص شهرک‌های علمی- تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد خواهیم کرد که بومی‌سازی نیز، یکی از وظایف آن معاونت است که با استفاده از قراردادهای مطالعاتی و مشاوره‌ای، این حرکت را دنبال کند. به هر حال ما امیدواریم از این تنگناها و مشکلات که به کشور تحمیل شده، عبور کنیم و فعالان اقتصادی بتوانند به ثمرات کارهای خود برسند.مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه این شرکت باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان یا استارت‌آپ‌ها استفاده کند، گفت: ما جزو ملت‌هایی هستیم که از هوش بالایی برخورداریم. باوجود شخصیت‌هایی که در سطح جهانی درخشیده‌اند حوزه تولید علم و فناوری جایگاهی است که ما می‌توانیم در آن سهم داشته باشیم. در المپیاد و مسابقات جهانی هم همواره دانش‌آموزان ایران در جایگاه‌های برتر حضور داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون‌که در عمل با تحریم‌ها مواجه شده‌ایم نباید تسلیم شویم و تلاش کنیم تا تولید با همان کیفیت و کمیت قبل ادامه پیدا کند که طبعا از مجموعه‌ای مانند فولاد مبارکه توقع شکست مشکلات می‌رود. برای همین باید به سمت تولید علم و اقدامات فناورانه برویم. این موضوع پیش‌ازاین هم در فولاد مبارکه وجود داشته است اما امروز الزامات و محدودیت‌های بیشتری ایجاب می‌کند که به این سمت برویم.

به گفته عظیمیان، روند مشارکت با شرکت‌های دانش‌بنیان و داخلی همواره در فولاد مبارکه وجود داشته است اما اکنون با تعریف ساختارهای جدید در معاونت فناوری در زمینه پذیرش ریسک، حمایت شتاب‌دهنده‌ها، تامین مالی و حمایت در خرید بلندمدت محصول فعال ‌شده‌ایم.وی ادامه داد: در تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان عملا با نگاه حمایتی بدون منت وارد می‌شویم، چون شرکت برای موفقیت خود به این تعامل و مشارکت نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: رفتار ما بر‌اساس این سیاست مانند یک رفتار رانتی به نفع شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید بومی و ملی است تا این شرکت‌ها بتوانند با کاهش ریسک خود برای توسعه اقدام کنند و ما موظف هستیم که برای حل مسائل مرتبط با تحریم و ادامه حیات در برنامه بلندمدت با شرکت‌های بومی دانش‌بنیان و استارت‌آپی مشارکت داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آمار این شرکت از زاینده‌رود بیرون آمد؛

رشد ۸۳ درصدی سود این غول فولادی/ سود تسعیر ۱۵هزار میلیاردی در حساب این شرکت

می متالز - درآمد فروش محقق شده این شرکت در سال گذشته با ۴۸درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۲۳۴هزار میلیارد ریال رسید و به این ترتیب، سود ناخالص شرکت با رشد بیش از ۳۷هزار میلیارد ریالی با بیش از ۱۰۰هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
 

میزان سرمایه‌گذاری 2 ساله در فلزات اساسی

می متالز - وزیر صمت از سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری در زنجیره فلزات اساسی خبر داد.
 رای سه ماهه اول سال ۹۸

فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس تهران اعلام شد

می متالز - فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس تهران برای سه ماهه اول سال ۹۸ اعلام شد.
 

در صنعت فولاد به خودکفایی مناسبی رسیده‌ایم

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه در صنعت فولاد کشور به خودکفایی مناسبی دست یافته‌ایم.
 

مروری بر روند بومی‌سازی در صنعت فولاد

می متالز - صنعت فولاد ایران به طور خاص در 4 دهه اخیر به بلوغ مناسبی رسیده و این پیشرفت‌ها در زمانی اتفاق افتاده که کشور در معرض انواع تحریم‌ها قرار داشته است.
 رحمانی اعلام کرد:

سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری در زنجیره تولیدات فلزات اساسی طی ۳ سال گذشته

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت به اشاره به تلاش های صورت گرفته برای تامین نیاز داخلی به فولاد و فلزات غیر آهنی از جمله فولاد، مس و آلومینیوم، از سرمایه گذاری بیش از ۵ میلیارد دلار در این بخش از سال ۹۵ تاکنون، خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما